Godzilla (2014) odpad!

Po tom co jsem u filmu 5x usnul a vždy se vrátil na poslední známé místo a byl na čase cca 1h 20minut jsem to prostě nevydržel a nedokoukal. Zbytek filmu jsem přeskákal po 30s zda tam není něco co by stálo za to to dokoukat. Bohužel ve zbytku filmu se nacházela snad nejtemnější scéna v historii filmu. I v naprosté tmě jsem na televizi prostě nic neviděl. Filmu by velice prospělo kdyby cokoli v úvodu filmu sežralo celou rodinku okolo, které se děj točí, hned by to byl snesitelnější film. Tahle nemohu dát nic jiného než odpad. V případě, že trpíte nespavostí a godzilla Vás donutí usnout jako mě, přičtěte 4 -5*.

Revoluce (2012) (seriál)

První série mi přišla super (*****). V druhé sérii to šlo docela dost z kopce, přišlo mi, že se tak nějak motají na jednom místě (***). Poslední díl a tedy závěr seriálu byl za mě fakt divnek a nějak to co budovali zabil (**). Celkově jsou to takové lepší 3 hvězdičky.

Lucy (2014)

-!!! KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY !!!- Trailer vs film: Viděl jsem pouze jeden trailer a to ten zde na ČSFD. Trailer obsahuje prakticky skoro 95% celého filmu, ostatní je jen taková omáčka okolo. Prakticky všechny trikově zajímavé scény jsou zde odhaleny a ve filmu si je pak prakticky nejde užít, protože prakticky víte jak dopadnou.(25%) Děj: Ještě se ani pořádně nerozkoukáte a bum už tu máme první mrtvolu v podáni přítele Lucy, ktere v zápětí narvou do břicha novou drogu s tím, že ji ona a ještě tři dalších chlápci mají propašovat do Evropy. Tady jsem sem se ve asi filmu trošku ztratil, neboť jsem vůbec nepochopil proč tři chlápky dopraví na letiště a jedinou Lucy zavezou do nějaké díry, kde ji místní hovado kope do břicha kde je jejich cenný "poklad", takže výsledkem není samozřejme nic jiného než "prásk" a máme tu intoxikovanou Lucy. Z blbé blondýny je rázem super myslíci všemocné co si. Její schopnosti Vám ještě, než nastanou v prostřizích vysvětlí uznavaný profesor na kapacitu mozku. Lucy si nechá vyndat zbytek drog z těla a hurá za profesorem. Po cestě se dává dohromady s francouzským policistou z protidrogového oddělení, který byl zřejme asi uhranutý, protože Lucy pomáhá jak kdyby mozek zapomněl ráno doma. Lucy dostane ke zbytku drog (viz tři chlápci) a po jejím aplikování míří vstříc využité kapacitě mozku na 100% a konečně k závěrečným titulkům.(25%) Herecké obsazení/výkony: Se Scarlett Johansson mám prostě problém vzhledem k tomu, že ji mám asociovanou jako Black widow, tak ji u ustrašenou bojácnou holku fakt nežeru, ale naštestí se v podstaně díky droze stane takovou vraždíci mašinou a vypada a chová se jak Black widow, takže se pak tváří uvěřitelněji. Pokud by jste snad chtěli vidět film kvůli Morganu Freemanovi tak pozor, jeho postava je ve filmu tak max. 10 mimut vcelku.(50%) Délka filmu: 90 minut se zdá jako taková akorátní délka, bohužel mi přijde, že buď je film hrozně prostříhanej, a nebo neumí režisér / scénárista rozložit lépe děj. První hodina je hrozně roztahaná a konec zase hrozně nahuštěnej a pusobí to jako honem rychle už, aby byl konec. Filmu by slušela spíše stopáž 45 minut a vydání jako díl krajních mezí, neboť se film dle traileru dá narvat bez problému do 5 minut (trailer z 95% ukazuje děj chronologicky a je v něm vše při délce 2,5 minuty)(25%) Závěr: Lucy je s odřenýma ušima o trošku lepší, než podobná Transcendence. Každopádně pokud bude chtít vidět nějaký velmi podobný film, kde jde o využívaní kapacity mozku rozhodně dopuručuji Všemocný / Limitless. Sečteno podtrženo: 31%

Thor: Temný svět (2013)

