Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Ty rozporuplné pocity po shlédnutí této hororové pohádky by měl zažít asi každý. V psychedelickém světě Koralíny se to hemží vcelku roztomilými a zdánlivě přátelskými postavami, které s sebou ovšem přinášejí mrazivé scény, u kterých se člověk nemůže zbavit pocitu, že tu něco nesedí. Pocit, že něco není v pořádku, vás ostatně provází celým průběhem děje a konstantně eskaluje, ale přesto je napětí v tu pravou chvíli stopnuto, a tak se snímek může tvářit částečně jako pohádka. Ale já mám z Koralíny lezavé pocity hororového chladu. Stojí za to se na Koralínu podívat. Jen na to nebuďte sami, pokud se zrovna nechcete bát, ať neskončíte jako já, když jsem čekala jenom další animák. Tak jednoduchý totiž není.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Milí zlatí, ten příběh už znáte. A když ne, tak to rozuzlení se dá i tak lehce odvodit. Ale proč tenhle film chtít vidět? Pro mě to je dílo jedné ženy... Hlavní přínosy a samozřejmě také nedostatky, to všechno připisujte jí. Angelině. Je to sólo pro ni a podle mého názoru to není zas tak špatné - i když mě někdy ta očividnost reklamy na Jolie a toho, že ještě není za zenitem, mnohdy doslova praštily do tváře. Oslovila mě ale hlavně ta ospalá pohádková atmosféra. Tak nějak netlačí na pilu. A Angelina mě v některých scénách musím uznat opravdu okouzlila... Ale v některých zase ne. I přesto, že jsem film po prvním shlédnutí zavrhla, přišla doba, kdy jsem měla chuť pustit si jej znovu... I když spíš jako kulisu. Ale přesně tak se u mě rodí závislost a z nezajímavých, komerčních a předem odsouzených filmů se stávají mé oblíbené. Dejte tomu tedy ještě jednu šanci. A když tam bude zrovna profesorka Umbridgeová - ještě ošklivější a ještě růžovější a její dvě trapně rádoby komické společnice, odskočte si na chvilku... Díky.

Strážci Galaxie (2014)

Asi to není tak úplně sci-fi, ale zato si dost slušně pohrává s žánrem komedie. Takže pokud máte chuť na sci-fi neotřelé, trochu ztřeštěné s akcenty americké naivity, která je vždycky na závěr nějak sympaticky vytrolená, tak volte prosím toto! Nejvíc se mi na filmu líbí právě to, jak zesměšňuje dojímací scény tradiční komerční americké filmografie. A osobně pak miluju především ironického Rocketa - toho bych brala klidně jako domácího mazla! Křeček jeden ;) A scéna v kruhu o tom, jestli zachránit nebo nezachránit svět? Ta je pro mě zkrátka TOP. Takže pokud chcete oddychovku - ale jako opravdovou oddychovku - tedy takovou, kdy jste plně připravení na to, že to ani nesmíte brát nijak složitě, připravte si popcorn. Já jsem Groot.

Ave, Caesar! (2016)

A to bývám na filmy hodná.... Ale ne, sofistikovaný divák v tom určitě najde něco hlubšího... . ... Jenže to já nejsem.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Film pro milovníky fantasy, kteří mají chuť na něco nového v žánru. Je to fantasy, ale moderně pojaté a přesto v něm nic z fantasy nechybí. Propojení moderní doby a tohoto spíše z dávných dob čerpajícího žánru perfektně zafungovalo. Je tam vtip, akce, zpracování nápadité, trocha toho napětí, žádné unylé a hloupě prázdné dialogy, ... Zkrátka kvalita. A Hellboy je prostě řízek - toho snad nikdo nemůže mít nerad. ......Jo a tedy - hlavně v originálním znění, prosím!

Sex ve městě 2 (2010)

Řekla bych to asi takhle - pokud jste holka se zájmem o módu, neváhejte ani minutu. Film je koncipovaný tak, aby ukázal řadu nových šatů, bot, kabelek, bylo hodně příležitostí propagovat návrháře, značky, firmy, ... Asi tak, jako seriál. Pokud taková nejste , ani tomu filmu nedávejte šanci. Jenom si zkazíte náladu a jemu hodnocení. Film tedy není rozhodně určen pro každého ani pro každou, ale ty ostatní se zamilují. Carrie i holky jsou pořád stejně SVÉ a skvělé, vtipy stále "sexovské"... Zkrátka pokračování klasiky, na kterou jsme zvyklé, přesně tam, kde skončila! Je obdivuhodné, že i moderní kabátek seriálovému filmu sluší. V kategorii "módních filmů" je to jeden z mých TOP! Proto dávám 5*, i přesto, že film nemusí být pro každého.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Možná trochu odvážně, ale přesto 5 hvězd! Musím uznat, že ve srovnání s jinými filmy za celých 5, je Asterix a Obelix: Mise Kleopatra někde v pozadí, ale ve svém žánru rodinných komedií zaměřených spíše na děti, kdy se vcelku slušně pobaví i dospělí, je prostě nad očekávání dobrý. Vtipy jsou chytré, jednoduché. Příběh sice klasický, ale nenudí a i když je vám jasné, jak to skončí takřka od začátku, tvůrci se s tím poprali vcelku nápaditě. Pokud budete koukat sami, radši sáhněte po něčem jiném, ale jakmile vás na to bude víc, budou vám vtipy připadat ještě vtipnější a komponenty moderní doby zasazené do období starověkého Egypta ještě nápaditější. Ve své kategorii prostě fajn komedie.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Zvažujete-li, zda dílu nekonvenčního Tima Burtona dát šanci, zvažte zároveň, jestli chcete trochu přibrat na váze - zdá se mi, že na tento film se bez tabulky čokolády při ruce zkrátka dívat nedá :) Ale to může být plus ;) Přesladké kulisy pokřivené vskutku zvláštním charakterem Umpa-Lumpů a opět psychopatickým a opět fenomenálním Deppem mi tak nějak skvěle zapadají do sebe. Kdo má rád fantasy, přijde si na své - nápadům se zde meze vcelku nekladly. Mnohdy je to sice trochu přitažené za vlasy (- když se třeba Fialka vlastně doslova promění v borůvku), ale když si na to zvyknete, poznáte, že film vlastně kritizuje to, co v Bibli označují za hříchy. Nenajdete zde sice všechny, ale i tak je to trefné, nápadité, mrazivě chladné, sladké... A na konci navíc to klasické, doslova pocukrované americké "awww" :) Za mě 5 hvězd - za celou tu atmosféru, provedení, kontrast klaďase pana Wonky, který je ovšem tak trochu škodolibý... A pak taky za tu čokoládu ;) Asi si půjdu přidat.