• Pohádka

Hodinový manžel (2014)

Na dané téma by to chtělo čistě jen situační komedii a v tom případě by se pak dalo z tohoto námětu vytěžit víc. Což jsem také očekával. Ovšem kombinace s vážnou zápletkou (či dějovou linií) kde se řeší na vážné téma vztahy a která v celkovém součtu převažuje komediální složku, se příliš nepovedla. Dalším mínusem jsou některé scény, které svým zpracováním a dialogy působí jak z nějakého „nováckého“ seriálu. Velkým plusem je určitě herecké obsazení a výkony. Díky tomu jsem přihodil jednu hvězdičku navíc. Komedie, ze které by vás bolelo břicho od salvy smíchu, to rozhodně není. Pohodový oddychový film, který i tak nějak pobaví - to ano, ale spíš doma na gauči u televize než do kina. A otázka je, jestli je nutné ho vidět znovu? Přesvědčený o tom nejsem.

Vejška (2014)

Oproti Gymplu tady tvůrci zahráli na vážnější notu a už to není ono. Mádl a Kraus jsou výborný. Jan Kraus, i když tam toho moc nemá, tak jeho vstupy jsou špičkový a je to to nejlepší z celého filmu. Obliba a hodnocení jistě také dost záleží na postoji a případném ztotožnění se s nosným tématem filmu - kultura grafiti. Mě nechává chladným, daná hudba mě už vůbec neoslovuje, takže mně film nemá zas tak moc co nabídnout.

Wall Street (1987)

Další legendární film se skvělou pověstí, který mě ovšem léta míjel a viděl jsem ho až teď. Což mu možná i trochu uškodilo při mém hodnocení. Rok výroby versus konzumace až v dnešní době mi tu nedává žádný závratný výsledek. Vizáž 80tých let je v tomto případě, z dnešního pohledu, trochu nudná. Samotný příběh jako takový není totiž nic strhujícího. Možná to chtělo trochu to okořenit na efekt. Co je naprosto výtečné, je výkon hlavní dvojice. Zejména famózního Douglase. 3,5*. Rozmýšlel jsem i nad 4*, ale nemůžu je dát, protože mě to opravdu neuchvátilo ani nevyvolalo potřebu to vidět znovu.

Show Leoše Mareše (2015) (pořad) odpad!

Leoš Mareš jako osoba mi nevadí, v rádiu je mám rád s Hezuckým, tam je to dost dobrý. Nevadí mi ani jako moderátor různých těch společenských akcí, vyhlašování anket, soutěží apod. Ale tohle je úlet. Na takovýhle pořad to nestačí. Celý ten pořad působí nuceně, jakože vznikl za každou cenu, protože někdo takový pořad s Marešem prostě chtěl (jestli to možná nebyl on sám). Snaha o odlišení, či o přidání dávky (možná netradičního pro tento formát pořadu) humoru, zařazením soutěží s hosty se už vůbec nezdařila. To je spíše trapné a ještě víc to táhne dolů. První moje myšlenka vedla ke srovnání s pořady Jana Krause či Karla Šípa, které patří k mým oblíbeným, proto jsem dal nemilosrdně nejhorší hodnocení. I když možná tady ani nebylo ambicí se těmto pořadům rovnat a je to i maličko odlišný typ či formát talk show, tak si nemůžu pomoct.

Bezdružice (2015) (seriál) odpad!

Nejsem zastáncem předčasných a unáhlených soudů, ale na tohle mi stačil necelý jeden díl. Na ten jsem se podíval jen ze zvědavosti, jestli je to opravdu taková tragédie, jak se všude píše. Již z upoutávek mi bylo jasné, že jde o seriál alá Kameňák. I když tedy nevím, jestli to bylo záměrem přenést Kameňák do seriálu, nebo je to z umělcovi fantazie a podobnost je čistě náhodná. Nejsem žádný příznivec Kameňáku(ů), ale zlatý Kameňák. Tohle je ještě o třídu horší. A patřičně vyšperkovené takovými perlami jako je komentování situací "vypravěčem", myšlenkové promlouvání Václava Vydry do kamery (aspoň doufám tedy, že to má vyjadřovat jeho momentální myšlenku, jinak by to byl úlet ještě větší) nebo role a výkon Dády Patrasové.

