Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Po třetí a zase trefa. Když už pouhé hraní v pokoji a snaha dostat se domů nestačily, tak nám Pixar nadělil hororový boj o holý život, zatímco zachoval tu hravou vtipnost, která byla typická pro první 2 díly.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Film, který stojí čistě na Tarantinově reputaci. Celou dobu se nic moc neděje, a pozornost Tarantino udržuje pouze tím, že všichni víme, že na konci se stane něco drsného. Občas nám tam hodí nějaké vodítko, které poukazuje na konec, ale přesto se první 2 hodiny filmu vůbec nic neděje. Teprve posledních 30 minut je typická Tarantinovská řežba, možná nejbrutálnější jakou kdy natočil. Ale vlastně se tam celkově nic neděje. Teda, ono to "nic-nedění se" je samozřejmě dokonale natočeno, ale nic to nemění na tom, že se tam nic neděje. A do toho je tam linka s Margot Robbie, která slouží pouze jako pomrknutí na znalce historické události, ze které film vychází. Ale jinak je tam naprosto zbytečná a pokud někdo není obeznámen s Polanskim a Sharon Tate, tak tuhle linku může kompletně přeskočit.

Yesterday (2019)

Tuctová a ukrutně nudná romantická komedie, kterou ovšem do nadprůměru vyzdvihují Beatles. Víc se o tom snad nedá říct. Od začátku víte jak to bude probíhat a jak to skončí, celé je to typický konflikt mezi slávou a láskou, který jsme všichni viděli nesčetněkrát. Ale jsou tam ti Beatles, což vytváří skvělé momentky, které fanouškům vykouzlí úsměv na rtech (launch alba na střeše).

Herkules (1997)

Trochu zbytečná splácanina všeho možného. Fajn se na to kouká, ale je to vlastně strašná nuda.

Joker (2019)

