Neotvírej! (2015) (amatérský film)

Po Soukupovom To není moje sestra asi to najlepšie čo druhí Pionýri ponúkli. Atmosferická 10 minútovka, ktorú od vyššieho hodnotenia odrádza nevýrazný záver a celková pointa. S odstupom času však pri spomienkach na film prevažujú viac pozitíva... 65%

Až oči mé se rozevřou (2015) (amatérský film)

V porovnaní s predchádzajúcim Vrbovým V1:The Hunters of Carnivorous Bitches klenot. Plusom je hlavne atmosféra, mínusom herci a až príliš jednoduchý scenár. Jemný nadpriemer 60%

Hex Games (2015) (amatérský film)

Nie zlé, ale ani nič čo by výraznejšie upútalo. 55%

To není moje sestra! (2015) (amatérský film)

Nie tak podarené ako predošlá Soukupova Trieda smrti, ale stále kvalita. Od detských hercov, cez jednoduchú pointu až po atmosféru, ktorou filmík disponuje. Podobne ako v prvých Pionieroch, tak aj v tých druhých je Soukupov príspevok tým najlepším, čo seriál ponúka. 70%

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

V jednoduchosti je krása. Učebnicový príklad, ako málo stačí na dokonalú atmosféru strachu a neistoty. Priznám sa, že v rámci hororov mám čo to napozerané, ale pri prvom pozretí tohto kraťasu ma regulérne takmer porazilo. Tí, čo sa chystáte na tento fimík: pripravte si pre istotu defibrilátor, možno sa vám zíde... 100% a pravdepodobne najlepší hororový kraťas, aký som videl.

EETerminátor: Den vyúčtování (2020) (amatérský film)

Nehorázne vtipná a recesistická pecka, pri ktorej opakovaných sledovaniach vždy v pozadí nájdete niečo nové, čo stojí za pozornosť a pobaví. 95%

Swety (2009) (amatérský film)

Na ploche pár minút som videl atmosféru, napätie a pár solídnych nápadov. Nato aby sa však po dopozeraní dostavili výhradne pozitívne dojmy by bolo treba dať Swetom nejaký zrozumiteľný a lepšie uchopiteľný záver. Takto nám tvorcovia niečo načrtli, ale vysvetlenie si nechali pre seba a nám ostali len úvahy a domnienky. 57%

Orfeova pieseň (2013) (studentský film)

40 minútový film, ktorý neviem čím chcel byť. Fantasy, dráma, horor? Naozaj netuším. Hrčka v hlavnej úlohe nevýrazný, podobne ako celkové dojmy a pointa z filmu. Aby som len nekritizoval, tak na to že ide o študentský film musím pochváliť kvalitu efektov a tiež vizuál. Ale ako celok ma Orfeva pieseň teda vôbec nezaujala a červené čísla nad 70% sú pre mňa záhadou. 2*

Cooltúra (2016)

Dokument po ktorom vám bude zo stavu našej cooltúry ťažko. A možno nie. Záleží len na vás. Dokument ukazuje, čo je sledované, čo je žiadané. Nekomentuje, nemoralizuje, nehodnotí, len sníma ako to u nás reálne funguje a aké celebrity sú "in". A to u rôznych vekových kategórií. Vďaka tomu máme možnosť vidieť v jednom filme pokope Grúňa ako idol dôchodkýň, slovenských raperov ako modly násťročných a mladých ľudí, hercov z Paneláku sťažujúcich sa na to aké sračky musia točiť aby sa uživili, či mesiáša Vila Rozborila ktorý za roky natáčania relácií typu Modré z neba musí mať ten najsilnejší a najodolnejší žalúdok na svete. A na záver ako čerešnička na torte zábery z nejakej pošahanej náboženskej sekty, na ktorej mladým vymývajú mozgy a míting Smeru, kde mozgy vymývajú pre zmenu tým starším. Nádhera. Pre mňa bol tento film skutočne veľmi nepríjemný a znepokojivý a to oveľa viac než niektoré horory. Našťastie ešte stále máme na výber a môžeme sa väčšine podobných kultúrnych záležitostí dobrovoľne vyhnúť. Chvalabohu zato, lebo niektoré zobrazované kultúrne podujatia by som teda skutočne nezvládol... 80%

Kandidát (2013)

Kontroverzný a námetom originálny film, ktorý si neberie servítku pred ústa(doslova, toľko nadávok v 1 filme som v Slovenskom filme už dlho nepočul) a ukazuje ako (vraj) fungujú politické kampane a politický marketing v našich podmienkach. Či budete ochotný veriť, že takto to môže fungovať je samozrejme na každom jednotlivcovi, ja si myslím, že aj napriek tomu, že Kandidát je čiastočne satirou( pokusy o humor občas fungujú a občas nie) a čiastočne vážnym filmom, určite má momenty ktoré stoja za pozornosť a nemusia byť ďaleko od reality. Marek Majeský hlavnú rolu ustál, vizuálne a technicky je film na slovenské pomery určite nad priemerom. Na to, že išlo u Jonáša Karáska o debut, tak klobúk dole. Kandidát je filmom, ktorý stojí za pozornosť a patrí bezpochyby k tomu lepšiemu čo u nás za posledné roky vzniklo. 70%