Znamení (2002)

Poslední jakžtakž dobrý Šajmalán? Píšu jakžtakž, ale film musím ohodnotit plnou palbou. Proč? Protože nikdy jsem se u žádného sebelíb hodnoceného hororu nebál tak jako u scény s s nožem a dětskou oslavou. Mimořádně mrazivá podívaná. 9/10

Domek z karet (2013) (seriál)

Nejlepší televizní drama současnosti? 9/10

Zátoka (2009)

Darebáci japonští! 10/10

Neváhej a zavolej… (2012)

Ari Graynor to dala dohromady s manželkou Setha Rogena Lauren Miller, která se podílela i na scénáři a natočili jednu z nej komedií o ženském přátelství (jasně, beru to z pohledu chlapa). Je to klasicky neklasická komedie o dvou looserkách, které po kopačkách a vyhazovu z práce neví coby, tak si založí erotickou linku a jejich počáteční nevraživost postupně přeroste ve velký přátelství. Poměrně mi to sedlo, po všech těch amerických sračkách, kde si každý říká tisickrát "love you, love you..." bez toho, aby cokoliv k druhému cítil. Tady to k tomu momentu, kdy si uvědomí, že jsou opravdu nej kámošky, je krásně vygradovaný, ne nepodobně nějaké prvoplánové romanťárně. Ten film je uplně jinde (kvalitativně i žánrově), ale nebál bych se o přirovnat z hlediska gradace přátelství k Prince Avalanche. Jinak je to v dost momentech hodně vtipné a vzhledem k povaze filmu a šarmu obou dam i celkem hot. :-) Hodně jsem se nasmál u "training montage" a cameu Setha Rogena. Poměrně dobrou práci tu odvádí i Justin Long. Hodně hodně příjemná jednohubka. 8/10

Útěk z MS-1 (2012)

Akční sci-fi béčko. Oslizlí záporáci, sexy Maggie Grace a hláškující Guy Pearce. Tohle hodně můžu. Nelogičností jsem si asi ani nechtěl všímat.

Elysium (2013)

Není to dobrý film, ale ani ne špatný. Vlastně se nemohu rozhodnout jestli se mi to líbilo nebo ne. Copley jako vždy geniálně šílený nebo šíleně geniální, teď nevím, ten chlap si jednou pro toho Oscara dojde a naprosto po právu. 5/10

Lovci hlav (2011)

Hodně syrový a nekompromisní film, který mne od začátku do konce bavil svou nehollywoodovostí. Tu změnu postavy, co předvedl Aksel Hennie na tak krátkém prostoru, ten instinkt přežít, co ho poháněl, to se jen tak nevidí. 9/10

Vyšší princip (1960)

Geniální herecké výkony. Tísnivá atmosféra. Na dnešní dobu si můžeme nadávat jak chceme, ale díky bohu, že jsme nezažili tu dobu. Měl jsem to neskutečné štěstí, že jsem Pana Radovana Lukavského poznal osobně a nikdy na to setkání nezapomenu.

Dožeň, co se dá! (1999)

Včera jsem si říkal, jak ty minimálně 2 měsíce v dobrovolné karanténě vydržím, tak jsem si musel pustit film, kde to někdo vydržel 35 let, abych načerpal inspiraci, jak to zvládnout s humorem, neb zásoby se tenčí a trpělivost paní Kaufmanové také. Kdo nezná, pusťte si to hned. Fantasticky vám to zvedne náladu. Ostatně, kdo už to viděl, dejte si to také. :+ Super romantická dramedy, která jede spíše na lehčí notě a má jí na svědomí Hugh Wilson, který natočil v podstatě jen 2 dobré filmy, Policejní akademii a tohle. Alicia Silverstone je tu správně devadesátkovsky cute. Brendan Fraser je asi ve své nejlepší komediální formě. Jede v podstatě stejnou polohu, o kterou se snaží Chris Pratt, akorát je v tom tak o dvě třídy lepší. Tohle by byl prostě peckový Star Lord. A strašně mne mrzí, že se Fraser vypařil, mohl by si dát stejný comeback jako nedávno Michael Keaton. :+ No a o hereckém přínosu oscarového dua Christopher Walken - Sissy Spacek se asi nemá smysl rozepisovat. Blbé je, že mi celou dobu připomínali povahou mé rodiče, což neni uplně pozitivní :D Co musím ocenit, je mraky popkuturních a retro futuristických narážek, za tohle by retro komiksárny zabíjely, třeba jako za soundtrack a ten odlehčený tón celého filmu. 10/10 Vytáhni v karanténě: Knížka, podle kterého se učí hlavní hrdina ve filmu prát a důvod proč zmlátí tehdy neznámého Nathana Filliona, se jmenuje Championship Fighting od Jacka Dempseyho, vyšla v roce 1950 a dodnes o boxu nebylo napsáno nic lepšího.

Wolverine (2013)

Potitulková scéna lepší, než zbytek filmu, ale na hodnocení to mění pramálo. Film evidentně trpí ve střižně spáchal harakiri. Na komiksových blockbusterech mne štve to, že všechny novodobé jsou o záchraně světa a osudovosti, v tomhle je mi Rosomák trochu sympatický, ale tím to hasne, v tom filmu nefunguje prakticky nic, co by mělo. Opakované shlédnutí jen snižuje hodnocení. Škoda, úvod s digi medvědem a WW2 okénkem byl vcelku slibný, takhle mohl vypadat celý film. 4/10