Daredevil (2015) (seriál)

Výborný 13-dílný seriál vycházející z komiksového Marvelu. Celou dobu sledujeme tajemného muže v masce, který přes noc čelí tomu nejhoršímu v Hell's Kitchen a přes den vede advokátní kancelář Nelson and Murdock společně se svým přítelem Foggym a dívkou Karen. To by ještě nebylo nic zvláštního, kdyby onen maskovaný hrdina a též advokát Mattew v jedné osobě nebyl téměř slepý. Již od úvodních dílů mě seriál chytil a nepustil až do konce. Skvěle nastavené tempo, napětí a děj příběhu, které se každou epizodu zvyšuje a prohlubuje. Nechybí akční scény plné násilí a krve, přesně tak, jak by to mělo vypadat v takovém seriálu. Uvidíme také, co se Mattew Murdockovi přihodilo v dětství a také k vůli čemu a jak se stal tím, kým se stal. Výtečně zpracovaný Daredevil, který doufám nezůstane u jedné série.

Marley a já (2008)

Velmi dobrý a celkově příjemný a milý film, ikdyž se najde pár dramatických okamžiků. Sledujeme příběh jednoho normálního chlápka, novináře Johna a jeho neposedného psa. Ze začátku je to právě bílý labrador, který obstarává nejvíce zábavu, později s k němu přidá celá Johnova rodinka. Není to žádná hitparáda nějakého humoru, ale rozhodně potěší a rozveselí. Když to tak vezmu, tak snímek není ničím výjimečný či originální, ale získal si mě tou svou přirozeností. A za ten konec, který je jaký je a který na mě určitým způsobem zapůsobil, prostě musím přihodit ještě jednu hvězdu navrch k mého hodnocení.

Kód Enigmy (2014)

Skvostný film s parádním obsazením a příběhem. Ten, kdo vybral Sherlocka Holmesa do hlavní role nemohl udělat lépe. Snad nikdo ze současné herecké elity by se více nehodil do role geniálního matematika Alana Turinga, tak jako Benedict Cumberbatch. Ten, který nás baví již pár let jako dokonalý detektiv v seriálu, není lepší volba, jelikož i tady hraje téměř totožnou postavu, jen jinak pojmenovanou. Také velitel Denniston v podání Charles Dance, vypadá jako Tiwin Lannister přestrojený do britské vojenské uniformy. Potěšila mě také přítomnost Keiry Knigthley, která se po delší době zase objevila v pořádném filmu. Skvěle vyprávěný děj snímku, který se prolíná ve třech dějových liniích, jenž sledujeme Turinga v době po válce, v jeho mládí a samozřejmě nejvíce v období, kdy se s partou nadšených křížovkářů snaží rozluštit německý šifrovací stroj Enigma. Výborný režisérský počin Morten Tyldum od kterého to asi málokdo čekal s neméně dobrou hudbou.

Ztracená archa (2015) (seriál)

Nový desetidílný dramaticko - dobrodružný seriál. Sledujeme detektiva FBI Petera Connelyho, který vyšetřuje vraždu mladé dívky v centru Jeruzaléma. To je jen začátek příběhu v němž postupně rozkrýváme mnohem závažnější problém než jen jedna smrt. Úvodní dily nejsou špatné, ale čekal jsem ještě o něco víc. Na druhou stranu asi od 5 dílu se seriál začíná slušně rozjíždět, celý děj se komplikuje stále více a není nouze o nečekané odhalení a setkání. Také nechybí akce, napětí a různá tajemství. Celkově rozhodně podařená minisérie s Jason Isaacs v hlavní roli a dalšími dobrými herci.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Bláznivé pokračování s dvěma starými známými šílenými hrdiny. Znovu se setkáváme s Harrym a Loydem na jejich nové dobrodružné cestě plné zábavy. Opět uvidíme dost vtipných scén, které tito parťáci provedou sobě či svému okolí a stále dokáží pobavit, i když možná ne tak dobře jako v prvním díle. Jim Carry a Jeff Daniels jsou, ale stále skvělí a nezapomenutelní. Vydařený film, který musejí vidět všichni fanoušci této potrhlé dvojky tak i ostatní, kteří si chtějí oddechnout u pohodové komedie.

