TOP STAR Extra (2010) (pořad)

Hodnocení dávám pouze za díl o Rudolfu Hrušínském. Nebyl špatný, ale k dokonalosti měl přesto daleko - především mi chybělo více méně známých ukázek s tímto hercem - jako rozhovory anebo ukázky z jeho méně provařených filmů. Pokud se v úvodu pořadu sliboval "nejkomplexnější portrét této herecké osobnosti", musím konstatovat, že to nebylo dodrženo. Možná ale také proto, že udělat o někom kompletní/ komplexní dokument vtěsnaný do 50 minut je prostě nemožné.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Uživatel verbal je Bůh! A tenhle seriálek je úplně nejvíc žůžo suprovoučkej!

Rozmarná léta českého filmu (2010) (pořad)

Známý nešvar nikoli jen komentátorů čsfd: po prvním díle hned asi 50 hodnocení mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Není mi úplně jasné, jak někdo může celou dokumentární dvacetidílnou sérii šmahem shodit se stolu jen proto, že za ní stojí Vachler. Typicky český přístup - viděl jsem prvních 10 minut a to mi stačí, abych si udělal perfektní úsudek. Supr, no...

Hvězdný reportér (2008) (pořad) odpad!

Moderátor = tragédie. Už svého času, když moderoval ranní vysílání na Frekvenci 1, to nestálo za mnoho a vstupem na TV obrazovku se to nijak rapidně nezlepšilo - teď už kromě jeho sexy barytonu známe i jeho super cool look. Co to ale přineslo kvalitě obsahu celého pořadu, netuším...

Kajínek (2010)

Co čekat od filmu, kde jako hlavní partner je N@VA, hlavní mediální partner BLESK a další partneři /partnerky KATKA, SVĚT ŽENY atd. Za film samotný dávám 2 usmolené, povrchní a težce bulvární hvězdičky. Za Vladimíra Dlouhého jednoznačných 5, plně zasloužených hvězd. Jako herec se rozloučil se světem filmu více než důstojně a jeho postava je to jediné, co si budu z tohoto víceméně odpadového filmu ještě dlouho pamatovat. Sbohem, génie!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ještě pár takových "kultovních" kousků a končím s filmy definitivně. Nechápu, nerozumím a zřejmě mi nikdy nebude dáno porozumět, proč právě z téhle enormně nafouknuté bubliny všichni globálně-svorně uchcávají. Na druhou stranu stačí pohled do místní ČSFD TOP20 a mnohé je vysvětleno - tam se to takovýmito kultovkami skutečně jen hemží. Ale kde jsou v tom úložišti banalit sakra nějaké DOBRÉ filmy?

Lupiči těl (1993)

Nuda, nuda, nuda. Naprostá ztráta času a výborná ukázka typického nočního programu TV Nova.

Miluji jen tebe (2004)

Chaos, nelogičnost, rozpaky, místy trapnost a poměrně dost klausovské falše. Všichni tři hlavní představitelé velmi sympatičtí. Jejich potenciál nevyužit. Bohužel.

Dar od Boha (2005)

Dle vysokého hodnocení jsem se na film poměrně těšil, ale byl jsem po jeho zhlédnutí nepoměrně zklamán. V zásadě má tento počin pro mě dva velké nedostatky - je příliš dlouhý a příliš rozmělněný do mnoha témat. Vlastně tyto dva neduhy se nevylučují, nýbrž doplňují - tvůrci v jeho průběhu (zvláště v první cca. hodině) nakousnuli mnoho zajímavých témat, ale troufám si říci, že vlastně do řádného konce nedotáhli ani jediné z nich. Měl to být film o dospívání? Film o životě v tradicemi sešněrované rodině? Film o těžkém životě člověka s jakýmsi "darem", o kterém se pramálo dozvíme? Film o hledání vlastní identity? Film o mezigeneračním nepochopení? Hudební film? A byla to vůbec komedie? Filmu jako takovému je těžko něco konkrétního vytknout, ale bohužel je také nemožné jej za něco konkrétního pochválit. Ano, má své momenty, kdy je dokonce vynikající, ale má bohužel i zcela hluchá a zbytečná místa. Můj recept na jeho vylepšení by zněl - zvolit jediné nosné téma a to zpracovat s patřičnou dávkou odvahy. Odvaha, to je to, co tento film potřebuje jako sůl - odvaha používat více humoru a odvaha zpracovat (stále ještě) kontroverzní téma homosexuality skutečně kontroverzně, nebo minimálně neotřele. Zkrátka a dobře: sledovat, jak někdo dvě hodiny reálného a osm let filmového času neuměle hledá a stále nenachází svou sexuální identitu, je ve filmu z roku 2005 poněkud trapné. Má po stopadesáté opakovaná rada tedy zní: Netěšte se na neznámé filmy anebo minimálně nečtěte jejich glorifikující recenze dříve, než je zhlédnete. Ušteříte si tak nemálo zklamání.

Jak vykrást banku (1964)

Vynikající film a vynikající česká verze. Tedy přesněji - vynikající výkon neherce pana Václava Faltuse: měl-li na celý film nějakých 16 - 17 hodin čistého času, tak předvedl výkon, za který by si skutečně zasloužil nějaké ocenění. Čert vzal nějaké šišlání či občasnou nesrozumitelnost. Všem kritikům dabingu tohoto filmu doporučuji, nechť se podívají na otřesné dabování senila Krampola filmu Zelňačka. Třikrát sláva panu Faltusovi!