Israha

Oživlá Apokalypsa

okres Vsetín

1 3 5 6 7 8 následující >>
    • 4.3.2018  15:54

První (a v menší míře i druhý) Hatchet mě nadchly vypilovanou a dokonale vyváženou kombinací klasického osmdesátkového slasherového feelingu, splatterové odvázanosti a podvratného ironizováni sebe sama, žánru jako takového a vlastně všeho dalšího, co jim přišlo pod ruku. Trojka v tomhle šla dost dolů a ustrnula na úrovni šíleně krvavého, ale vlastně dost otupujícího, na sílu jdoucího a nevýrazného krváku...a tento čtvrtý díl, byť ve výsledku o něco lepší, dělá zase opačnou chybu v tom, že až příliš sází na nadsázku a popkulturní humor, a samotné slasherové jádro je trochu upozaděno (ten nízký bodycount?! wtf?!). Hatchet jakožto franšíza je i po čtvrtém pokračování parádní moderní série pro horrorové geeky; jen je škoda, že Adamu Greenovi úplně nedochází, že to, co dělalo první dva díly tak skvělé, byla vyváženost a vhodné dávkování všech žánrových rekvizit, a nikoliv jejich místy až úporné nadužívání. Ale sranda to je pořád, o tom žádná!

• 4.3.2018  10:34
    Tvář vody (2017)

Del Toro si pořád jede to svoje, a když se mu stále nepodařilo ukecat Hollywood na to, aby mu povolili At the Mountains of Madness, natočil si další svou oblíbenou žánrovku, tentokrát klasický padesátkový monster movie, který okořenil o romantickou linii. Jeho režisérský rukopis je pořád jasně rozpoznatelný, ať už barevnými kombinacemi, designy interiérů nebo třeba explicitními gore scénami; ale také tím, že se nesnaží inovovat a překvapovat, a točí si své žánrovky "jako tenkrát". Jediným trochu nečekaným aspektem je přítomnost humoru, který je ale nenásilný a do filmu svou ukočírovaností dobře zapadá...čímž se ale dostávám k tomu, co se Guillermovi ukočírovat nepodařilo. Jde konkrétně o množství filmových odkazů a společenských narážek, které se dějem prolínají v takové míře, že odvádějí pozornost od toho hlavního, tedy od monstra, němé uklizečky a jejich vzájemného vztahu. V důsledku ztrácí emoční vyznění příběhu na údernosti a síle. Kvůli tomu nemohu hodnotit plným počtem, i když mi Del Toro jinak (jak je jeho dobrým zvykem) opět dokázal učarovat.

• 21.2.2018  16:29

No, ty vzpomínky, které jsem na Hvězdnou srážku měl z dob dětství a videopůjčoven, byly až moc shovívavé, tenkrát mě to bavilo nějak víc. Spoře oděná Caroline Munroe a hláškující robot mi v paměti neutkvěli, (přeci jen jde o záležitosti, co školou povinné dítě úplně nedocení), stejně tak jsem se nedokázal bavit nad tím šíleně okatým vykrádáním Star Wars; naproti tomu příběh, akce a efekty dokázaly dětskou mysl zaujmout více, než byl jejich reálný potenciál :/. První půlka je i z dnešního úhlu pohledu ještě docela fajn, to bláznivé střídání lokací bez jakéhokoliv smyslu a logiky má prizmatem trashové pokleslosti něco do sebe...co se ale součástí děje stane Hasselhoffova postava, nastává všeobecná a dost zmatená nuda, ze které se jakoby zcela vytratilo to kouzlo naivity, prolínající se s nadsázkou, a zůstalo jen to první.

