Zakázaná říše (2014)

Škoda přeškoda … scénář podnětný, provedení snaživé - snad by se dalo říct i ambiciózní, leč ve výsledku takové všelijaké. Digitální efekty jsou silně nepřesvědčivé … někdy až nechtěně legrační - a dějová linie se projevuje afektovaně, pubertálně ... a mírně zmateně. Zpočátku se zdá být tuctová, nicméně ve druhé polovině stopáže sami uvidíte, oč zpackaným provedením přicházíte. P.S.: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Na druhou stranu … něco podobného jsem přece už viděla ! Že by se filmaři z východu inspirovali naším dobrodružným filmem z dávné minulosti "Na veliké řece" z roku 1977 ?

Maigret - Maigret a Dlouhé bidlo (1991) (epizoda)

Takové … maličko statické. Snad kvůli představiteli hlavního hrdiny, který mně typově absolutně nepasoval do role komisaře Maigreta. Byl příliš mohutný a těžkopádný na to, aby mě svým herectvím oslovil - a těžko si můžete vytvořit nějak výrazně kladný postoj k dílku, na jehož ústřední postavu pohlížíte s mírnou nedůvěrou … průměrné 3*

Rychle a zběsile (2001)

Víte … s těmi namachrovanými libovými frajery, kteří s oblibou uhánějí rychle a zběsile nikoli kdesi na závodním okruhu, ale primárně na veřejných komunikacích - tak přesně s těmi mám dost zásadní problém. NESNÁŠÍM JE, protože neohrožují jenom sebe, ale komplet všechny, kteří se jim čirou náhodou připletou do cesty. A teď se po mně chce, abych ohodnotila film, který přesně takové krajně nezodpovědné týpky víceméně staví na piedestal. Kdyby KAŽDÝ běžný divák VŽDYCKY dokázal oddělit film od reality, kdyby ho takoví pochybní hrdinové NIKDY neinspirovali ke ztřeštěným a nepředloženým kouskům, se kterými se následně bude chlubit na síti sítí, byla bych docela v pohodě - a nijak zvlášť bych se nerozmýšlela nad čtyřmi poměrně jasnými hvězdami, protože ta jízda je jednoduše parádní. Jenomže ona představuje kromě jiného taky zcela nevhodnou propagaci chování, které odsuzuju, pro které nemůžu a ani nechci mít pochopení. Takže objektivně s bídou za 3* … s oběma zavřenýma očima.

Agatha Christie: Plavý kůň (2020) (seriál)

V náznaku maličko démonické - alespoň zpočátku ... s pěknými a vcelku působivě snímanými exteriéry i interiéry ... nicméně poněkud prkenné - alespoň co se hlavního hrdiny dotýká ... přičemž druhý díl s ubíhajícími minutami ztrácí energii i atmosféru a takřka z posledních sil doklopýtá k závěru, který z mého pohledu není zcela jednoznačný (snad i úmyslně - ale třeba jsem jenom nedávala pozor). Nejsem si jistá, zdali by Agatha Christie měla zrovna z téhle adaptace radost. Slabší 3*

Teorie tygra (2016)

"Teorie tygra" ... aneb vzpoura jednoho muže proti domestikaci. Nefalšovaný a přitom inteligentní humor ... střízlivý a přitom pohodový nadhled - to jsou atributy, na které vyprávění spoléhá a na kterých staví. A Jiří Bartoška, který s nedbalou elegancí - jen tak jakoby nic - v klídku utáhne celý film na svých mužných bedrech. Finále je možná maličko, ale opravdu jen maličko křečovité ... a snad i ne zcela pravděpodobné - v některých ohledech ... ale nešť, celkový dojem pokazit nedokáže.

Psí ostrov (2018)

Velice dospělý příběh - jeho postřehy jsou strohé, leč trefné, a navzdory uměřenosti svého projevu dokáže vyvolat silné emoce. Dobře ví, jak je to s námi ... a nenechá se zmást, třebaže jsme už kdysi dávno sami sebe s obvyklou, tudíž očekávanou nadutostí nazvali "homo sapiens". Přesto se rozhodl být k nám shovívavý ... snad kvůli NIM - našim čtyřnohým průvodcům. A jen tak na okraj: "Psí ostrov" napoví o "Psím poslání" nesrovnatelně víc nežli Lasse Hallström ve svém poněkud podbízivém počinu z roku 2017. P.S.: Víte ... myslím, že je přece jenom trochu zavádějící stavět proti sobě na pozadí vyprávění psi a kočky ... i když jen symbolicky a v náznacích, protože ve skutečnosti je to pouze a jenom člověk, jehož chování je falešné.

Ragnarok (2013)

O jedné nadmíru rozzlobené veliké mamince. A taky o jednom dosti nezodpovědném ovdovělém tatínkovi, který sebere své dvě nezletilé ratolesti a společně se dvěma dalšími individui dobrodružné povahy a jedním místním průvodcem podnikne prázdninovou výpravu na území nikoho, aby se cele věnoval pátrání po tajemném vikingském pokladu. Jenomže ... jak už to tak bývá, nalezne něco zcela jiného. Příběh "Ragnaroka" si neuměle hraje na Indyho, ale přitom neprohrává díky řekněme ne zcela originální zápletce - ke dnu ho posílá její zpracování, které pochází z laciného kraje, je na štíru s logikou a přitom neprojevuje žádnou přehnanou snahu, o kreativitě ani nemluvě. A tak se stává jen podřadným a trochu nezáživným béčkem na jedno podívání. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Maminka je po všech stránkách sympatická - a krom toho i neobyčejně inteligentní ... ví, koho sežrat a koho nesežrat.

Karel Gott - úsměvy nehasnou (2020) (pořad)

Ohlédnutí proti proudu času, které pobaví ... a dost možná i trochu dojme, neboť zmiňovaný čas není žádný dobrotivý patron. Vládne světu sice spravedlivě, ale zároveň neúprosně.

Strašidla (2016)

Strašidla, strašidla ... co s vámi ? V první řadě si musíme ujasnit, že jste se neocitli v klasické vyprávěnce pro děti. Měli byste se tudíž tvářit alespoň o netopýří fous dospěleji - a nepředvádět klasické pubertální skopičiny, ze kterých je zřejmé, že vlastně nevíte, kam patříte, že teoreticky ani prakticky vůbec netušíte, jaké vás Zdeněk Troška stvořil (bez ohledu na to, co původně zamýšlel). Musím konstatovat, že do rodinky Addamsových máte HODNĚ daleko, na druhou stranu si nevedete úplně špatně ... přes všechny ne zcela šťastné amatérské přešlapy, jichž se opakovaně dopouštíte. Jste prostě a jednoduše zábavná, milá strašidla, to se vám musí nechat - a co se mě týká, jste dokonce nadprůměrně zábavná, takže mi nedělá problém přidělit vám 3,5*

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Animák, který jde na věc z úplně opačné strany, než je obvyklé. Neboť nechává YETIHO, aby hledal ČLOVĚKA. Nicméně ... až tak mi nesedí jak styl animace, tak vlastní realizace zápletky. Nepřijdou mi nijak zvlášť špatné - ani nijak zvlášť dobré. Prostě mi nejsou sympatické, nic víc a nic míň. Snad proto, že předvádějí veselí až příliš teatrální ... snad proto, že jim moc nevěřím. Jakoby sloužily příběhu, který je sice CHTĚNÝ, ale nikoli upřímný ... jakoby jeho tvůrci naplňovali plán, nikoli dětské sny ... 2,5*