Cesta do fantazie (2001)

Anime je vysoce specifický žánr, který svojí atmosférou dokáže z třicetiletého dřevorubce udělat malou princeznu. Tento film považuji za vrchol celého tohoto kouzelného žánru. Jeho kouzlo, nálada, příběh, tajuplnost jsou tak precizně vyšlehané, že ho nelze nemilovat. Právě ta omamnost, kterou toto dílo vydává je tak působivá, že i když se jedná o víceméně jednoznačnou "pohádku", tak dokáže zapůsobit na diváka každého věku. Jak jsem již řekl a říkám zase, pan Hajao Mijazaki je dobrý člověk s velkou touhou a talentem a hlavně citem pro svůj snímek, nedokázal to v anime jen jednou, ale již několikrát. Takže hodnotím jednoznačně jako jeden z nejlepších animovaných snímků co jsem měl tu čest shlédnout a svojí hloubkou (a vo tom to je) se mu nemůže rovnat žádný, opakuji žádný Hollywoodský kreslený film. Smekám, smekám, třikrát smekám. - 10/10 -

Heartbeat (1992) (seriál)

Letmo, pár dílu nezaujalo. - 3/10 -

Applikace (2014) (pořad)

Zábavný pořad, který dokáže náročnému uživateli ukázat nejednu zajímavou věc. A k tomu zábavné provedení. - 6/10 -

Matrix Revolutions (2003)

Čistokrevně fascinující zážitek, který si diváka dokáže podmanit a přesně to udělal i se mnou. Matrix se řadí mezi hrstku nejlepších trilogií co zatím vznikli a myslím si, že završení v podobě filmu Revolution je důstojné. Od začátku jsem byl vtáhnut do děje a i když jsem opět nerozuměl všem těm přechytralým řečičkám, tak stálí efekt měli. Možná, že mě tolik nebavil průběh bitvy se stroji, jenže poslední fight - Neo X Smith vše famózně ukončil. Takže za celou trilogii vzdávám nesmírný hold střihu, protože to museli být nervy. - 8/10 -

Equalizer (2014)

Denzel Washington si na starý kolena precizně střihnul jako obvykle jednu drsnou, zajímavou roli. Precizně odvedenou práci po všech stránkách odvedl celý tým co na snímku pracoval. Je nádherou jak atmosféra, děj společně s akcí gradují pozvolně až do finále. Equalizer má všechny aspekty, které má parádní akční podívaná: drsné a vypjaté momenty, stavěné na kamenné tváři hlavního jedince, jistého, leč výbušného záporáka, hlavní postavu jak řemen, která se probije vším, lehký, ale opravdu lehký nádech správné dávky klišé a k tomu všemu ještě kapku atraktivity, která celou tu polívku perfektně dochutí. Komorní cit režiséra Antoine Fuqua je výborný pro spád a následný nádech. Dávám přes všechnu chválu sic "jen" hvězdu čtyřikrát, ale pro tuto záležitost beru jako plnohodnotnou vůči originalitě. - 8/10 -

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Vesmírná sága Star Wars je cenou scenérií mého mládí, upřímně řečeno kdo by nehltal světelné meče, Sithy, mistra Jodu a všude přítomnou sílu. Takže natěšenost do kina roku 2015 na epizodu VII byla z mé strany ohromná a možná to byla finální příčina mého zklamání. Do sálu jsem vešel s natěšeností vrytou ve tváři a při odchodu jen hleděl dolů. V žádném případě neříkám, že tento díl je špatný, říkám jen, že jsem čekal více. OK, co si budeme vykládat každý divák při pokračování, doufal v moment, který mu doslova "hodí" čelist na zem a donutí ho se zamilovat do plátna a i když bylo ve filmu několik pro mě silných momentů (planeta smrti), tak nic více nepřišlo. Kritika, nekritika je to mega zábavná bomba , která může a hodně bude konkurovat Avatarovi na postu number 1. Herecky jsem byl mile překvapen ze všech stran, nové tváře jedou na plný plyn a vážnost jim sedí, kdejaký ten vtípek na odlehčení padne, ale všeho s mírou. Z postu režiséra bych taktéž nic nevytkl, protože na pana Abramse byl kvůli KULTU s velkým KULT natlačován ohromný nárok a myslím si, že obstál velice přesvědčivě jako u Star Treku . Po delším přemýšlení musím jít na tři hvězdy a říci, že se dle mě jedná o nejhorší snímek celé ságy, jenže jak jsem se již zmínil za to můžou přehnané nároky a nebo třeba špatná atmosféra dne, kvůli které mě žádný klíčoví moment nechytil. - 6/10 -

Dennis - postrach okolí (1993)

Příjemná rodiná komedie s velice sympatickými postavami a rychlím průběhem. Samozřejmě, nejedná se o plnohodnotnou zábavu při které ústa budou pukat smíchem, ale příznivá atmosféra udělá své. I skrze všechnu chválu i atmosféru mě ani jeden moment nedonutil své hodnocení zvednout nad tři hvězdičky,škoda, protože jistý potenciál Denis má . - 6/10 -

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997) odpad!

Jednoznačně říkám, že toto je jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl a rozhodně se nechystám udělat tu samou chybu po druhé. Ani nevím co je na tom všem nejhorší... - 0/10 -

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Mortal Combat byl klasikou mého raného věku, ovšem již v tu dobu jsem měl o jeho kvalitách jisté pochybení. No jedná se o špatně sestříhanou ve směs nepůsobivou akční blbinu, která nemá cílovou stanici ani stabilní režisérský pilíř. Člověk někdy potřebuje vypnout mozek, nebo spíše zabavit svého malého akčního synka nějakou tou gumovací praktikou, k čemuž je právě tento Kombat ideální. - 3/10 -

Valentin Dobrotivý (1942)

Jeden nevinný fóreček a co všechno dokáže změnit. Po všech těch letech a přes všechen čas co uplynul od doby vzniku tohoto snímku, je jeho nestárnoucí atmosféra tak citelně euforicka a podmanivá... Až jsem dojat . To je kouzlo naší postarší výtečné kinematografie ,které naneštěstí stihlo rychle vymizet. Není co dodat - staré a dobré. - 7/10 -