• 18.2.2018  17:00

Tenhle film je objektivně samozřejmě naprostý brak, který má jen minimum těch "běžně uznávaných" filmových kvalit; ale ta chuť, s kterou ukazuje své pokleslé béčkové koule, je neodolatelná. Vizuál odpovídá spíš osmdesátkám, než devadesátkám, ale je udělaný poctivě; komiksové tempo vyprávění (doplněné dokonce o kreslené vsuvky) se ani na chvíli nezadrhne; a jakkoliv je celý ten postapokalyptický svět ve své podstatě pořádně krutý, hnusný a oplzlý, a může se v něm stát cokoliv, nehledě na to, jak amorální to je (otrokářství, mučení, dětská prostituce, pokusy na zvířatech i lidech, etc.), je to podáváno tak šíleně nadsazeně a ulítle, že se tomu ve výsledku při sledování spíš smějete. Do toho ten prďácký soundtrack a výborně obsazené postavy...vlastně jediné, co Pancéřové holce a jejímu dobrodružství chybí k absolutnímu hodnocení, je trochu větší "šťavnatost", if you know what I mean. Potom by šlo o naprostý grindhousový skvost. Takhle "jen" vydatná trashová nonstop prdel.

• 18.2.2018  11:42

Vcelku chápu, proč Del Toro s Pacific Rimem finančně a kriticky nikterak zvlášť neuspěl. V moderní době přišel s blockbusterem, který není ani komediálně nadsazený, ani temný a drsný, ani nemá žádný velký přesah a hlubokou myšlenku. A také, coby režisér, známý a oblíbený pro svůj osobitý styl, dodal film, který sice má všemožné typicky deltorovské vizuální vychytávky, ale jako celek osobitostí zas tolik neoplývá. Vtip je ale v tom, že o nic z toho mu v prvé řadě ani nešlo...Pacific Rim je nadšenecký projekt velkého dítěte, které dostalo dostatek peněz a času na pohrání si s hračkami svého mládí. Soudobě vypadající, ale staromilská a nostalgická pocta kaiju žánru, která je přesně tak přímočará a naivně jednoduchá, jako byly monstr bijáky v padesátých a šedesátých letech. Drahá a vypiplaná úlitba jednoho velkého fanouška žánru všem ostatním. S archetypálními lidskými postavami nevalné hloubky, ale pečlivou vyladěností světa na pokraji apokalypsy a až fetišisticky puntičkářskými vzhledovými a "charakterovými" profily pro každý obří stroj a obří nestvůru na scéně. Po pěti letech a více než pěti shlédnutích přinášející stále stejnou geekovskou radost, jako při první projekci v kině.

• 5.2.2018  20:59

Dvojka lepší jedničky. Obsahově je to na úrovni lepšího SyFy televizního filmu (jak dějovým rozmachem, tak scénáristicky), ale disponuje to férovým skoroáčkovým vizuálem, typově slušným obsazením, slušnou mírou brutality, v podstatě nonstop nášupem akčních scén a neopomíná to tu více, tu méně připomínat, že přesah za hranice žánrové jednohubky nikdy nebyl cílem. Jednička hrála víc na horrorovou notu, tohle je po většinu času akční sci-fi přestřelka a naháněčka, která díky zběsilému tempu střídání lokací a příběhových prvků nemá kdy začít nudit, i když stopáž úplně nejkratší není. Konec nevypadal vůbec beznadějně; trojku, situovanou na domovské planetě emzáků, bych si s chutí dal!

