Krvavý román (1993)

Knihu neznám, ale zcela se ztotožňuju s názorem Oskara, že s přibývajícími minutami rapidně klesá vtipnost. A podle mého názoru jí moc nebylo už ani na počátku. Pro oko hezké, pro ducha mldlé.

Gentleman samotář (1976) (TV film)

Zpočátku velice zajímavý film, který ovšem s přibývajícími minutami ztrácí gradaci. Zvláště O'Tooleovo gentlemanské chování a rozvážná chůze za jakkoliv dramatické situace, začnou dříve či později nudit. A druhá část, kdy se musí skrývat v díře v zemi je poměrně uhozená, protože nemohu věřit tomu, že jediná šance na zácharnu pro britského lorda a synovce významného státníka je zavrtat se do hlíny a krmit kočku. Ale neberte prosím mé hodnocení příliš tvrdě, protože i přes všechny tyto nedostatky je to stále kvalitní film a je radost sledovat O'Toolea v akci.

Přepadení 13. okrsku (1976)

I kdyby už Carpenter nenatočil kromě tohoto filmu žádný jiný, stejně bych ho navždy obdivoval za mistrovskou práci, jakou zde odvedl. Po prvním zhlédnutí mě film zaujal. Po druhém, které se konalo s téměř ročním odstupem, musím své hodnocení změnit. Naprosto bravurní snímek, který prakticky neobsahuje žádné scénáristické ani technické „kopance“. Tak „nechutně“ atmosférický snímek se hned tak nevidí. Neustále ve mně vyvolával stejné stísněné pocity, jako klasická Noc oživlých mrtvol. Dokonale paranoidní atmosféra, která by se dala krájet. Všichni herci zde vystupují velice umně a realisticky. S klasickým americkým tipem pan Záporák/pan Klaďák se tu díkybohu nesetkáte. Zkrátka všichni za jednoho, každý za sebe. O Carpenterově dokonalém hudebním doprovodu se ani nemá smysl zmiňovat. A ještě v neposlední řadě; je to jeden z mála filmů, ve kterém je zcela otevřeně ukázána vražda 12 holčičky. To také nebývá právě zvykem. HLÁŠKA: „Kapitáne, vy to tu vedete jako tureckej bordel!“

Lilith (1964)

Opravdu velká škoda toho pomalého rozjezdu. A zvlástě když trvá 112 minut. Když Beatty v samém závěru vykřikne "Pomozte mi!" a hned vyjedou titulky, je to nesmírná ůleva. Není moc filmů, u kterých bych se vysloveně těšil na konec a tenhle jim rozhodně kraluje. Rádoby psychofilm pro skutečné labužníky.

Gothika (2003)

Neskutečně uhekaný film. Berryová s výjimkou prvních a posledních 10 minut neustále melodramaticky heká a přerývaně dýchá. Po celou dobu filmu mi byla nesympatická i svým stupidním chováním, ale nesvádím to jen na ni. V tomto filmu se totiž nikdo nechoval ani trochu racionálně. Zkrátka další z filmů, kde neustále něco bliká, bouchá a duní, samozřejmě v tom nejlepším dolby zvuku, kdy i let masařky zní jako stíhací peruť, ale to je tak asi vše. Zbytečný, nenápaditý film o ničem s velmi nedotaženým koncem.

Tiffany (1983)

Erotika jak má být. Žádná složitě konstruovaná pseudozápletka, jen slunce, moře a baby. Perla mezi erotickými filmy, která dělá čest svému žánru. Pokud někdo očekává Bergmana, je blázen a musí hledat jinde. Toto je příjemně osvěžující čuňačinka, na horké letní noci jako stvořená. Kdo hodnotí odpad!, ten očividně nepochopil žánr a rok vzniku.

Ženy od hluboké řeky (1981)

V jednom dni jsem si půjčil a zhlédl Ženy od hluboké řeky, Sežrána zaživa a Kanibaly. Ke konci už mi šla hlava kolem, nevěděl jsem už ani, na co se dívám. Učinil jsem ale zajímavý objev - v každém tomto filmu musí brutálně zemřít prsatá blondýna a někomu musí být uříznut pindík a domorodci se musejí chovat jako bezduchá individua. Jinak jsou to v podstatě kraviny o ničem. Snad jen pro nostalgickou vzpomínku na italské horory ze sedmdesátých let to stojí za podívání.

Zvíře (1977)

Nádhera, nádhera, nádhera! Nelze být lepší, nelze být vtipnější, nelze být belmondovštější. Toto je KOMEDIE, toto je Olymp. A zkuste najít lepší! HLÁŠKA: "Fuj ženská!"

Zelená míle (1999)

Báječný a hluboce lidský klon Shawshanku. Režisér umí skvěle namixovat pasáže typu: teď se budeme bát, teď se budeme smát a teď budeme plakat a všichni a hodně. Bylo by to nesmírně působivé, jen kdyby to člověk neviděl pod jiným názvem před pěti lety.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Když jsem si přečetl ty extatické recenze, které film popisují jako nadpozemský zážitek (dokonce i jako první pusu!), ruka s videokazetou se mi začala chvět vzrušením. A jak už to tak bývá, když se na něco hodně těšíte, jste o to víc zklamaní. Je to krásný film, kde zlí jsou ti nejhorší a ti dobří mají vskutku zlaté srdce. Za dvacet let nepatrně zestárne jen hlavní hrdina, ostatní mládnou. Sametově hebký obraz, překrásné záběry a ta hudba... Vše je prostě tak perfektní, že rozdíl mezi Shawshankem a Zelenou mílí v podstatě neexistuje. 4* jen proto, že Shawshank byl první. Jinak dobrý průměr.