Malý princ (2015)

Veľmi veľké očakávanie, no myslel som si, že to príde až v januári. Neviem prečo. Každopádne musím povedať, že prvá polka filmu je podľa mňa celkom okey. Nič mi neprišlo hrozné, ani zlé no nič také mi nekričalo, že to bude fantastické. Možno s výnimkou vstupov, kde sme mali opäť rozprávaný príbeh Malého Princa ako ho poznáme s iným štýlom animácie. To bolo pekné. Do štádia dokonalého zážitku vstupuje pre mňa až druhá polka filmu. A som rád, že som nevidel o nej v traileroch nič, lebo je to podľa mňa úplne fantastické, skvelé to vyzerá, veľmi dobrá myšlienka, spracované do absolútnej stopercentnej spokojnosti. Určite si to čeknite, keď budete mať príležitosť. Malý Princ vďaka tomuto filmu skutočne ožil. A veľmi krásne. Hodnotenie: A

Everest (2015)

Najstudenšie očakávanie tohto roku dopadlo skutočne skvele. Myslím si, že film veľmi dobre zobrazuje atmosféru na najvyššej hore sveta a rovnako aj drámu, ktorá sa skutočne odohrala. Mali sme tu veľa známych tvárí, a najlepšie na tom všetkom je, že človek vôbec (pokiaľ asi nepozná historické aspekty udalosti) nevie odhadnúť, kto sa z výpravy vráti živý a kto naopak nie. A do posledného dychu som na určitých miestach dúfal, že niektorí naši hrdinovia prežijú, no nemusí sa to tak stať. Solídne spracovaná dráma, veľmi uveriteľná atmosféra najvyššej hory sveta je tu rovnako citeľná a celé to na mňa pôsobilo skvele. Ak by sa niekedy film opätovne objavil v kinách, tak by som si tento vizuálny zážitok určite zopakoval. Celkom určite. Hodnotenie: A-

Ajťáci: Přichází internet (2013) (TV film)

Výborné ukončenie seriálu s dobrými nápadmi a skutočne ukážkou aká katastrofa je dnešný virálny marketing, kde ľudia sú schopní kohokoľvek odsúdiť na základe toho, že niekto si natočil niečo zaujímavé a je mu jedno aké to môže mať pre daného človeka následky. To je niečo, čo výrazne odsudzujem a je mi proti srsti. A seriál opätovne poriadne pobavil.

Ajťáci (2006) (seriál)

Tak to máme dopozerané a musím povedať, že ma seriál skutočne náramne pobavil. Dobré nápady, skvelý humor, možno v druhej sérii som mal občas pocit, že tvorcovia zachádzali trošku priďaleko, ale celkovo som sa na seriáli poriadne pobavil. Roy, Moss a Jen budú mať v mojej pamäti dobré miesto v záložke komédia.

U moře (2015)

Toto bude rozhodne jeden z najrozporuplnejších filmov tohto roku. Musím povedať, že je fajn znovu vidieť Angelinu s Bradom vidieť na plátne a funguje to medzi nimi stále dobre. Majú spolu chémiu, majú charizmu a rozhodne je tento film zaujímavejší ako keď boli pán a pani Smithovci. To ale len tak na okraj. Prvá tretina filmu ma nudila, nakoľko som začínal nadobúdať dojem, že sa točíme v kruhu, no postupne sa nám odhaľovali osudy našich hrdinov a začali sme viac chápať ich konanie. A musím priznať, že hoci som Vanessine dôvody očakával, tak boli podané veľmi dobre. Nechcem ale zase zachádzať do spoilerov a je to ťažké nedať k tomuto filmu veľa spoilerov. Povedzme ale aspoň, že všetci hrdinovia pôsobia ako reálni ľudia, majú svoje klady aj zápory, no najdôležitejšie pre mňa je, že ich všetkých dokážeme pochopiť. A to pre mňa vyhráva. Hudba je tiež príjemná, hoci občas znie trošku monotónne ale vie spolupracovať s filmom a nestrieľa naprázdno. Viem pochopiť ak je toto pre niekoho chrápadlom roku. Pre mňa to rozhodne nebolo. Myslím si, že tam stále víťazia filmy ako Wild Horses alebo Hacker's Game. Hodnotenie: B-

Sněhová královna 2 (2014)