Trailer vs film: Viděl jsem dva trailery a oba velice příjemně naladí na film, ale zároveň a to je hlavní prakticky vůbec neodhalují děj či směřování filmu. I přes takto skvěle sestříhané trailery si prostě neodpustili tam dát jednu vtipnou scénu z filmu. Je to škoda, neboť film jich sám o sobě moc nemá a tak si ji člověk tolik ve filmu neužije.(95%) Děj: Děj se časově odehrává po událostech, které jsme měli tu možnost shlédnou ve filmu Avengers. Přiznám se, že nevím jestli se jedná o zfilmovanou část nějakého již vydaného komiksu a nebo zda se jedná o speciálně vytvořený příběh pro tento film (nebádal jsem potom). Každopádně je nám v úvodu filmu krásně povyprávěn příběh o tom jak zlý ošklivý elf, chtěl zničit známý vesmír a uvrhnout jej do temnoty. Po velké válce s Asgardem se mu to tak úplně nepovedlo, ale jak to tak již bývá zlý elf se ukryl a dnes po cca 5000 letech opět vystrukuje růžky, aby přes ně mohl dostat velkým jednoručním kladivem. Toliko děj v poměrně zjednodušené podobě, abychom se vyhli spoilerům. Oproti prvnímu dílu nám atmosféra poměrně slušně zhoustla a asi nevadí, když prozradím, že zatímco první díl se odehrál většinu času na zemi, tak tentokrát se pro změnu odehrává většinu času mimo zemi (Asgard a přilehlé světy).(100%) Hereceké obsazení/výkony: Ve srovnání s minulým dílem zde máme velice podobné herecké obsazení. Jak jsem již vytýkal v komentáři k prvnímu dílu obsazení Rene Russo, tak zde opět dostala bohužel opět jen velmi malý prostor, ale pro změnu aspoň důležitejšího významu. Za zmínku stojí také obsazení Chris O Dowd(IT crowd), na kterého jsem zaznamenal odkazy v nějakých recenzích, tak jeho a jeho postavu bych z filmu vymazal pro absolutní zbytečnost, scény s ním nuda a zasloužily by si dle mého názoru vystříhat.(90%) Pokračování: Thor se mi líbil a toto pokračování mu ostudu určitě ostudu neudělá. Je to jeden z mála případů kdy druhý díl překonává díl první a pokud se Vám jednička líbila určitě si "pošmáknete" i na dvojce. (100%) Hudba: Hudební podreslení filmu je dobré, ale mohlo být za mě víc hlasitější. Hudební skladby pro film jsou, ale jinak velice pěkné a všem doporučuji si poslechnout soundtrack k filmu, poslouchá se to vážně skvěle (poslechnuto už cca 5 dokola).(100%) Závěr: Rozhodně doporučuji všem, kteří film neviděli a alespoň trošku se jim líbíl první díl. Sečteno podtrženo: 97% Finance: Natočení filmu stálo cca 170 mil. $. Kino výdělky: 641,5 mil. $ (Svět: 435,3 mil. $, USA:206,2 mil. $) .

Hon na ponorku (1990)

Skvělá podívaná a to i dnes (13.3.2014). Spousta skvělých a známých herců, knižní předlohu jsem nečetl, ale námět i zpracování mi přijde více než zajímavé. Jen mě hrozně mrzí, že dnes již nejsou filmy, ve kterých by hrál Sean Connery. To jak mu stačí se správně zatvářit a vyjádří to více než 1000 slov je prostě geniální.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ve zkratce:Transformers vs Godzilla(y). Příběh bych matematicky parafrázoval, že je to limita blížíci se nule. Boje, které jsou sice epické mě osobně docela okoukali a poslední už mě moc nebral a doufal jsem, že už to celé skončí. Za tento pocit může zbytečně dlouhá stopáž filmu, která by mohla jít dolů klidně o nějakých 30 - 45 minut, případně možná mohli tento čas využít k lepšímu vysvětlení (rozvedení), proč potřebují k řízení dva piloty a jak určují kategorii Kaiju, obě informace bych docela ocenil, protože mě při koukání na film zajímali. Celkově bych to shrnul a poměrně slabší průměr a dávám 3* (Pokud se Vám libí všechny tři Transformers tak jednu klidně přidejte).

Reset (2009)

Téma, které se točí okolo nadnárodních korporací v blízké budoucnosti a nové formě distrubuci reklamy, které je sice samo o sobě docela zajímavé, ale obávám se, že forma jakou zvolil režisér/scénárista je poměrně trisní. Je to takový slepec něčeho a ničeho. Není to ani pořádný thriller, ani pořádná akce. Jalové "herecké" výkony, prostě celkově mě to vůbec nevzalo.

Já, Frankenstein (2014)

Teda něco tak otřesného jsem vážně nečekal. Nevím zda je to pokročilou denní dobou, ale absolutně mi to celé nedávalo ani sebemenši smysl. Bohužel mi to přišlo jako sra*ka, i když to beru z pohledu déčkového filmu, který jede jen na efekty. 1* za to, že sem to dokoukal, i když k vypnutí jsem měl několikrát fakt hodně blízko.

Collateral (2004)

Příjemné překvapení, které jsem si bohužel nechal nějak ujít, když přišel do kin. Film má poměrně dobrý spád, který se ale těsně před koncem začne trošku zadrhávat. Proboha proč museli dělat z cruise šedivějícího dědka to fakt nechápu. I přes ty drobné výhrady dávám lepší 4*. PS: Nechápu českého distributora, že si nedokáže pro dabing sehnat stálého dabéra Cruise, ale nasadí dabéra R. Gera.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Můžu si za to sice sám, ale stejně nesnáším pokud ve mně trailer k filmu vytvoří představu o filmu. Zde jsem dospěl závěru, že v poměrně akčním kousku půjde přeživší otec od rodiny nakopat mafiány do jejich zadků. A ehjle céle se to zvrhne ve spoustu dialogů a spíše to připomíná otočenou variantu krásky a zvíře. Rozhodně jsem se nenudil a film se mi celkově i líbil, ale protože jsem nedostal co jsem čekal je to za takové lepší 3*.