• 17.1.2018  22:49

Mírné zklamání. Hlavní problém je, že Monster Planet zcela rezignuje na to, fungovat jako samostatný film, a zcela se podřizuje pozici prvního dílu trilogie. Představí se postavy a naťuknou jejich charaktery a motivace, objasní se fungování univerza a zmíní se události, předcházející ději filmu; pak se chvíli řeční a nepříliš úspěšně buduje napětí...a pak je po docela slušné, ale krátké akci konec v podobě cliffhangeru. Ve výsledku jsme se toho o světě anime Godzilly docela dost dozvěděli, ale nic moc jsme z něj neviděli. A pocit celosvětové kaiju apokalypsy a ústupu lidstva ze scény je cítit jen ve vynikajícím prologu (ten byl s těmi camey různých méně známých monster pro fanouška hotovým pošušňáním...Kamacuras! Orga! Dogora! Dagahra!), ve zbytku sledujeme jen osobní příběhy hrstky povětšinou anonymních postav a o globálním kataklysmatu a jeho následcích se jen mluví, ale skoro nic z něj nevidíme. Chápu, že víc toho bude v druhém a třetím díle, ale jestliže se rozhodli vydávat je s odstupem a ne jako celek, tak každý díl musí fungovat i sám o sobě, což u Monster Planet ne vždy platí. Ale totální kritika není na místě. Sci-fi a postapo prvky jsou v kombinaci s kaiju žánrem svěžím větrem, hodně mě bavilo to podrobné pitvání se v biologii Godzilly, když už v druhé části filmu došlo na akci, tak byla převážně dost zábavná (i když lepší byly paradoxně šarvátky s menšími létajícími obludami, než ostřelování Godzilly), a Godzilla sám je velmi důstojným zástupcem svého druhu. Jednoznačně nesoucí atributy, které ho dělají...no, inu, Godzillou; ale přitom neochuzen o pár dost nápaditých novinek. Pravověrné, kteří se vyhli spoilerům, asi trochu šokuje jedna scéna těsně před koncem (v negativním slova smyslu), aby pak vzápětí přišel šok přesně opačný. Řeknu jen tolik, že tenhle Godzilla je na nejlepší cestě stát se jednou těch ikonických inkarnací sebe sama. Snad kolem sebe v pokračování Monster Planet bude mít i celkově lepší film. Protože tento má sice daleko do propadáku, ale nijak převratný také není, a shlédnutí znova bude dávat smysl jen v kompletu s dalšími díly.

• 14.1.2018  00:32

Labužnicky jsem si pochrochtával nad šťavnatým gore a bavil se vším tím přehnaným a dost nekorektním strefováním se do všech možných aktuálních sociálních otázek, a v těchhle chvílích jsem byl ze ZMD nejednou nadšen. Je však škoda, že krom krvavých scén a fórků tahle nízkorozpočtová taškařice už nic víc nemůže nabídnout, a ani kadence všech těch pokleslých ptákovin není dostatečně intenzivní...ten film je i na svou stopáž až moc řídký, první skoro půlhodinu se neděje nic, a ještě to má šíleně dlouhou závěrečnou "scénu poté". Z kousku s potenciálem splatter-comedic kultu tak zbyla "jen" srandička na jedno zkouknutí. Místy hodně zábavná, jste-li fanoušek žánru, ale zkrátka ne dostatečně obsažná.

• 28.12.2017  16:03
    Re-Kill (2015)

Na můj vkus hrubě nedoceněný kousek, který naplno boduje zejména ve dvou aspektech. Zaprvé skvěle inovuje jinak už zcela vydřeněný žánr found footage horrorů; zadruhé díky vkusné stylizaci do podoby reality show dokáže velmi efektivně maskovat nízký rozpočet a levnou výpravu, takže to bez bližšího soustředění se na věc ani nepoznáte. Kdekoliv jiný found footage snímek přistupuje z důvodu dějové a scénářové nedostatečnosti k řečnění a vypínání kamery, se v Re-Killu objeví medailonek "soutěžícího", ve kterém se rozvíjí jeho charakter; nebo zpravodajství, které dovysvětlí něco o fungování světa a o událostech před filmem, nebo jen nicneříkající, ale vtipná a trefná reklama...a co je důležité - ono to celé v rámci toho bloku fiktivního televizního vysílání do sebe zapadá a nepůsobí to rušivě. A přitom Re-Kill v rámci "hlavní" dějové linie nezapomíná ani na tradiční zombie horror atributy, které sice podává v nijak objevném, ale poctivém, krvavém, temném a slušnou akcí okořeněném podání. Výborné, bez váhání bych řadil mezi horrorový top posledních pěti let.

