• Krátkometrážní

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Horší než první díl, ale rozhodně lepší než třetí díl. Stále je tu cítit ta pravá atmosféra. Ovšem ke konci to slábne a Stevenova režie se stává průměrnou. Docela zajímává zápletka - pochytání dinosaurů a odvézt je z ostrova. Jeff Goldblum je někdy nesmírně vtipný. Je dobře, že mu Steven dal hlavní roli, jelikož v jedničce měl velmi málo prostoru. Hudba Johna Williamse už není tak grandiózní, ale místo toho Vás čekají bubny a hodně akčních pasáží. Rozhodně je Ztracený svět nadprůměrným filmem.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tohle je hodně zvláštní film na Stevena. Velmi silnou podpěrou je hudba Johna Williamse a herecký výkon Joela Osmenta. Finále filmu je emocionální výbuch, opravdu jsem bulel:)

Válka světů (2005)

Steven v nejlepší kondici. Napětí, atmosféra, režie, kamera, hudba, obsazení - to je vše v pořádku - akorát, když jsem vycházel ze sálu, tak jsem matně vzpomínal, jestli tam byla nějaká ta emoce. To je snad poprvé co mě Steven nedojmul, idkyž to měl v úmyslu. Ale mohu se mýlit.

Mnichov (2005)

Zcela bezpochyby je Stevnova režie, kamera a hudební doprovod Johna Williamse. Téma je všek rozporuplný, někdo se může beznadějně nudit a nevědět jaká bije, a občas se potěšit nějakou tou akcí jako je výbuch v hotelu či zavraždění té agentky a nebo se může dozvědět jak to tenkrát bylo, toho 1972 a osvěžit si trochu novodobé dějiny, ikdyž tohle Vám moc odpovědí nedá.

The Unfinished Journey (1999)

20 minut za doprovodu velmi dobré hudby Johna Williamse, nás Steven přenáší do různých období novodobých amerických dějin, ukazuje nám vše, co se v Americe stalo - od filmu až po války. Občas za doprovodu komentářů známých osobností jako Bill Clinton či Ruby Dee.

Million Dollar Baby (2004)

Přiznám se, že jsem nikdy Clinta Eastwooda nemusel jako herce. Ale když natočill tento byzpochyby skvost, začínám se o něm zajímat. Tento film je dokonalý - pěkná režie, kamera i Eastwooda hudba a především výborné herecké výkony. Na konci jsem uronil pár slz.

Pláž (2000)

Docela zajimavý film, ale finále filmu mě nějak pořádně nepřesvědčilo.

Terminál (2004)

Je to příjemný oddychový film. Je tu sice pár hluchých míst, ale je to přece Spielberg a navíc hudba od Johna Williamse:)

Špína Londýna (2002)

Naprosto skvělě odvedená práce! Výborný herci a atmosféra Londýna. Občas se mi zdálo, že pár míst je lehce nadneseno:) Sergi López v roli zloducha naprosto famózní:)

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Kdepak, tak tohle ne. Nevěřícně jsem čučel do obrazovky a přemýšel jak tohle někdo mohl natočit. Kromě názvu to nemá s původním "Sám doma" nic společného. Tohle je absolutní kravina na entou!