Jsem číslo čtyři (2011)

Taková oddychová celkem slušná sci-fi jízda namíchaná s teenage filmem ze střední školy. Nechybí tedy romantická linka v nichž se hlavní postava, superman z daleké planety, zamiluje do jedné obyčejné dívky. Není nouze ani o povedenou místní partičku, která zase šikanuje jednoho kluka a ke kterému se samozřejmě připlete náš superhrdina a stane se z něj jeho ochránce. Na druhé straně, jsou tu také podivní mimozemští zabijáci, kteří jdou po krku našemu hrdinovi a kteří si sebou vezou ještě zvláštnější "mazlíčky". Celkově jsem se, ale dobře bavil a především závěrečné finále stojí za to.

Nádherné bytosti (2013)

Moderní pohádka ve stylu Stmívání. Příběh vypráví o jednom normálním klukovi, který se zamiluje do tajemné dívky Leny, ze které se vyklube zaklínačka, ze které se stane buď´ dobrá nebo zlá zaklínačka. To není úplně originální příběh snímku, ale nijak mi to zvlášť nevadilo. Hlavní hrdina Ethan i samotný herec mi zezačátku vadil, ale potom jsem si na něj jak si zvykl i na jeho partnerku Lenu. Herecky nejvíc film táhnou Emma Thompson jako zlá Sarafine a Jeremy Irons v úloze strýčka Leny. Když přidám slušně povedené triky a celkově tajemnou atmosféru, vychází mi takové průměrné tři hvězdy.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Výborná německá komedie s touto povedenou dvojkou, které je všechno totálně jedno a to doslova. Martin a Rudy jsou dva chlápci, kteří trpí rakovinou a mají velmi malou šanci na přežití. Tato skutečnost je náhodou svede dohromady a společně chtějí prožít to, co za svůj život nestihli. Otřepané téma vůbec nevadí, protože celý snímek funguje a skvěle baví. A že se režisér nechal inspirovat Tarantinem a především jeho kultovním Pulp Fiction je jedno, naopak dodává filmu tu správnou šťávu.

Mulholland Drive (2001)

Tak toto už bylo příliš, to jsem opravdu nepochopil. Celý snímek vypadá úplně normálně až teda na poslední půlhodinu. Sledujeme dvě rozdílné ženy, které se v jednom okamžiku střetnou, s přátelí se a jedna z nich se té druhé snaží pomoci. Do toho vidíme další příběhy lidí, které vypadají, že se nějakým způsobem propojí s hlavní dějovou linkou, jenže to se nestane, alespoň ne běžným stylem. To, co následuje v poslední části filmu jsem teda nepobral, možná něco malinko ano, ale i tak tam zůstává tolik nevysvětlitelných otázek, na které může odpovědět je samotný David Lynch. Líbili se mi aspoň obě dvě hlavní představitelky Naomi Watson a Laura Harring, které nejenom velmi dobře vypadají, ale hlavně výborně hrají, jinak nic to ve mně nezanechalo, kromě pocitu zmatenosti.

Neřízená střela (2010)

Skvělá britská komedie. Bill Nighy jako nekompromisní najemný vrah ze staré školy, který dostane další obvyklý úkol. Najít a zabít jednu mladou bezstarostnou ženu v podání Emily Blunt. Jenže nejprve mu stále uniká a není možné ji zavraždit a poté, když ji může zabít, tak to prostě nedokáže. Naopak se stane její ochranou před druhými zabijáky. Do toho všeho sem jim připlete do cesty mladý muž Rupert Grint, který musí s nimi také útíkat. Celkem jednoduchý děj filmu, který ale parádně odcípá, když sledujete takovou zajímavou trojku, ještě k tomu tak výtečně obsazenou. Je to zásluhou právě těchto herců, kteří obstarávají zábavu a proto je tento snímek tak dobrý i se svižnou hudbou.

LEGO® příběh (2014)

Lego svět ožívá v tomto celovečerním filmu. A je to velmi dobrá zábava. I ten příběh dává smysl, i když je to klasika o obyčejném vyvoleném (ne)hrdinovi, který musí zachránit celý svět, spíše tedy barevný kostečkovaný svět. Ale není na to sám, pomáhají mu další seskládané postavičky. Skvěle vytvořený svět plný mnoha filmových odkazů a především výborného humoru a akčních scén, který jednoduše pobaví.

Hotel Chevalier (2007)

Sice jsem tento kraťas viděl až po zhlédnutí Darjeeling Limited, ale to mi vůbec nevadilo, spíše naopak. I těch pár minut, ale stačilo panu režisérovi k vytvoření té správné atmosféry s krásnou hudbou a samozřejmě ještě krásnější Natalii Portman. Nic víc není třeba dodávat, ani vlastně nejde.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Další velmi dobrý snímek od Wes Anderson. Tentokrát jsem už přesně věděl, co můžu od filmu tohoto autora očekávat a přesně to jsem taky dostal. Skvěle vyprávěný road-trip tří bratří. Francis, nejstarší z bratrů Whitmanových, se rozhodl naplánovat a uskutečnit pro bratry nezapomenutelnou cestu Indií, pro otevření a poznání sebe navzájem. Již od začátku se mu to ovšem nedaří, když Peter i Jack nevěří jemu i jeho podivnému nápadu. Pohodová atmosféra, která se prolíná s více či méně úsměvnými i dramatickými scénami, povedené dialogy mezi tímto zvláštním triem, které je skvěle odehráno herci nebo báječná hudba. To vše dělá tento film příjemným a osobitým setkáním s panem režisérem Andersonem.

Památkáři (2014)

Válečné drama s hvězdným obsazením. Aneb jak jedna parta seskládaná z různých lidí, kteří mají co dočinění s uměním, se snaží zachránit všechny umělecké díla, jenž chce Hitler zničit. Námět velice zajímavý, ale celkové provedení pod taktovkou George Clooney už tak dobré není. Je to jak takový hraný historický dokument, kde sledujeme, co všechno měli nacisti v moci a jak to spojenci chtěli získat nazpět, tam kam patří. Sám jsem moc nevěděl, jak mám snímek brát. Ikdyž píši válečné drama, tak dramatické to příliš není, naopak se tu najde několik humorných scén, ale stále se film tváří jako takové pohodové válečné drama, což je zvláštní. Nebylo to nejhorší, ale dalo se z toho vymačkat mnohem více, zvlášt s tak skvělými herci, kteří nezklamali ve svých rolích, ačkoli mohli dostat ještě větší prostor pro sebe.

Něžné vlny (2013)

Nový český snímek od Jiřího Vejdělka. Není to žádná sláva, ale ani to nebylo zas až tak špatné. První polovina filmu, kdy sledujeme mladšího Vojtu v podání Jana Maršála, se mi asi líbila nejvíce, od té doby co se na scéně objevil Robert Cejnar mi to už tolik nesedělo, ikdyž třeba Lucie Šteflová rozhodně potěšila a určitě nám toho v budoucnu ukáže ještě více. Celkově milý a příjemný film se sympatickými herci.