• 27.10.2017  16:55
    Monstrum z hlubin (2013)

I v rámci žánru dno. Sotva pohromadě držící halda otrocky vršeného klišé, která nemá potřebnou kvalitu, ambice (což se ale čekat dalo), nadhled ani sebereflexi (a tohle už je škoda). Těch nekonečných cca 71 minut mě i jako nadšeného fanouška televizních monster filmů doslova fyzicky unavovalo. Chudák běžný divák, co si to při pohledu do TV programu v dobré víře pustil jako výplň nudného sobotního večera.

• 26.10.2017  23:54

Vůbec nic vhodného pro běžného diváka, ale nevhodné i pro většinu horrorových fanoušků, kteří se chtějí příjemně bát nebo se jen tak trochu v nadsázce znechutit. Subconscious Cruelty je hodně hluboká a hodně znepokojivá sonda do těch nejtemnějších zákoutí lidské mysli, a jako takový funguje v podstatě dokonale. Vrcholně odporná záležitost, a to jak z toho prvoplánově fyzického, tak i z morálního úhlu pohledu. Navíc natočená osobitým, nervním, špatně uchopitelným "nočněmůrovským" stylem, takže v podstatě bez děje, jen mozaikovitě poskládaná. Pro ty, kdo jsou fascinováni odvrácenou stranou lidského podvědomí, psychiky a sexuality, je víceméně povinnost tento bizarní a zvrácený film shlédnout.

• 7.9.2017  18:16
    Blood Drive (TV seriál) (2017)

Svět, ve kterém se Blood Drive odehrává, je z některých úhlů pohledu až neuvěřitelně vypiplaný (ty geniální reklamy!), z jiných zase cíleně nedotažený (některé věci se prostě dějí bez jakéhokoliv vysvětlení a logiky), ale hlavně je doslova narvaný nejrůznějšími bizarnostmi a šílenostmi, podávanými s takovou dávkou nekorektnosti, nadsázky a uvědomělého sebeshazování a v takové kadenci, že (pokud přistoupíte na pravidla hry) se při sledování bavíte víceméně nonstop, ale přitom, když se přepne do vážnějšího módu, nevyznívají dané scény sebeparodicky. Ústřední dvojice postav, Arthur a Grace, pak nejsou nijak mnohorozměrní, ale jsou to sympaťáci, kterým se dá fandit; supporting charaktery tvoří neodolatelně ujeté panoptikum (moji favoriti byli Domi a Cliff, ale parádní jsou i Rib Bone, Gentleman, Clowndick a další) a naprostým tahounem je s neskutečným nadšením hrající Colin Cunnigham v roli Juliana Slinka, který je nejdůležitější tváří Blood Drive jak v rámci příběhu, tak i z pohledu diváka. Blood Drive je jednoduše ultimátní pocta osmdesátkovému grindhousu a pokleslým filmovým žánrům obecně (každý díl jinému. např. kanibalové, monstra, amazonky, kyborgové, asian movies, buddy cop movies, etc.), která své předobrazy v lecčem dokonce překonává. A to i přesto, že ústřední dějová linie moc kreativity a propracovanosti nepobrala (ale nemyslete si, tenhle seriál toto o sobě ví a neustále vám bude se sarkastickým pousmáním dávat najevo, že je to tak schválně v rámci udržení brakové poetiky). EDIT: Po druhém shlédnutí kompletní série jsem z Blood Drive nadšen ještě o něco více, protože lépe vyznívá jeho podvratnost, sebeironie, hrátky s klišé a žánrovými stereotypy a celkově jakási "uvědomělost", kterou geniálně podporuje formát "seriálu v seriálu" se Slinkem jako tmelícím prvkem. Vážně škoda, že tohle uspělo jen u okrajového spektra diváků, a další řady se nenatočily. I když...vlastně to i docela chápu.

