Terezinka198

Terezinka198

Česko
Mrtvola, pesimisticky střelená realistka, otaku, vyznávačka satanismu, věřitelka v démony, upřímný snílek, požíračka energie, shinigami, sarkastická bestie, znuděná studentka lingvistiky

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zootropolis: Město zvířat (2016)

  Tak dlouhou dobu jsem se nepobavila! Animák, který mě opravdu mile překvapil. Za mě plný počet bodů. Hlavní dvojice mě bavila svou rozdílností - a já pořád čekala, kdy Nick zdivočí a pořádně ji prožene. Záporáka jsem však ke konci tak nějak očekávala. To však na kráse tohoto filmu neubírá. Píseň od Shakiry jsem si hned oblíbila.

 • poster

  Pianista (2002)

  Přestože to byl poněkud delší film, napětí ze mě neopadlo ani na jednu vteřinu. Jak nemám druhou světovou válku ráda jako učivo nebo událost, tento film podle skutečné události si mě získal ihned. Pianistům jsem byla vždycky tak trošičku nakloněná. Dojal mě konec, kdy německý důstojník poskytl hlavnímu hrdinovi svůj kabát, díky kterému po něm sice stříleli, a zároveň mu dal tolik jídla, aby to vydržel. Adrien Brody opět nezklamal – dokázal mi, že žádná role pro něj není nezvladatelná a že ji umí zahrát tak jedinečně, jako je on sám jedinečný. Obdivuji Adriena Brodyho, že opět dokázal nemožné a po dobu těch dvou hodin a půl jsem se nenudila.

 • poster

  Úplné zatmění (1995)

 • poster

  Horton (2008)

  Nechápu, proč je tady tolik nenávisti proti Hortonovi - je to jenom slon, proboha! (Fajn, přeháním ,protože tenhle animák právem patří mezi mé nejoblíbenější) A starosta je taky jenom člověk! (Teď nevím - mohu ho nazvat člověkem, nebo postavičkou? To je ale dilema, že?) Příběh byl poučný, nádherné prostředí, hlasy v češtině i v angličtině naprosto dokonalé, vložené anime mě pobavilo, Vlad byl jako záporák k nezaplacení - kvůli němu jsem tehdy zatoužila učit se rusky už jako děcko. A klokanice? Tak příšernou babu jsem si oblíbila ihned! Takže jestli hodláte kritizovat, jen do toho, ale Hortona nechte na pokoji! Nebo na Vás pořádně zaútočí svým humorem a už Vás nepustí.

 • poster

  Nedotknutelní (2011)

  Tak tento film mohu bez pochyby zařadit mezi TOP 10 svých filmů, které jsem kdy viděla. Geniální příběh, který mě zaujal. Tak silné přátelství mezi tak odlišnými lidmi. V tomhle mě Francouzi mile překvapili a právem si ode mě vysloužili místo v mé paměti pro tento film. Jistě se na toto dílo ráda znovu někdy podívám. Některé scény jsou zkrátka nezapomenutelné.

 • poster

  Marley a já (2008)

  Ačkoliv na romantiku nejsem a dojemné příběhy moc nevyhledávám, u Marley a já jsem uronila nejednu slzu. Nejdříve jsem si říkala, co to může být (odjakživa mám slabost pro psy), tak jsem si to pustila. Ani ne po první scéně mě film zaujal natolik, že jsem si ho se slzami v očích musela pustit znovu, nikoliv kvůli bolesti, ale kvůli té zábavě před koncem. Je mi líto, jak to skončilo, ale závěrečná řeč byla překrásná, a ta u mně vyvolala slzy. Takže bohužel, nemohu jinak, ale je to za 5*

 • poster

  Místnost sebevrahů (2011)

  Ať si o mně myslí, kdo chce, co chce, mně se to opravdu líbilo! Splnilo to mé očekávání, dokonce i trochu překvapilo. Chtěla jsem nějakou realitu a tady ji mám. Trochu mi to však připomínalo, jak moje spolubydlící podotkla, když to sledovala se mnou: "Raději závislák na internetu, než žít v této hloupé sféře zvaná "realita". " Jop, jsem spokojená. Dostala jsem to, co jsem si přála a byla ještě překvapená. Moje pokroucená mysl si vždycky najde něco hezkého ke shlédnutí ve 3 hodiny ráno, když trpí nespavostí.

 • poster

  Kapitán Phillips (2013)

  Přestože konec slabě působil na city, tady to bylo na místě. Tak úžasný thriller, kdy jsem si málem kousala kůži za nehty a dupala nohou do země, povzbuzujíc obě strany najednou, jsem jakživ nezažila. Ještě teď cítím na prsou slanou vodu a těžký vzduch moře! Dobře, moc jsem se vžila do děje. Ale právem! Tento film je skutečně pozoruhodný a nejlepší (nebo nejhorší?) na tom je, že to bylo podle skutečné události! Křik, hněv, strach, krev, násilí, zbraně. Ano, jsem spokojena. Není o čem diskutovat, co se hodnocení týče.

 • poster

  Největší showman (2017)

 • poster

  Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)