Těla (2023) (seriál)

Pokud si rádi často pohráváte v mysli s takovým tím typickým "coby kdyby" a milujete time travel filmy/seriály, když občas přimhouříte nad něčím oči, bude se vám tento seriál líbit. Z počátku docela zmatek si srovnat v hlavě, který rok patří vlastně ke komu (když to sledujete na etapy), ale potom to prostě šlo jako po másle. Určitě doporučuju. Více psát nebudu, koukněte sami a posuďte. Jo, a nenechte se odradit relativně nízkým hodnocením. :)

Těla - Věz, že jsi milován (2023) (epizoda)

Když pominu mindfuck v podobě doppelganger effect, kdy na sebe čučí dvě Hasanové.... :) tak to bylo i celkem zajímavé (jen by mě zajímala zpětná linka Maplewood za panem Whitemanem do roku 1942, kdy se mi zdá, že jsme ji na obrazovce nezahlédli, jen zprávu od pana policisty..zda byla už "minulost ovlivněna", takže se to nemuselo prostě řešit? Přišlo mi to škoda :) )

Dvě slova jako klíč (2023)

"Volné" pokračování Úsměvů smutných mužů? To nemyslíte vážně. Tohle bylo jenom čisté utrpení a zmatenost nad zmatenost. To, že tam hodíte staré "známé" postavy, tím zmatenost příběhu nezachráníte. Bohužel. Velké zklamání. Ani se nedivím, že to v kinech tak dlouho nezůstalo. A možná jsem i ráda, že jsem nešla do kina, asi bych v půlce filmu odešla.

Lucifer - Jsou zpět, nebo ne? (2017) (epizoda)

Tradičně začínáme velmi pomalu a pozvolně další sérii. Snad z Lucifera neudělají "komplet" klaďase, přeci jenom je to Lucifer. To by byl celkem zabitý potenciál. Highlight epizody jednoznačně Amenadiel a dešifrování emoji zprávy. :D

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Nikdy by mě nenapadlo, že po znechucení z prvního dílu bych tohle dokokoukala a ještě si to užila! Nečetla jsem si, o čem to bude, takže mě hned první díl naštval... brát si do úst velkolepá díla pana Poea a pak do nich cpát černochy (když vezmu v potaz právě osobnost Poea nebo třeba takovou jeho vlastní kočku... :D ), tak si myslím, že by se pan Poe urazil. Když ovšem pominu tento drobný fakt, že si seriál jen vypůjčuje jména postav a názvy jednotlivých veleděl tohoto velikána a oprostím se tak od vlastního znechucení vůči této velké chybě tvůrců, postupně mě seriál pohltil, aby mě v posledním díle zase nehezky vyplivl. Zrádné srdce a Jáma a kyvadlo jednoznačně nejlépe provedené díly, Černý kocour byl úsměvný... ale ten konec, ach, ten konec... :') promarněná šance, ještě do toho cpát asi nejznámější dílo pana Poea. Když ovšem pominu tyto věci, které mi jakožto milovnici literatury rvou srdce a přehnanou podělanou korektnost, když v každém díle musí být černoch, LGBTQ a podobné novodobé voloviny, opravdu jsem se bavila, jen by mě zajímalo, kde vůbec vzala Carla Gugino, zda svůj podnik provozuje už po staletí, jak je vidno z fotografií od vlivných lidí, nebo jak to s ní vlastně bylo či nebylo.

Barbie (2023)

Ano, byla to kravina, ale tak příjemně jsem se už dlouhou dobu nepobavila a Ryan Gosling coby Ken prostě nezklamal a Margot Robbie jsem tu Barbie překvapivě i věřila (i když komentář ve filmu ohledně výběru herečky pobavil :D ) Kenovo triko "I'm Kenough" byl boží detail, bavila jsem se, jak se stylizoval do Sylvestora Stallonea :D a "I'm just Ken, where I see love, she sees a friend~" je oficiálně píseň pro friendzone. A taky první scéna, kterou jsem viděla letos v létě, kdy jsem si řekla, že bych možná Barbie mohla dát šanci a přeci jenom se na ten film podívat. A nelituji. Je to ujeté, je to americké, je to moc, ale taky je to zábava. Finální scéna rozesmála.

Ostrov (2023)

Ale jo, člověk se občas pousmál :D ústřední dvojice mile střelená

Vikingové - Série 2 (2014) (série)

Mnohonásobně lepší, než první série. I když tu protivnou slimáčí princeznu (ano, přezdívka pro Auslag :) ) mohl někdo třeba omylem zabít. Vůbec by mi to nevadilo. Lagertha vévodí ženským postavám, to je myslím jasné. Mnoho bitev, krve, intrik a Krvavý orel jako třešnička na dortu.