Místo u moře (2016)

Místy velmi silné momenty střídá plonková vata, ale o jen lehce nadprůměrném hodnocení tohoto filmu nakonec rozhodl až závěr, který tak nějak vyšuměl do prázdna. Škoda, protože podobně laděné filmy mám velmi rád. 60 %

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Další tříhvězdičkový film, který atakuje čtvrtoui hvězdu, tento týden. Dobrý nápad, skvělé zpracování, stejně jako herecké výkony. Co mi chybělo? Možná aby se mi to víc dostalo pod kůži. Jinak nemám co bych vytýkal. 70 %

Doktor Strange (2016)

Rozhodně zajímavá změna v poměrně plochém světě komiksů. Spíš je škoda, že se do tohoto, docela odlišného, světa opět rozhodli míchat ostatní superhrdiny. Jinak skvělé herecké obsazení, triky i vizuální zpracování, které tady, u magie, dokonce dává smysl. 70 %

Star Trek: Do neznáma (2016)

Vlastně jsem byl docela mile překvapen. Scénář sice v hlavní dějové lince lehce pokulhává, ale naštěstí to napravuje v dílčích epizodách, kterým nechybí napětí, akce ani humor. K tomu tradičně skvělé trikové efekty, celkové zpracování a posádka, která dělá čest svému jménu nejen hereckým výkonem. Za mě výborných 70 % a jestli si to pustím znovu, třeba půjdu na čtvrtou hvězdu.

Sezn@mka (2016)

Hrozná kravina, ale já takovou kravinu prostě čekal a musím se přiznat, že místama jsem se překvapivě docela bavil. ...ačkoliv, většinou při vsuvkách, které docela vtipně doplňují jinak poměrně nudnou a na hlavu postavenou ústřední dějovou linku. Už za ty vsuvky to docela stojí :) 30 %

I dva jsou rodina (2016)

Úžasná atmosféra milého a s láskou natočeného příběhu, který nepostrádá humor ani hloubku. Když budu hledat, tak pár drobných zaškobrtnutí ve scénáři by se našlo, ale právě teď na to nemám náladu a chci si užít dozvuky nádherné atmosféry pražské předpremiéry ve Francouzském insitutu. 85 %

La La Land (2016)

Co si budeme povídat, síla tohoto filmu tkví v hudbě, pocitu nostalgie, nečekanému závěru a opět v hudbě, která naprosto dokonale podtrhla právě finále. Díky ní jsem vydržel sedět až do konce titulků na místě a cestou domu si pobrukoval. Nicméně, je nutné se na film dívat jako na celek a pravdou je, že začátek byl poněkud rozvleklý a mé očekávání asi příliš velké. Proto po napoprvé "zatím" 70 %.

Paterson (2016)

Když se mě po návštěvě kina někdo zeptatl, o čem film vlastně byl a já začal vyprávět, po pár větách jsem se zarazil, protože i mně to znělo jako něco, o čem se prostě film natočit nedá. Je to jen pohled do jednoho naprosto všedního týdne jednoho řidiče autobusu. To, že to je právě díky tomu nevšední a zajímavý zážitek, se dá jen těžko uvěřit. Přesto to z nějakého důvodu funguje a ačkoliv jsem nebyl zcela unešen, přesto uznávám, že své kouzlo tohle zvláštní dílko má. Minimálně jsem dostal chuť složit nějakou básničku. 65 %

Něžnost (2011)

Kdyby mi hlavní mužský hrdina Marcus nebyl většinu filmu tak nesympatický ... a nejde ani tak o to, jak vypadal, třeba v Klamači srdcí se mi velmi líbil, ale o to, jak se choval a jak vystupoval. Téměř celý film jsem si na to zvykal a je pravda, že nakonec jsem mu dokonce i začal fandit :). I tak to uričtě není film pro každého a upřímně ani teď si nejsem jistý, zda je pro mě. 60 %

Tamara Drewe (2010)

Možná jsem nebyl uplně naladěný na tuhle notu, ale místy jsem se neskutečně nudil. Znáte to, když se po dvou hodinách podíváte na hodiny a zjistíte, že uplynulo sotva 60 minut. Vztahový kolotoč v domě spisovatelů, dvě relativně vtipné, ale neskutečně otravné šestnáctileté školačky, spřádající pikle, náhody, podvody, vztahy v kulisách anglického zapadákova. 40 %