Výstřel (1981)

Možná jsem drsnej (až moc) s tou jednou * ale nemůžu si pomoct, mě to prostě nezaujalo. Nevím proč. Ale výsledek byl takový, že jsem na tenhle film po pár dnech lehce zapomněl. Uvidím možná jestli se na to někdy třeba podívám znovu...

Tobruk (2008)

V první řadě výborná filmařina, kterou je třeba ocenit. Na filmovém zpracování ve všech směrech těžko hledat chybu. Zapeklitější je to se zpracováním děje a zařazením filmu. Na akční podívanou plnou bitev chyběl asi nějaký ten miliónek, navíc to zřejmě ani nebylo záměrem. Takže je to laděné do válečného drama. Ovšem v tomto směru může trochu scházet větší propracování postav a vadit některé dějové linky, kde jakoby chybí kus děje nebo dokončení scény či aktuálního minipříběhu a můžeme se jen domnívat co a jak se tam stalo. Film je vlastně „jen“ syrovým obrazem reality války a snaží se vás vtáhnout do této drsné reality abyste viděli jako přímí účastníci co se děje teď tady v tenhle daný moment na tomhle místě, nic víc nic míň. Pokud to bylo záměrem, povedlo se to výborně. Pak je jen otázka kdo se jak s tímto formátem popere a ztotožní. Mně to úplně dokonale nešlo, takže 4* a to hlavně za bezvadné filmové zpracování.

Rodinka (2010)

Za původním seriálem hodně zaostává. Kouzlo původního seriálu bylo, mimo jiné, právě v krátkých epizodách vždy s nějakou pointou. Což je vlastně podstata sitcomu jako takového. A zabalení sitcomu do jedné velké dávky čelovečerního filmu se ukázalo jako ne příliš šťastné. To se pak zdají některé humorné situace až příliš nucené. Původní seriál také není zatížený vlivem amerických sitcomů, kterým se naše dnešní (novodobé) pokusy snaží přiblížit a spíše jim to škodí. Což se mi zdá i tady. Na druhé straně film je tak prostě koncipovaný, jako jednoduchý sitcom, pokračování seriálu po x letech. Takže se dá předpokládat co můžete čekat. I když se dalo zpracovat trochu lépe. Ale je to v tomto směru mnohem lepší a koukatelnější než remake Taková normální rodinka (2008). Lepší 2*.

Padesát odstínů šedi (2015)

Spousta romantické omáčky okořeněná dávkou erotiky (pro někoho malou, pro někoho až moc velkou - u mě za a:-) ) a špetkou humoru v podobě několika vtipných momentek, které jsou vhodně zakomponované do děje. Základ příběhu je romantická pohádka na způsob „bohatý princ a chudá popelka“, ale trochu jinak, kdy popelka se snaží „napravit“ prince a přimět ho k normálnímu romantickému vztahu, a ozvláštněná (vůbec ne nezajímavě) peprnějšími scénami a zaměřením hlavního hrdiny. Takovéto romantické pohádky nemusím, takže unešený z toho nejsem. Ale špatné to nebylo. Je to natočené pěkně, dobře se na to kouká, příjemně to uteklo. A Dakota je naprosto super :-) a nějaké ty erotické scény... ;-) Knížku jsem nečetl, jen jsem slyšel nějaké zkazky od známých. A i když prý je knížka hustě našlapaná erotikou, větší erotickou palbu jsem dopředu očekával od Nymfomanky než od tohoto.

Bony a klid 2 (2014)

Když si odmyslím staré známé tváře a trochu nostalgie po super prvním dílu, tak mi toho nezbude moc, co by stálo za řeč. Jen podprůměrný film, který sice mi nevadilo vidět, ale který ničím nezaujme a rychle se na něj zapomene. Jen kvůli té špetce nostalgie a hlavně zvědavosti v jaké roli a postavení se staré známé postavy objeví jsem na to koukal celkem s větším zaujetím. O to větší bylo pak zklamání z podprůměrného provedení. Fakt, že je to pokračování úspěšného a oblíbeného filmu výrazně ovlivňuje hodnocení, u někoho do plusu, u někoho do mínusu. Někdo to bere téměř jako znesvěcení prvního dílu, trapné a zbytečné pokračování. Jiný právě z nostalgie a kvůli „starým známým“ přihodí nějakou tu hvězdičku navíc, možná víc, než si to zaslouží.