Everything Sucks! (2018) (seriál)

Ten příběh má samozřejmě náznaky klišé jak hrom, ale všechny potenciální zápory přebijí jednoduše pěkný příběh, který je tak přirozeně obyčejný, že se do něj bez problémů vžijete. Herecké obsazení neznámými herci dopadlo na výbornou, všechny postavy byly velmi dobře zahrané a já osobně jsem si je moc oblíbil. Skvěle se podařilo pohrát si mnoha scénami, které mají tu správnou atmosféru a kvalitní "feel". Je vidět, že to tvůrci zkrátka neodflákli. Pokud máte rádi trochu toho retro, trochu "nezávazné" zábavy a trochu klasického teenage příběhu "kde to dopadne dobře", tak zde jste správně

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Stará banda je zpět a i když by mohli pomalu myslet na důchod akčních hrdinů, rozhodně to neplatí o jejich nasazení. Zatímco první Expendables byli v mnohých ohledech nejistí a nedotažení, dvojka je skvěle natočenou skládačkou z filmů, ve kterých jednotlivé legendy vystupovali. Od toho je odvozen i děj, který sice jede v předem daných kolejí, ale rozhodně nejde o tuctovou záležitost. Akčních scén zde není málo a jsou natočeny stylem 80. let se všemi atributy a očekáváními. Jednoduše poctivá akční podívaná, okořeněná hláškami z jiných akčních filmů a zajímavým, neutahaným humorem.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Takže, další Expendables. Nemá cenu to nějak okecávat: jde o (skoro) stejnou bandu, příběh i styl humoru, ale to vše nebrání v pořádné akční jízdě, kterou trojka je. Stallone je ve formě nejen po stránce svalové hmoty, ale i po stránce scenáristické. Jeho scénář má tu správnou kombinaci nostalgického "odéru" a kvalitní neunavující akční pestrosti. Začátek je klasicky výbušný, následuje sice pár hluchých dialogových míst ale závěrečný fight je natočen opravdu bravurně, nepostrádá rychlou kameru a nekonečný proud vystřílených nábojnic a rozstřílených helikoptér. Stará parta hraje více méně dle očekávání. Nejvíc prostoru má tradičně Stallone a Statham, trochu netradičně Banderas který hraje tak trochu magora. Příjemně překvapil Wesley Snipes, kterého jsem viděl po mnoha letech. Co se týče omladiny, tak jsem byl ze začátku skeptický, ale v druhé polovině celkem nenuceně doplnili zbytek týmu, takže zajímavé zpestření. Kvalitativně řečeno, jde o jaké si prolnutí jedničky a dvojky aspoň takový mám pocit. Expendables jsou konzervativní ve všech směrech: casting, scénář i režie, ale právě to je na tom to jedinečné. Že se Stallone a spol. více méně pořád drží osvědčených metod. Někomu se to může zdát málo ale pro mě je to stále dobrý směr jak točit kvalitní akci, protože Expendables jsou jediní pravý bad ass týpci v šíleným světě filmu.

Expozitura (2009) (seriál)

Směsice vybrakovaných nápadů z jiných seriálů a nudných "profi" vyumělkovaných scén. První díl úplně stačil...

EZO.TV (2009) (pořad) odpad!

ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠTĚNĚ! ŠTĚNĚ! ŠTĚNĚ! ŠTĚNĚNĚNĚNĚNĚNĚNĚNĚ! Člověk jménem CaryMaryFuck nahrál, sestříhal a dal na YouTube klenot televizní zvrácenosti. Díky němu můžeme obdivovat výkony "profesionálů" EZO.TV kteří se při živém vysílání dostávají do jiných dimenzí jsoucna, "věští" budoucnost, sází jednu perlu české mluvnice za druhou a nakonec vám ještě tvrdí, že to všechno je pro vaše dobro a že oni to myslí vážně a jsou tu jen pro vás. EZO.TV je především hodně dobře promyšlený obchodní model který sází na manipulaci s lidmi. Na druhou stranu díky některým volajícím kteří buď nevědomky a nebo záměrně dělají v televizi opravdu prvotřídní show plnou ultra speciálního humoru pro fanšmejkry.

Fight For Your Right Revisited (2011)

Zajímavý hudebně-filmařský pokus. Beastie Boys moc neznám ale jejich klip Fight For Your Right je pořádná nálož. Tento krátký "Revisited" je bohužel slabší. Možná svoji délkou, možná nedotaženým konceptem, celkově bylo zajímavých cca 10 minut. Malé plus je za tu spoustu herců, co se tam mihnou.

Flash (2014) (seriál)

Rychle hodnocení pilotu: čekal jsem možná o trochu méně patosu a uhlazenosti, nicméně na "první pohled" to vypadá na sympatický komiksový seriál s dobrými herci. Nicméně, na hodnocení celkového konceptu je zatím brzo a těžko soudit, kam se vývoj posune, takže dávám startovní 3*.

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Naprosté zklamání! První film byl klidně mohl strčit do kapsy i některé epizody ze seriálu. Druhý film v šílenosti trochu polevil, ale stále nabízel futuramácký humor a dobrý příběh který se dal ještě překousnout. Třetí film? Sakra, co to bylo? Žádné vydařené gagy, děj naprosto domotaný a nezáživný, zkrátka nic nového co by člověka rozesmálo. Pár okamžiků by se našlo ale stále je to málo aby z toho byl podařený film. Některé scény byli úplně mimo a do filmu mi nezapadali. Bender a hlášky: taky nic. Navíc zde se mi zdá, že Bender hrál až vedlejší roli a zbytečně!! Nevím, jestli je to jen můj pocit ale od seriálu se Futurama začíná celkem odchylovat a začíná se projevovat takové to natahování a natahování které známe z jiných US seriálů. Pokud po prvním díle byl můj názor, že Futurama filmy jsou skvělej nápad, po třetím si to už nemyslím a docela se obávám co si pro nás autoři přichystali v čtvrtém filmu. Nechci se nikoho dotknout, ale stejně si myslím, že většina zdejšího hodnocení tohoto filmu je jen z principu, že je to Futurama a ta přeci nemůže být špatná.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Taková průměrná žánrovka, neurazí ani nenadchne. Gangster Squad vychází ze zaběhnutých mechanizmů klasických gangster filmů, se vším pozitivním i negativním. Režisérsky i scenáristicky dost rozpačité a v hodně ohledech řemeslně nedotažené. V podstatě se jedná o takové novodobé Neúplatné, se kterými se tento film až podezřele shoduje ve více věcech. Děj tedy předvídatelně lineární, postavy až na dvě či tři poměrně nevýrazné (Sean Penn rozhodně nehrál na 100%), konkrétně bych vyzdvihl Josha Brolina který se mi jak charakterem postavy, tak výkonem líbil. Rozhodně promarněná šance, protože to mohla být lehce úsměvná gangsterka v moderním kabátu.

Gebrian versus (2012) (pořad)

Viděl jsem všechny díly první i druhé série a existenci tohoto pořadu rozhodně chválím. Pro laika je to velmi dobrá pomůcka jak pochopit určité principy architektury a díky tomu se více zajímat o veřejná prostranství. Díly jsou dobře zpracované, jde se rovnou k věci, žádné zbytečné poučky nebo výklady. Jde sice o pořad na Streamu, ale uvítal bych klidně i delší díly a nebo vytvoření nového pořadu kdy by byla rozsáhlejší diskuze nejen s Gebrianem, ale i s dalšími lidmi.