• 2.9.2017  19:26
    Žraločí impérium (TV film) (2017)

Haha, to zařazení "akční" je dobrý sarkasmus. Už dlouho jsem neviděl tak zoufale ukecané a náboj postrádající béčko. Od Asylum se samozřejmě nedá očekávat žádná kvalitní filmařina, ale tohle je i na jejich poměry strašně špatně natočené a ve své křečovité vážnosti až úmorně nudné dílo. Postapo atmosféra vůbec nefunguje, žraloci jsou nevyužití a korunu tomu dává nepřesné a nesympatické obsazení většiny postav. Námětem podobný Planet of the Sharks z loňského roku sice taky řemeslné kvality moc nepobral, ale bylo to šťavnaté a nadšeně natočené béčko plné bláznivých nápadů; toto je unylý spotřební shit, který je na hranici koukatelnosti i pro fanouška subžánru. Ani vlastně nevím, proč dávám jednu hvězdu, asi ze soucitu...

• 29.8.2017  20:27
    Toxic Shark (TV film) (2017)

V rámci produkce SyFy velmi solidní kousek. Ano, pořád to vypadá strašně televizně a kromě námětu s jed stříkajícím žralokem je to i dost nenápadité a jedoucí ve vyjetých kolejích sharksploitation klišé, ale je to koukatelné a paradoxně vůbec ne tak nudné, jak by se mohlo zdát. Velký bodycount, slušný spád děje bez výraznějšího zpomalení, originální (ale ne plně využitý) nápad se "žraločí vzteklinou"...prostě docela v pohodě béčková zábavička, která nikterak neurazí a drží si slušnou úroveň sledovatelnosti i bez přehnané snahy o sebeironii. Rozhodně jeden z těch lepší SyFy sharksploitationů za poslední dobu.

• 27.8.2017  20:32
    The Mist (TV seriál) (2017)

Čistý průměr. Nejvíce zamrzí skutečnost, že mlha a veškeré mystérium okolo ní má v seriálu spíše podružnou roli a tvoří jen jakési pozadí k řešení osobních dramat postav. To je obrovská škoda a nevyužití potenciálu námětu. Nicméně odpustit by se to částečně dalo, kdyby šlo o zajímavá a strhující dramata dobře zahraných a dobře napsaných postav, což ovšem ani v nejmenším není pravda. To zamlžené městečko jakoby tu mlhu ani nepotřebovalo, protože většina lidí v něm jsou labilní a nesympatičtí magoři sami o sobě a je velký problém si mezi nimi najít osobního favorita, kterému byste fandili, ať to celé přežije (nakonec to vyhrál asi Jay, jehož charakter je vkusnou antitezí high school jocka, kterého ve skutečnosti má představovat)...spíš celou dobu fandíte mlze. Navíc je to hned od prvního dílu strašně ukecané a bez tempa, nic se tam pořádně neděje a nějaká gradace tempa s důrazem na rozpad psychiky, spojený s rozpadem civilizace, přichází na řadu až v posledních třech dílech, což je strašně pozdě. Do té doby je seriál zajímavý pouze v jednotlivých gory a creepy momentech, a výrazně méně jako souvislý celek. Tak dvě a půl hvězdy, zaokrouhluji nahoru za silné poslední tři díly.

• 7.8.2017  23:21

K Sharknadu nelze mít neutrální vztah. Tu sérii buď milujete, nebo nenávidíte. Já jsem zamilovaný už od druhého dílu, protože ta drzost a neomalenost, se kterou si prostřednictvím těchto filmů Ferrante i všichni ostatní zúčastnění dělají prdel ze všeho a všech okolo a zároveň i ze sebe, to se jen tak nevidí. Pětka pokračuje v duchu čtverky, jen je zase o něco víc přehnanější, ujetější, sebeironičtější, rádoby megalomanštější, jednoduše více "žralokonádovatější". To hovoří za vše. Ano, objektivně je to furt špatně natočený trash, který navíc díky své pseudorozmáchlosti stěží drží pohromadě (byť třeba po stránce triků je vidět jakési postupné zlepšování), ale to je úplně jedno. Tenhle film má především bavit, a pokud přístoupíte na jeho hru a máte rádi tenhle specifický druh humoru, budete se bavit od začátku do konce. Plná palba a na šestku se těším už teď.