“The worst part about having a mental illness is people expect you to behave as if you don’t.” Spíše než origin jednoho z nejikoničtějších záporáků DC Universa jsem dostal drama, které silně kritizuje dnešní společnost. A funguje to perfektně. V celém filmu nenajdete postavu, které byste fandili, která by měla ty správné morální zásady. Film vykresluje všechny jako tu největší špínu, a nakonec jako největší hrdina vychází Joker, jakožto masový vrah a šílenec.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Má to spoustu chyb, není to vynikající, ale je to dostatečné a na příští série se těším, věřím že to má potenciál. Ale pojďme si to shrnout pěkně postupně. 1. GERALT. Největší překvapení. Stojím si za tím, že Henry není dobrý herec, ale tato role mu prostě sedla. Možná je to tím, že se na něm pořádně vyřádila produkce. Kostým má naprosto perfektní, od brnění, přes paruku až po make-up. Choreografie bojových scén je úžasná, působí tam jako opravdový agilní zaklínač, mistr meče. Jeho povídky jsou velice dobře zpracované, občasné změny vůbec nevadí. Jeho herectví působí lehce prkně, bere to až příliš vážně, a ty významné pohledy tomu moc nepomáhají, ale na druhou stranu zvládl ty Geraltovy emoce (kromě hádce s Jaskierem, tam jsem mu to nevěřil), jeho suchý humor, hluboký hlas, a ta občasná F-bomba je fakt... no, bomba. Takže Geralt za mě palec nahoru. 2. YEN. Začátek trošku horší, její backstory ji trochu podrývá tu autoritu, kterou by měla mít, ale jakmile se vyjasní časový rozdíl mezi jednotlivými liniemi, tak kvalita této postavy prudce stoupá. Anya skvěle zvládla ten konflikt mezi chladnokrevnou čarodějkou a emocionální, křehkou dívkou. 3. CIRI. Nemám si na co stěžovat. Drobné změny v příběhu zamrzí, mohla by být lehce protivnější (knižní Ciri je fakt nesympatická), ale výsledek je vlastně hodně fajn. 4. JASKIER. Moje nejoblíbenější postavu zvládli na jedničku. Charismatický, vtipný, trošku nemehlo, pěkně zpívá (Toss a coin to your witcher...). 5. TRISS. Lehce naivní, nepůsobí příliš mocně, ale to se snad zlepší. 6. VILGEFORTZ. Z toho mála času co dostal působí velice charismaticky, ale na to, že se má jednat o nejlepšího šermíře příběhu, který se vyrovná jak Geraltovi, tak Bonhartovi, tak jeho souboj s Cahirem mu nedělá čest. 7. NILFGAARD. To brnění je fakt fekál. Doufal jsem, že v pohybu to nebude vypadat tak hrozně, ale pletl jsem se. Cahir vypadá jako chodící šourek šedesátníka v zimě (jinak herec Cahira dobrý). 8. CINTRA. Calanthé lehce zklamala, čekal jsem důstojnější a mocnější zpracování. Myšilov fajn. Úvodní bitva přesládlá a kýčovitá. Kostýmy fajn. 9. BROKILON. Asi největší zklamání. Středobodem všech románů (a částečně i druhé povídkové knihy) je vztah mezi Geraltem a Ciri. První opravdu silný okamžik tohoto vztahu je jejich setkání v Brokilonu, kdy ze začátku neví kdo ten druhý je, a zjistí to až na konci. Jejich druhé setkání, po pádu Cintry, je díky tomu snad nejemočnější moment z celého zaklínače (společně se samotným konec a povídkou o Očku). Tohle tady bohužel není a celý Brokilon je tedy naprosto bezpředmětný a nudný. 10. MULTIKULTI. Občas je to v poho (mágové, elfové, trpaslíci), ale občas to brutálně bije do očí a nedává smysl (dryády). Po chvilce jsem si zvykl a začal jsem to ignorovat, ale když se v příběhu, jehož zásadním tématem je perzekuce kohokoliv kdo je trošku jiný, rozhodnete ignorovat různé barvy pleti, tak to trochu ubírá na uvěřitelnosti. 11. CGI. Ze začátku efekty působily opravdu levně. Na konci působily průměrně, s výjimkou příšer (striga, ghůlové), které vypadaly fakt nechutně a hnusně (to myslím v tom dobrém smyslu). 12. HUDBA. V poho. 13. ČAS. Jakožto znalec knih mi to přišlo v poho (jakmile se ve čtvrtém díle vyjasnilo, že se to odehrává v různých časových liniích), ale pro nečtenáře to může být lehce matoucí. 14. VÝBĚR POVÍDEK. Trochu mě mrzí, že románový příběh rozjeli tak brzy a nesoustředili se jenom na povídky, ale zase chápu, že potřebovali nějakou kontinuitu. Každopádně, jsem rád za zpracování těch nejlepších povídek, mrzí mě vynechání Trochu Se Obětovat, což je má oblíbená povídka, Střípek Ledu, kde by Istredd konečně dostal prostor, který si zaslouží, a výše avizovaný Meč Osudu, kde se poprvé setkává Geralt se Ciri. 15. ČARODĚJKY. Čarodějky jsou ve světě zaklínače jedny z nejmocnějších postav a vidět tedy jejich výcvik, kde jsou ponižovány a vykresleny jako slabé kundičky jim ubírá na autoritě. Kromě toho je to snad nejnudnější linka této série. 16. VEDLEJŠÍ POSTAVY. Musím pochválit Renfri, Myšilova, draka, Geraltovu matku. Na druhou stranu, Foltest vypadá jako kokot, a ten černý elf byl naprosto zbytečný. 17. SODEN. Čekal jsem větší masakr. 18. ZÁVĚR. Na konec tedy řeknu, že mě to příjemně překvapilo. 3* sice není moc, ale to je převážně kvůli slabému rozjezdu, Nilfgaardským šourkům a spoustě detailů, které to tahají dolů, ale na které jsem si ke konci už zvykl. V příští sérii bych tedy ty detaily mohl ignorovat a pořádně se soustředit na ten příběh. Co od příští série očekávám? No, mohli by vyměnit ty šourky. Je mi jedno, že to nebude sedět příběhově, ale fakt se na to nechci koukat. Mohli by ukázat trénink Ciri na Kaer Morhen a ten prokládat dalšími povídkami (ve formě Geraltova vzpomínání?) a trochou té politiky. Mohli by se zbavit přebytečného množství černochů a přitlačit na tu slovanskou mytologii. No, a mohli by si připravit půdu pro třetí sérii, kde bych očekával rozjezd těch románů, nástup Bonharta, zásadní proměnu Ciri, Divoký Hon, a pořádné množství krve (na plátně) a slz (v realitě).

