Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Parádní Spider-Manovskej mash-up plný šťavnatého komiksového vizuálu, příběhových hříček a vtipných hlášek. Cool výprava a postavy Pavoučí sérii rozhodně svědčí.

Upgrade (2018)

Hodně slušná subžánrová sci-fi, která jede příběhem na tom nejzákladnějším z cyberpunku. Je to trochu škoda, protože by to chtělo scénář trochu víc doladit: přibližně polovina filmu byla taková scenáristicky utlumená a trochu jsem se obával co z toho nakonec bude. V závěru se to celé ale pěkně rozjede, takže alespoň že tak. Každopádně, nejedna scéna je pěkně brutální technologická podívaná, takže v tomto je film opravdu super a nejednoho fanouška "všehocyber" zaujme.

V bezpečí (2018) (seriál)

Jak moc znáte lidi kolem sebe? Své přátele, blízké, rodinu...? Safe si zakládá na prověřených tématech, vybírá si z různých dramat to nejpříhodnější a balí to do zajímavého vyprávění, kdy sledujeme postupné pátrání po nových odhaleních. Divák je záměrně veden do různých příběhových odboček a slepých míst ale rozhodně jsem neměl pocit, že by si scénárista nevěděl s postavami rady a různě si navymýšlel kličky, ze kterých by nebylo úniku. Vyšetřování je napínavé od začátku do konce a nabízí nejedno nečekané překvapení.

Všechno bude (2018)

Minimalistická road movie dvou kluků (a tak trochu i jedné holky). Zásadně chybí nějaká "vážnější podstata" příběhu, takže výsledek celkem dost plave v tuctovém vyprávění. Bohužel, nezaujalo.

Život je hra (2018) (seriál)

Scenáristicky a herecky je tento webseriál pevný v kramflecích a to se dneska zas tak často nevidí. Hlavní postavu Havlise není možné nemít rád. Jeho životní "útrapy" a tragikomické situace, do kterých se dostává svoji nešikovností mnohým připomenou nejednu reálnou předlohu. Život je hra jede čistě na gagy a funguje to skvěle a to i díky komentátorské dvojici Michal Suchánek a Petr Marek, která vtipnými hláškami rozhodně nešetří.

Baby Driver (2017)

V podstatě takové veselé Grand Theft Auto plné skvělé hudby napasované do nadupaných scén. Film operuje s naivitou a pořádným klišé, ale díky umu režiséra se podařilo vytvořit hodně zábavný koktejl, který velmi zcela otevřeně vybírá vše možné z akční klasiky. Vlastně, jediné originální je hlavní hrdina a jeho posedlost hudbou. Zbytek party je směsice postaviček parodující heist filmy. Edgar Wright to moc pěkně natočil, ten film je čistokrevná radost z jízdy od začátku do konce.

Blade Runner 2049 (2017)

Úchvatná vydesignovaná kyberpunková mega výprava nemůže zakrýt absenci konzistentnějšího děje s rozvitelnějšími charaktery. Divák dle mého nemá, bohužel, dost informací k plnému pochopení temného, ale zajímavého světa do kterého jsou filmové postavy jen tak v loženy a ponechány ladem aby odvyprávěly pouze specifickou kapitolu příběhu. Jistě je to režisérským záměrem, protože v mnoha scénách je jasně kladen důraz na atmosféru, přičemž děj se nikam neposouvá. Komplexně tak dostáváme proud zneklidňujících zvuků a pestrobarevných obrazů v kulisách technokratické společnosti. Myslím, si, že se to celé dalo scenáristicky více prohloubit a spojit onu "mohutnost" vizuálu s příběhem který více "nakopne" myšlenky k pozadí celého světa ve filmu a reálií postav.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Námět filmu je zajímavý a velmi aktuální: člověk versus technologie, právo, svoboda a soukromí do toho. Film má ten správný nádech znepokojivé budoucnosti, taková líbivá antiutopie, kdy jako divák víte, že to zašlo až příliš daleko. Herecky je to super, jak Ema, tak Tom. Scénář jde hodně po povrchu tématu a dost dlouho se chodí kolem horké kaše a přitom by se dle mého dalo vymyslet víc. Snímek má svěží look a děj celkem i odsýpá, ale znatelně mu chybí serioznější prvky sci-fi. Kde jsou nějaké vyhrocenější scény, opozice, protesty, zkrátka drama? Film je hrozně "navoněný". Na druhou stranu, to lze brát tak, že Circle je v podstatě kopie dnešních technologických firem, proti kterým se také příliš neprotestuje, přičemž zásahy do soukromí jsou již nyní značné. Tím se vlastně film snaží upozornit na současný stav věcí a jemnou formou v divákovi vyvolat alespoň zárodek obav.

Dark (2017) (seriál)

Seriálový sci-fi klenot. Skvěle promyšlený scénář, mrazivá atmosféra a cestování časem. Co více si přát?

Hora mezi námi (2017)

Dobrý námět a kvalitní herci jsou slušný základ ale myslím, že by se dalo více zapracovat na určitých věcech v námětu. Chemie mezi Kate Winslet a Idrisem Elbou je sice jasně daná a do filmu hodící se, ale měl jsem takový "povrchní" pocit z toho všeho. Jsou tam takové ty standardní scény a emoce, vše co divák tak nějak čeká, bohužel nic moc originálního navíc. Nicméně, jako film pro návštěvu kina ve dvou je to ideální ;).