• 28.7.2017  18:06
    Atomic Shark (2016)

V jednotlivých scénách (restaurace, žralok na pláži) má tenhle televizní žraločí trash tu správnou dávku sebeparodické ujetosti, a závěrečných cca 15 minut se v nadsázce a ironizování různých klišé levných horrorů utrhne ze řetězu úplně, ale to výsledný dojem zcela zachránit nedokáže. Ve zbytku je totiž Atomic Shark jen lacině, líně a rutinně natočenou žánrovkou, ve které se až výše zmíněné výjimky v podstatě nic neděje. Další z té řady filmů, jehož název a premisa je daleko více cool, než film samotný. Spíš na jednu hvězdičku, až ta závěrečná čtvrthodinka hodnocení nakonec těsně zvedla.

• 26.7.2017  00:14

Jakoby si partička wrestlerů krátila volné chvíle mezi zápasy natáčením amatérského horroru, přičemž to většinu z nich ani moc nebavilo. Dívat se na to v podstatě nedá, technická stránka je otřesná, a ke všemu je to navíc nebetyčná nuda, kde kromě nějakých těch wrestlingových chvatů a sem tam narážek na prostředí wrestlingu není vůbec nic, co by zaujalo. Jako zombie horror to neobstojí (napětí nulové, masky zombií odfláklé), jako splatter taky ne (překvapivě málo gore efektů pochybné kvality) a jako komedie taky ne, protože to většinu času není vůbec vtipné. Ta jedna hvězda je za nadšený a trefně sebeparodický výkon Roddyho Pipera, který jako jediný pochopil, v čem to vlastně účinkuje, a podle toho to pojal. Štěky Hacksawa Duggana a Kurta Anglea, kteří to nejspíš pochopili taky, jsou natolik krátké, že výsledný nepříliš valný dojem nijak zvlášť nespraví.

• 23.7.2017  21:00
    Žabí teror (1987)

Postapo trash s výpravou za pár šupů, který není ani moc akční, ani moc násilný, a celkově je tak nějak "krotký" (té divnosti a bizáru tam není málo, ale všechno je jen tak nenápadně naznačeno, nikdy nedojde k utržení ze řetězu). Ovšem ta pošahaná zápletka, to všudypřítomné sexuální dusno a ta hora nadsázky navrch, to mě prostě bavilo. Tenhle film je ze všeho nejvíc komedie, a když oceníte humor ve stylu neustálého balancování na hraně trapnosti, je to komedie poměrně vtipná. Solidní tři hvězdy.

• 10.7.2017  23:44

Těch pár bizarních monster a semtam nějaká krvavá sprška tvoří jen velmi podružnou část filmu, takže jediná zásadní otázka pak je, zdali je tato horrorová komedie dostatečně vtipná. Odpověď zní, že ne vždy. Dokud se drží ve sféře nerdy/geeky humoru, pochechtávání či rovnou výtrysky smíchu budou přicházet poměrně pravidelně; cthulhužel ale tento druh vtipů ve filmu nedominuje. Zdrojem srandy jsou zde častěji spíše ohrané fóry sexuálního charakteru nebo více či méně trapné situace, pramenící z toho, že postavy (a to nejen ty nerdovské, u nichž se to tak trochu čeká) se chovají jako úplní kreténi. To není úplně ten druh srandy, kterou bych očekával a chtěl vidět v horrorové komedii na motivy díla H.P. Lovecrafta. Sledování ve skupině, doplněné popíjením alkoholu, by výsledný dojem velmi pravděpodobně vylepšilo...