Tolkien (2019)

Tento film má dvě obří negativa. Prvním je to, že to není životopis. Je to romantické drama inspirované Tolkienovým životem, ale fakticky přesných událostí tam najdete minimum. To by se ovšem dalo přežít, koneckonců, Bohemian Rhapsody také nemělo s realitou příliš společného, a vznikl z toho skvělý film. BR bylo ovšem zábavné, a to Tolkien není. A to je to druhé, mnohem horší negativum. Ten film je prostě nudný. Většina zajímavých a srdceryvných událostí se ve filmu buď neobjevuje (smrt jeho otce, seznámení s C.S. Lewisem, výlet ve Švýcarsku,), nebo jim není věnován dostatek pozornosti (smrt jeho matky, rozchod s Edith). Vše se točí akorát kolem TCBS klubu, který vlastně nebyl až tak zajímavý, války, vztahu s Edith, který je ovšem uspěchaný a ve většině naprosto vycucaný z prstu, a Války, která nezachycuje tu hrůzu, které čelil, a místo toho jenom sledujeme jak se motá po příkopech, chová se jako kokot a občas uvidí nějakého draka. O Tolkienovi by se dal přitom natočit velice zábavný film. Jeho dokonalá kombinace naprostého trolla, který nahání své sousedy v kostýmu Germánského válečníka, a zatrpklého staříka, který nadává na protestanty (jak je možné, že ve filmu nebyla víra vůbec zmíněna?), na špatnou literaturu a vlastně na všechno kolem, je filmařsky velice zajímavá. Bohužel, tady se to prostě nepovedlo.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Stejně kouzelné jako Cesta do Fantazie, či Totoro, akorát s tím rozdílem, že tady se nesází na prapodivnou a nepochopitelnou magii, ale pouze na rasu malých lidiček. Obyčejné věci které se objevují v každé domácnosti, jako například kolíček na prádlo, tak získávají úplně jiný rozměr (doslova).

Hellboy (2004)

Když všude vídávám ten hate na nejnovějšího Hellboye, tak jsem se rozhodl znova shlédnout jedničku a... ona to vlastně taky byla celkem sračka, že? V té době to bylo průkopnické dílo, temné fantasy, nácci, Rasputin a stokilová horda svalů s mentální kapacitou šestnáctiletého homosexuála. Ale retrospektivně je to vlastně dost obyčejné, předvídatelné a vlastně to není ani moc vtipné.

Talk show Jiřího Ovčáčka (2019) (pořad) odpad!

Jsem na sebe pyšný tak, jak jsem ještě nikdy nebyl. Zvládl jsem celou první episodu. Samozřejmě z toho mám nenávratné poškození mozku, ale co už... Dojmy z první episody jsou takové, že se vlastně jedná o verbální fekál porno. Ovčáček a Alenka si tam navzájem kouří penisy a chválí se při tom jak jim to kouření penisů pěkně jde. K tomu si taky povídají jaké to je kouřit penis Zemanovi a Babišovi a k tomu ještě i o tom jak krásně Babiš kouří penis Zemanovi. Celkově je to tedy verbální kouření Zemanova penisu a po těch čtyřiceti minutách mi věřte, že budete mít pocit, jako by Zeman tu svou mumifikovanou žížalku strčil do krku i vám. Enjoy.