O myších a lidech (1992)

Na tretí krát konečne až k pointe. Jeden z tých filmov, na ktorý treba trochu naladenie, aby mohol ísť dostatočne do hĺbky. Napriek tomu, že ju zjavne má, nechytilo ma to úplne za srdce.

Moje levá noha (1989)

Keby okrem povinnej literatúry boli aj všeobecne dané povinné filmy, v rámci rozvoja tolerancie inakosti by som tento spolu s Music within a The Black Balloon (Bílá vrána) určite zaradil na zoznam.

Walk the Line (2005)

Veľmi sa mi do tohto žánru nechcelo, ale odporučenie nesklamalo a ja som si pochutnal. Ostala mi namotávka, idem hľadať v archívoch hity Johnyho a na najbližšie dni si upravím playlist.

D-Tox (2002)

Už má roky aj skúsenosti na to, aby si vyberal niečo s hlbšou pointou. Hovorí sa o ňom že je veľmi inteligentný a má vysoké IQ, prečo potom hrá v takýchto filmoch? Pochopil by som to ešte s o 10 rokov mladším rokom vydania ale v 21 storočí? Sylvester, Sylvester...

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Na odborné posudky čitate asi iné komentáre. Ja veľmi subjektíne, už som dal aj väčšej kravine 3 hviezdičky a keďže som nemal pocit že má film vôbec ambíciu prekročiť nadpriemerný TV film tak v pohode.

Ooops! Na čierno. (2009) (pořad)

Videl som ich v divadle v hre, kde mali iba časť. Tam boli naozaj zábavní...

Largo Winch (2008)

Najdramatickejšie scény všetky poňal trailer, sľubovaná rýchlejšia akcia ako v kuriérovi sa nekonala, scenár nepriniesol veľa nového, takže skôr zabehané koľaje. Určite však neurazí, až na niekoľko málo chvíľ (napríklad prežitý pád z asi 15 metrovej skaly do mora na chrbát, ktorý za nornálnych okolností trhá vnútorné orgány, alebo nepochopený záverečný potlesk). pekná akcia sa tiež nájde, príjemný priemer. (a ten Roden je fakt všade?)

Adela show (2010) (pořad)

Prvý diel bola hrôza. Adela ráno v rádiu, cez deň v reality show a večer vo vlastnej show. Nápadito inšpirovanou banánovými rybičkami a zasa so Sajfom. Náhodou som však vzhliadol aj ďalšie 2 a bolo to pozerateľné. Nahráva tomu krátkosť (20 minút) a keby to nebolo natiahnuté 10 minútovou reklamou, bol by to príjemný priemer.

A-Team: Poslední mise (2010)

Konečne po dlhej dobe vydarená akcia s nápadom a príchuťou humoru.Škoda tej lode v závere nápadne pripomínajúcu podobne preexponovanú scénu so stíhačkou v smrtonosnej paci 4. Práve za to musím ubrať jednu hviezdičku.