Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Sice tu vrší jeden nesmysl na druhý, ale nějakým záhadným zupůsobem je to tady tak nějak jedno. Prostě šílená akční podívaná, která by si mohla v ledčems podat ruku s prvními Muži v černém. První díl se mi líbil víc, ale ani tohle není tak uplně ztráta času. 65 %

Já, padouch 3 (2017)

Vynechte padoucha a těch dest minut, kdy jsou na scéně žluté tic-tacy jsou dokonalé. Přesně těch deset minut, protože jak všichni víme, věnovat jim více času nebyl dobrý nápad ;). Prostě jednička je jednička. Zde jen průměrných 50 %.

Mimi šéf (2017)

Z počátku mi to přišlo děsný, zmatený, přestřelený, nekorektní a brojící proti těm nádherným štěňátkům! Nakonec jsem se ale docela bavil a i když to jelo podle předem očekávaného scénáře, jak tužka podle pravítka, těch 50 % si to zaslouží. PS: ono to fakt mělo jen 90 minut?

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Nepřekvapí, neurazí. Nic, co by tu už čtyřikrát nebylo. Lepší jak trojka, což ale vlastně není zase tak velká chvála. Jinak vše podle osvědčeného (čti ohraného) scénáře. Jack uteče ze šibenice, přičemž nakrkne Anglány, zachrání u toho jednoho fešáka a jednu dámu v nesnázích, a všichni se, s Anglány, ostatními piráty a nějakou tou zombí lodí v patách, vydají hledat další legendární poklad. Teď už jde jen o to, jak moc dobře se podaří vymyslet epizodní příběhy a prošpikovat nějakým tím povedeným vtípkem. Tady to docela šlo. 50 %

Spider-Man: Homecoming (2017)

Taková spidermanovská střeštěnost, bez hlubšího motivu, ale kdo by něco takového dnes u komiksu čekal, že :). Tady aspoň chápu, proč tahle nová verze vznikla. No a musím uznat, že jako teenagerovská komedie nakonec docela pobaví. Slušných 60 %

Před tabulí (2016)

Takový trochu zvláštní dokument, který se obejde bez doprovodných komentářů, nicméně natočený vtipným a zajímavým způsobem. 60 %

Před ranními červánky (2016)

Slavný spisovatel, jehož dílo i myšlenky mají snad co říci, ale, alespoň dle tohoto filmu, žil veskrze nudný život. Ano, z filmu si člověk odnese, že se nechtěl, i přes svůj židovský původ, jednoznečně vyhradit vůči situaci v Hitlerovském Německu a bránil se strčit všechny do jednoho pytle a ano, pomáhal zajišťovat viza, ale to je na film zatraceně málo. Většinou se o tom všem jen mluví, bez využití prostředí, bez využití dramatické vložky, bez překvapení, bez emocí, bez zájmu. Chvílema jsem uvažoval, že i sledovat kynutí těsta by byla větší zábava. Festivaly jsou pro zvláštní typ diváků, mám je rád, ale tohle bylo na mě moc. 30 %

Jak přežít single (2016)

Vcelku průměrná, tak trochu romantická komedie, která nevymetá všechny klišé žánru. Nic u čeho bych se válel smíchy nebo se musel hluboce zamyslet. Přesto jsem byl docela zvědavý, jak to dopadne. 50 %

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Scénář akční počítačové hry, podle kterého někdo omylem natočil film. Příběh je scénáristovi v podstatě ukradený, stejně jako osudy jednotlivých postav a jde jen o to, aby se tu hodně skákalo, sekalo, sem tam něco explodovalo a mohly se pronášet ohrané věty jako "Zvládneš to?", v krátkých vypjatých pauzach mezi davovýma scénama, které je možné snímat roztřesenou kamerou, jenž do toho zmatku na plátně vnese ještě víc zmatku. To co kdysi tak skvěle zafungovalo u Zachraňte vojína Rayena... prosím, zapněte konečně zase stabilizaci ať aspoň z těch soubojů něco máme. Snadno zapomenutelných 40 %

Rande naslepo (2017)

Člověk jen těžko věří, že je dle skutečné události. Jestli ano, tak si Saliya zaslouží všechen obdiv. Jinak je to vcelku příjemně plynoucí romantická komedie. 65 %