• Krátkometrážní

Neviditelná (2011)

U tohoto filmu bych nejprve upozornil slabší povahy ať se na to snad ani nekoukají, jelikož emocionální hloubka filmu dosahuje takových výšin, že lidé o promítání na MFFKV i omdleli. Již název dokonale vystihuje celou pointu filmu, kdy o hlavní hrdinku nejeví nikdo zájem až do chvíle kdy si jí vybere známý režisér do své divadelní hry. Herecky je to zahrané opravdu vydařeně a s hlavní hrdinkou soucítíte opravdu celé dvě hodiny... 100%.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Opravdu hrůza. To je asi to nejvystižnější co mě napadá. Je to několik povídek, které na sebe nenavazují a nic vám nedají. Je to úplně bez nápadu se špatnými střihy a občasnou bolestí očí při záběrech, které vypadají jak při jízdě vlakem. V půlce filmu jsem si už opravdu přál aby to konečně skončilo. Připadalo mi to, jako kdyby všech 12 režisérů pracovalo odděleně a nevěděli co píší ti ostatní a doufali že se jim jejich výtvory zázračně spojí dohromady v ucelenou povídku. Dlouho jsem se rozmýšlel jestli mám dát alespoň jednu hvězdičku nebo ne. Nakonec jsem se rozhodli, že ji dám kvůli první povídce, která se jako jediná povedla (když v ní naleznete všechny triky tak je úžasná) a kvůli JEDINÉMU momentu u které ho jsem se pobavil: I'm a kind of writer. And what are you doing? I'm a hooker. Tedy pokud to shrnu tak naprostá ztráta času a pokud na to půjdete do kina tak i ztráta peněz.

Nezapomeň na mě (2010)

Krásnej film s koncem, který mě naprosto zaskočil. Po delší době něco s naprosto originálním koncem. Co mi ale vadilo je neustále stejný výraz Pattisona, který to ovšem jinak zahrál velice dobře. Brosnan zahrál opět svou ledově klidnou tvář jak kdyby hrál Bonda a mile se zde i předvedla Emilie de Rawin, která se především proslavila svojí rolí v seriálu Lost. Bohužel pro tento film jsem nedávno viděl "P.S. I Love You" a po emocionální stránce "Remember Me" dosahuje velmi nižší úrovně, proto 85%.

Noc oživlých mrtvol (1990)

Pět hvězd z nostalgie, jelikož tohle byl můj první horor co jsem kdy viděl. Koukal jsem na něj potají (bylo mi asi 7-8 let) u kamaráda o čtyři patra níže. A hodně dlouho mi trvalo než jsem se odvážil ty čtyři patra vyjít, o neklidném usínání ani nemluvě :D

Obřad (2011)

Není to špatný a ani pár lekacích scén tam nechybí. Co mi ale dost vadilo byla přímočarost příběhu. Stále se pořád zaobírá jednou posedlou holkou, pak je tam malinkatá vsuvka s klukem a rychle zpět k holce.... Chtělo by to trochu více vedlejšího děje, pak by to dostalo ten správný šmrnc. Jinak výkon Antonyho Hopkinse snad nemusím ani hodnotit, jelikož podal svůj obvyklý naprosto dokonalý herecký výkon a O'Donoghue svou debutující roli ve velkofilmu zvládl nad očekávání. Hold kdyby si na tom scénárista více vyhrál, byla by z toho 4-5ti hvězdičková záležitost, takhle ale "jen" 65%.

Očista: Anarchie (2014)

Ať si říká kdo chce, co chce, tak tenhle film je důležitým přínosem pro kinematografii. Jelikož původní myšlenka Očisty není až tak nereálná a možné budoucnosti vzdálená. Války a vlastenectví jsou velice důležitou součástí Ameriky a chuť být nadřazen je právě na tomto kontinentě největší na světě. Když jsem odcházel z kina, říkal jsem si jak je dnešní doba zkažená a zvrácená, když si připouštím, že by něco takového mohlo být a zároveň se koukat na billboard hlásající výstavu Wintonových vlaků. Tak rozporuplný pocit a nepřirozenost jsem již dlouho necítil. 90%

Odsouzení (2010)

Neuvěřitelný příběh sestro-bratrský lásky.... Já sám si nedokážu představit strávit 16let něčím co ve výsledku mnohem spíše může skončit nezdarem, než-li úspěchem.... Hilary Swank opět ukazuje, že je právoplatnou držitelkou oscara a režie Tonyho Goldwyna po delší době opět brilantní, jemná a vystihující (ale pokud vezememe vpotaz dějovou předlohu, tak to snad ani jinak dopadnout nemohlo...) 90%.

Opravdová kuráž (2010)

Hodnocení je hodně ovlivněno tím, že westerny zrovna nemusím. Ale dalo by se říct, že i přes tento můj velice subjektivní pohled na snímek to nebylo špatné. Hlavně zde zazářila (dle mého) budoucí herecká hvězda Hailee Steinfeld, která dokázala, že i přes svůj velice nízký věk si nominaci na oscara za vedlejší roli rozhodně zaslouží. 50%.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Letošní udělování cen akademie bylo vydařené. Respektive mimo Chrise Rocka jehož vybraný žánr zábavy nebyl u mě strefou do černého. Potažmo, kdyby se sem tam objevila narážka na černí vs bílý, tak by to bylo OK, ale ne jako hlavní téma. V podstatě mi to někdy přišlo jako stěžování si rozmazleného fakana, jehož rodiče jsou pouhý milionáři a všichni okolo jsou synové a dcery miliardářů. Ceny pro Mad Maxe mě překvapily a ohromně potěšili. Mad Max si je opravdu zasloužil a "pouhé" tři výhry pro Revenanta byly z mého hlediska až moc. Respektive Leo to snad dostal pouze z principu, ne za hereckou zdatnost, jelikož v předešlích letech sehrál mnohem lepší role, za které dostal pouze nominaci. Ale pokud pominu těchto pár nepříjemností (Chris naštěstí tolik prostoru neměl), tak jsem se náramně bavil a s výsledky jsem byl spokojen ;)

Oscar 2021 (2021) (pořad)

Tak letos to bylo dost nudné a bez emocí. Nejlepsimi momenty byl popis co znamená režírování ve dvaceti sekundách od všech nominovaných a historka ne/vhodnosti výběru jít v sedmi letech na Terminátora 2. Snad se to napřesrok zase vrátí do starých kolejí, kde bude opening number, lidi, kteri si budou i podávat ruce, objímat se a většina filmů nebude jen o politické korektnosti....