Grandhotel Budapešť (2014)

Vynikající úsměvný a zábavný snimek, který jsem si více užil až na druhé zhlédnutí, v němž není nouze o překvapení. Parádní příběh, jenž je vyprávěn spisovatelem a kterému jej popisuje ústřední postava, Zero. Samotné vyprávění by nebylo zajímavé, kdyby se v něm nevyskytovalo tolik, tak dobře napsaných a zahraných hlavních či vedlejších postav. Šéf celého hotelu elegantní a rozhodný, trochu naivní a výstřední Gustave a jeho věrný a oddaný poslíček, zmiňovaný Zero. Madam D kolem, které se točí celá zápletka filmu, její pošahaný syn Dmitri a jeho zabijácký sluha Jopling či důležitý inspektor Henckels. V každé této menší či větší roli uvidíme samé herecké hvězdy první velikosti a to jsem zdaleka nevyjmenoval všechny. Líbila se mi také hudební složka, která se skvěle hodí k celému pojetí filmu a prostředí státu Zubrowka. Všechno je to zobrazeno výbornou kamerou, která zachycuje každý záběr, tím nejlepším možným způsobem, tohoto díla.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Pokud to měla být komedie, tak jsem to asi vůbec nepochopil, jelikož jsem žádný humor neviděl ani neslyšel. Jestli to měl být jen akční film se špiony, tak by to ještě ušlo, ikdyž nebylo tam nic, co by mě nějak oslnilo. Některé věcičky, které agenti používali jako třeba deštník byly zajímavé, ale nic zvláštního. A výběr nového Kingksmana mě příliš nepřekvapil. Nemohlo to zachránit ani hvězdné obsazení jako Colin Firth, Samuel L. Jackson nebo Michael Caine. Celkově přijatelná zábava, která mě ale osobně nic neřekla.

Ona (2013)

Úžasně zajímavý film, který má v sobě tolik myšlenek. Může člověk milovat někoho resp. něco, co vlastně nevidí, jen slyší pouhý hlas, který k němu mluví ? Bude opravdu někdy v budoucnu tak vypadat náš život, že budeme se přátelit, flirtovat a spát ve společnosti různých mobilních, počítačových systémů ? Dokážeme vytvořit takovou umělou inteligenci, která bude podle našich potřeb ? Výborně zpracovaný snimek s vystříbenou hudbou a se skvělým Joaqinem Pheonixem v roli osamoceného rozvádějící se ho muže, který najde lásku s hlasem Scarlett Johansonn tam, kde by ji nečekal.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Velmi příjemný film, který potěší především fanoušky Johnyho Deepa, ale i ostatní, kteří si chtějí užít dramatický a zajímavý příběh. Sledujeme podivínského anglického boháče na pokraji krachu, jenž je obchodníkem obrazů a který je nucen pomoct známému inspektorovi nalézt ukradený obraz. Celý tento důležitý úkol ho zavede až do Ruska či Kalifornie společně s jeho věrným sluhou a ochráncem Jockem. Povedený humor, který obstarává právě Deep i s jeho bodyguardem v podání je určitě to nejlepší z celého snímku a také proto dostávají nejvíce prostoru, což vůbec není na škodu, naopak. A když během toho dokáží provádět různé akční scény, je o zábavu postaráno. Mortdecai rozhodně nezklamal a patří k tomu lepšímu v čem Jack Sparrow v poslední době hrál.

Batman začíná (2005)

Skvělý úvodní díl Nolanovy batmanovské série. Ničím nezaostává za dalšími díly. Jen první minuty stojí za to, když se z Bruce Wayna stává nekompromisní bojovník, jenž byl dokonale vycvičen. A to se ještě ani nevrátil do Gothamu, aby se stal jejím ochráncem. Nechybí padouch s tváří Cillian Murphy a když se přidá ještě starý známý Liam Neelson je o zábavu postaráno. V akci uvidíme samozřejmě batmobil a v něm i dokonce kapitána Jima Gordona. Co víc si přát ? Snad jen rychle se zase podívat na zbylé navazující filmy s Christianem Balem v titulní roli.