Takto nejako podľa mňa nevyzerá film, ktorý ide do kín, ale taký, ktorý sa dá priamo na DVD, ktorý pustíte svojim deťom v sobotu ráno, aby ich niečo rozptýlilo. Sú tam dobré myšlienky, no podané nie sú úplne najlepšie a trošku to stráca to, čo mal prvý film. Tu sa prvú polku toho moc nedeje a reálne dobrodružstvo začína až v druhej polke. A keď ho aj sledujem, nemám z neho tak dobrý pocit ako minule. Film sa tentokrát sústredí na Orma, ktorý sa bude musieť postaviť čelom svojmu najväčšiemu nepriateľovi a tým je on sám. Deti si sledovanie užijú, dospelí podľa mňa až tak moc nie. Je proste pokračovanie, ktoré sme nepotrebovali, ale mohlo to dopadnúť horšie. Hodnotenie: C

90 minut v nebi (2015)

Viem pochopiť ľudí, ktorí nevedia stráviť filmy s kresťanskými myšlienkami, nakoľko je to v Amerike trošku prefláknuté. Ale úprimne si myslím, že Saving Christmas s Kirkom Cameronom je zase na celkom inom leveli. Poviem čo pre mňa na "90 Minutes In Heaven" fungovalo a to je najmä atmosféra nemocnice. Sám som zápasil o život, no bol som oveľa mladší než Don a sú veci, ktoré som asi tiež vnímal v tom čase intenzívnejšie. A preto asi viem pochopiť, čo sa odohrávalo v jeho hlave. A čo sa týka myšlienky Boha, ktorý ho nechal žiť, nebudem sa s tým priečiť. Nie som silný kresťan ale v niečo vyššie verím. A asi mi to stačilo na to, aby ma film neotravoval ale naopak som dokázal niektoré momenty viac chápať, lebo ja som sa pri svojich zážitkoch z nemocnice na to díval podobne. Ak to je niečo čo pri sledovaní nedokážete prekusnúť, tak sa filmu vyhnite. Ja som s celkovým výsledkom spokojnejší, než som si myslel, že reálne budem. Ale druhýkrát by som s už film asi nepozrel. Teda nie asi, ale určite. Hodnotenie: B-

Circle (2015)

Myslím si, že tu boli dobré nápady na dobrý film, len mohli byť ešte trošku viac dotiahnuté správnym smerom aby to fungovalo. Najviac sa mi asi páči, že vôbec nevieme kto je tu hlavným hrdinom a nikdy nevieme kam sa to posunie. Plus niektoré postavy, ktoré majú menej času vedia zo seba aj niečo ukázať a mne sa to páčilo. Páči sa mi lokalita a viem si predstaviť, že možno by to mohli do budúcnosti trošku upgradovať a prípadne urobiť pokračovanie (len aby z toho nebolo Hypercube). Myslím si, že chcelo ísť viac do atmosféry a nerobiť tie smrti tak jednotvárne. Ale celkovo to funguje celkom dobre. Zaujímalo ma kam sa to posunie a záver je celkom prekvapivý. Vidím potenciál, tak dúfam, že nabudúce sa režisérska dvojica ukáže v trošku lepšom svetle. Ale som rád, že som film aspoň videl.Hodnotenie: C

Lars a jeho vážná známost (2007)

Pre mňa bol tento film absolútnou tohtovečernou chuťovkou, ktorú nemohlo nič prekaziť. Veľmi príjemný film s veľmi dobrým výberom hercov vo veľmi dobre napísanom scenári, ktorý sa skutočne zaryje pod kožu. Skvelé postavy tomu dodávajú výbornú chuť a film má fakt skvelý šarm. Neviem čo viac povedať, lebo v tých pár vetách som povedal v podstate všetko. Výborný film.

Muzika (2007)

A predsa len sa aj u nás točia dobré filmy, ktoré dokážu udržať moju pozornosť od začiatku až do konca. Ja som si osobne film užil, má skvelé momentky, pár dobrých hlášok a súčasne aj zaujímavé postavy. Nechcem tvrdiť, že všetky sú dobre spracované, no napriek tomu si myslím, že Muzika je jeden z najlepších slovenských filmov posledných rokov. Dobre sa naň pozerá, má švih a vtip a aj veľa zapamätateľných momentov.