• 10.7.2017  16:45
    Death Kappa (2010)

Chytrá žánrovka, kterou ovšem plně docení pouze znalci kaiju filmů. Death Kappa totiž cituje snad všechny pro žánr typické vyprávěcí prvky i natáčecí postupy, skládá jim poctu a přitom je taky tak jemně, neurážlivě paroduje. Je tu zkrátka všechno - oživlý mýtus v podobě kamarádské jezerní příšery Kappy, nedůvěřiví (a za trest také sežraní) opilí teenageři, šílená vědátorka a její pokusy na lidech, jaderný výbuch, neefektivní snažení japonské armády, souboj monster v centru města...prostě taková vtipná a vkusně přestřelená reklama na japonské bijáky s obřími obludami. Potěší také velmi pěkná práce s klasickými tokusatsu efekty (taktéž s občasným parodickým dotekem, jako přemrštěná choreografie soubojů, místy až příliš lacině použité modýlky vozidel a figurky herců, nebo propálené plátno se zadní projekcí) a samozřejmě i četné odkazy na samotného Krále monster - Godzillu. Zkrátka film od fanoušků pro fanoušky, běžný divák v tom uvidí nejspíš jen zastarale působící a divně natočený mišmaš, který si není jistý, jestli chce být parodií nebo ne.

• 10.7.2017  16:27

Promarněná šance na perfektní grindhouse. Potřebné ingredience tu přitom jsou - násilí, krev, sex, vulgarita, tuna nadsázky, ujetí záporácí (Zen Master Flash a jeho nesedící anglický dabing je geniální) a ultrastylový antihrdina v podobě nezničitelného a opakovaně ožívajícího policejního důstojníka se sklony řešit kriminalitu pomocí střelných zbraní a beranidla...člověk by si až řekl, co tomu vlastně chybí? No, hlavně poskládání těch ingrediencí do nějakého soudržného celku a řekněme i větší kreativita ve využívání žánrových rekvizit (například na to, že Officer Downe je film s dost velkým body countem, je jen opravdu minimum zabití nějakým způsobem zapamatovatelných). Vymyslet co největší množství over the top kravin (zločinecké antropomorfní šelmy s otroky v podobě v latexu nasoukaných Asiatů, kozaté jeptišky s kontrabandem zbraní a portálem do jiné dimenze v klášteře, vozíčkáři se schopnostmi jakési telepatické nekromancie,...) a naplácat je jednu přes druhou sice dá vzniknout docela zábavnému koktejlu, ale pachuť toho, že to mohlo být zábavné ještě daleko víc, zůstává.

• 10.7.2017  16:11
    Carnosaur (1993)

Herci nehrají, výpravou a dějově to je spíš na epizodu ze seriálu než na celovečerní film, a nakonec i ti dinosauři jsou gumoví až přespříliš...ale k čertu, tohle staré, na Jurském parku se přiživující béčko, má tu správnou pokleslou duši. Už jen ta zápletka o snaze o repopulaci Země dinosaury, vytvořenými z geneticky upravených kuřat, je k sežrání (pun intended). K tomu přihoďme v kontrastu s celkově poslabší trikovou stránkou velmi povedené a hojně využívané gore efekty, a máme tu jeden sympatický, trashový krvák, který v konkurenci spotřebních a tupě se opakujících moderních zvířecích hororů obstojí v pohodě i dneska. Pokud tedy nehledáte zábavu inteligentního rázu...

• 10.7.2017  16:01

Plakáty, synopse a úvodní voiceover navnadí na zábavnou jízdu postapokalyptickou pustinou, plnou mutantů a oblud, ale nic takového se nekoná. Všelijakých kreatur je ve filmu sice poměrně hodně, jsou designovány a rozpohybovány v sympatickém retro stylu a pěkně se na ně kouká, ale ve chvílích, kdy na obrazovce žádná není, se z filmu stává příšerná nuda, která se zejména v prvních dvou třetinách neskutečně vleče. Technické nedostatky vzhledem k žánrovému zařazení a rozpočtu lze v pohodě prominout (a navíc, neherectví a otřesná choreografie soubojů pár úsměvů na tváři vyloudí), ale ta nudnost je neodpustitelná. K tomu všemu se navíc titulní postava nechová ani moc nymfoidně, ani moc barbarsky, takže i tento zdroj potenciální zábavy odpadá. Zkrátka film, který se tváří daleko více cool, než ve skutečnosti je. Dvě hvězdičky jen za kostýmy mutantů a rozpohybované modely oblud.

1 3 5 6 7 8 následující >>