S láskou, Rosie (2014)

Vlastně to není ani tak moc komedie, ale rozhodně je to romantický film, příběh o tom, jak stačí jednou jedinkrát mlčet, když se má mluvit a mluvit, když by měl člověk mlčet a celý život se najednou ubírá uplně jiným směrem, než by chtěl. Příběh o tom, jak se může všechno totálně podělat a příběh o tom, jak těžké je se vrátit do původních předurčených kolejí, když si lidé jen domýšlí, co ten druhý skutečně chce. 70 %

Skvělý plán (2012)

Naprosto neuvěřitelná romantická komedie, v obou významech toho slova, u které jsem strkal hlavu pod polštář snad častěji než u Bridgit Jonesové :). Když už nic jiného, alespoň to rozbíjí klišé, a to jak po stránce obsahu, tak i scenérií, které zahrnují Francii, Keňu nebo Moskvu. Příjemných, lehce nadprůměrných, 60 %.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Takový vcelku průměrný film, který neurazí ani nepřekvapí. Jednohubka, která doslova recykluje svět X-men a snaží se být zajímavá tím, že ukazuje příchod nových-starých hrdnů na scénu a jejich vyrovnávání se s nově objevenou silou. Upřímně, asi právě tohle je tou nejzajímavější částí, ale to co opravdu fungovalo v První třídě, tak tady je jen slabým odvarem. Jsou tu opravdu silné momenty, ale těch je jak šafránu a většinu obsahu opět zaplňuje hlavně forma. 65 %

Želvy Ninja 2 (2016)

Když mi bylo třináct, měl jsem tyhle želví "zabijáky" rád a na seriál jsem vždy utíkal domů. Je dost dobře možné, že vidět tenhle film v té době, asi bych slintal blahem, obzvlášť proto, že v té době by nic takového nebylo možné. Jenže dnes po vizuální sránce nepřekvapí a příběh také nestojí za moc. Jejich vzájemné soupeření a rádoby vtipné pošťuchování je spíš otravné a jediné pozitivum je skutečnost, že nad nereálnými a do očí bijícími akrobatickými kousky snáz přimhouřím oko, protože to považuji spíš za hraný animák, než cokoliv jiného. 50 %

Warcraft: První střet (2016)

Vizuálně poutavá pohádka, založená bohužel na poměrně slabém scénáři, který se snaží držet pravidel světa Warcraft. Jenže co stačí pro hru, už nestačí pro film, kde je nutné vymyslet trochu poutavější a propracovanější příběh, protože film nic jiného, než příběh, nabídnout nemůže. Toto je jen recyklace toho, co jsme viděli už tisíckrát. Je to škoda, protože vizuálně film nezklamal. 55 %

Hardcore Henry (2015)

Akční jízda, která se ani na moment nezastaví. Spousta nepřátel k likvidaci, obří přesila, různé zbraně, pář přátel, šílený vědec ... v podstatě natočili film dle scénáře koridorové akční střílečky a na tom scénáři nezměnili ani čárku. Jestli vás baví koukat na to, jak někdo hraje ultrarealistickou B-čkovou first person střílečku, tak tohle je přesně pro vás. Nenudí, ale ani nenadchne. Pokud chci akční jízdu, já osobně si raději pustím Kill Bill nebo Kick Ass. Jinak ale v celku zajímavý nápad. 60 %

Kosti a skalp (2015)

Film, kde se v podstatě celou dobu nic neděje, což se na konci snaží vynahrad trochou toho předvídatelného napětí a nějakou tou drastickou, řádně naturalistickou, scénkou, spíš pro to, aby dostál za dost pojmu horor v záhlaví filmu, než aby uspokojil diváka. O filmu jsem věděl jen hodnocení na csfd, hororům navíc neholduji, ale i tak mi v podstatě od prvních okamžiků bylo jasné, jak to celé bude vypadat a jak to dopadne. Za zmínku stojí určitě postavy, dobře napsané a hlavně dobře zahrané. Bohužel scénář, napětí, děj, říkejte tomu jak chcete, je devadesát procent času jen průměrná lineární nuda. Škoda, potenciál tu byl. 50 %

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Obrovské překvapení. Je to vtipné, hravé, milé, trapné momenty jsou trapné jen pro Bridget a nikoliv pro diváka a hlavně, má to spád. Vůbec jsem se nenudil a především od druhé třetiny filmu jsem se skoro v jednom kuse smál. Jednoznačně nejlepší díl a zasloužených 80 %.

Švadlena (2015)

Pěkná stylizace, skvělá Kate a zajímavý příběh, který v sobě mísí hned několik žánrů, od lehké romantické komedie po sociální drama. Co mě ale dostalo bylo finále, které se táhne někdy od druhé poloviny filmu a upřímně, ani ve snu mě nenapadlo, že se stane to co se stalo. Hlavně za to překvapení, 75 %

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ještě teď si pamatuji, co jsem vyčítal prvnímu dílu a ke konci se s nadějí upíral k pokračování. Těžko ovšem říct co jsem čekal. Začátek opět skvělý. Výtka z Muže z oceli, že na konci umírají v digitálním městě tísíce lidí bez povšimnutí a bez emocí, jako by byla vyslišena a film začíná v městě snažícím se povstat z popela. Spousta lidí tu někoho ztratila a retrospektivně se na tu zkázu podíváme i z pohledu obyčejného člověka, stojícího mezi bortícími se mrakodrapy. Zde se seznamujeme i se staronovou postavou, Brucem - Batmanem, který si začíná uvědomovat, že proti takové nezvladatelné síle mimozemštanů je potřeba být připraven, protože co kdyby si jistý Superman usmyslel vládnout Zemi. Co je už trochu méně pochopitelné je antipatie Clarka Kenta k Batmanovi, který potírá zločince, byť svým trochu svérázným způsobem. Nicméně, stále uvěřitelné. Jejich první střet je skvělý a Ben Affleck se mi v roli lehce stárnoucího Batmana fakt líbí. Do toho vstupuje i vcelku povedená postava Lexe Lutora, který z povzdálí míchá kartami a rozdává je podle svých potřeb. Napětí se stupňuje a pak přijde hodinové finále, které to opět vše pošle do kytek. Do toho se ještě jako pěst na oko míchá Wonder Women, která je sice sama o sobě fajn, ale jako by do tohoto světa vůbec nezapadala. Nedává tu prostě smysl, jako pár dalších věcí, které nechci prozrazovat. Celý film tak, krom přestřeleného finále, sráží nejspíše střih, který bral tam kde neměl a naopak nechával tam, kde vzít měl. Škoda, že jsem nepočkal na SE verzi, kde by to třeba dávalo víc smysl. 60 %