Disturbia (2007)

Disturbia = Sám doma pro dospělý.

Dračí války (2007)

Dračí války jsou zářným příkladem, jak dokonale sprznit asijské legendy. Kdyby se celý film odehrával ve stejném duchu jako flashback scény s korejskými herci, byla by to jednoznačně nadprůměrná fight fantasy, jež by krásně připomněla rozmanitost bitek z Pána prstenů. Takhle američtí herci zápasí nejen s velkým hadem, ale i s debilním scénářem plným do očí bijících nelogičností a sám Zlý Buraki bohužel naráží na debilitu některých scén, kdy v pohodě mohl oba hlavní hrdiny už dávno zabít (sežrat), jen mu při tom čekání na správnou chvíli do toho pořád nějak vlítávál vrtulník či střílel tank. Škoda, promarněné šance!

Noční let (2005)

* navíc za úžasný výkon Cilliana Murphyho, bez něhož by se Craven mohl snažit sebevíc a výsledek by ani tak nestál za nic.

28 týdnů poté (2007)

Pro mě je to kvalitativně srovnatelné s předchozím opusem 28 dní poté i když mi zde ta Boyleova traumatizující sklíčenost celé Británie chyběla. Můžou za to hlavně ti nabouchaní super vojáci z Ameriky, kteří trochu zastínily samotné nakažence a ti se už nemohli tak pěkně vyřádit.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

O trošku horší jak jednička, ale i přesto jsem se celkem zabavil i když mi Kniha tajemství přišla ještě více ujetá. Třeba jak prezident USA svěří obyčejnýmu občanovi kódy k přísně tajné knize, která podle všech údajů ani neexistuje! Fakt síla.

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Triangle pro mě představuje třídílnou směsku seriálů jako Akta X, 4400 a JAG. Při prvním díle nasadí laťku celkem vysoko (na ****), ale ve druhém se už lesk začíná pomalu vytrácet. Děj je natahovaný a celkově by celá teroie o spiknutí dala méně okecávat. Jenže problém nastane až u dílu třetího, když celý příběh opět "poposkočí" do jiné časové roviny s mostem a začne se odehrávat znovu v jiné realitě (to má za následek úplné divácké zmatení), načež pak na konci zjistíte, že o nic tak hrozného nešlo a hlavním úkolem všech hrdinů bylo počkat až se to všechno vyřeší samo.... Takhle scénáristicky nedotažený konec fakt neberu!

Hancock (2008)

*** za samotný film a vynikající první půlhodinu a * je za mého oblíbence Willa Smithe.