Le Mans '66 (2019)

Very good but not fantastic. Vlastně se mi moc nelíbil začátek, měl jsem v tom trochu hokej, sice se to po čase vyjasnilo, ale stejně ..., naštěstí Ford vs. Ferrari má stoupající tendenci a poslední třetina filmu byla skvělá.

Požáry (2010)

Určitě dobrý film ze zajímavého prostředí, na mě trochu překombinované a místy nudné, ale mělo to sílu. Taky si myslím, že by tomu výjimečně neuškodila nějaká větší americká produkce, která by film trochu naleštila a zkrátila. Je otázka, jestli by Požáry pak neztratily tu syrovost, která jim slušela.

Obhájce (2011)

V rámci žánru nadprůměrný film se skvělým McConaugheym. Sice jsem čekal, že Lincoln tam bude hrát důležitější roli, ale nevadilo to.

Joker (2019)

Jsem upřímně šokován, kam až může dojít americký mainstream. Tenhle odporný film nelze brát s komiksovou nadsázkou, protože inspiruje všechny devianty. Všechno nějak začíná, má nějaký spouštěč, a tahle dekadentní záležitost může zbořit hranice. Jednu hvězdu za řemeslo, ale upřímně si myslím, že tohle nemůže ani Phoenix zvládnout bez následků. Joker je bohužel dalším důkazem, že se můžeme blížit starověkému Římu a pádu jedné civilizace.

Chaplin (1992)

Povedený životopis, který váznul jen někde za půlkou, kdy se člověk sotva stačil orientovat v jeho manželkách a filmech. Konec zase vše vynahradil. Hezký nápad s životopiscem Hopkinsem.

Konec básníků v Čechách (1993)

Jedná se určitě o slabší kousek než klasická trilogie před tím, ale zase se mi líbí, že je to otisk hektické porevoluční doby. Na rozdíl od dalších dvou dílů to aspoň v tomhle dává smysl ... Za to hvězdu navrch.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Mám rád tento typ filmů (např. Kokain), Barry Seal zaujal nejen příběhem ale i vizuálně.

Svěrací kazajka (2005)

Hodně hutný film. Myslím, že napoprvé jsem nepobral všechno. Každopádně The Jacket zaujme. Tajemná a chladná atmosféra působí jako smrt - každou minutou se k ní blížíte a ona vás pomalu a jistě táhne k sobě ...

Veterán (2020) (TV film)

První půlka super, pak zklamání. Nedotažený scénář Marka Epsteina zazdil velmi zajímavou látku. Je to škoda, protože všechno ostatní fungovalo dobře - herci, exteriéry, kamera, ale prostě když něco rozehraju, musím to uspokojivě dokončit, ne jen načít myšlenku. To dělají ženské, když se chtějí pohádat a ne dobrý scénarista.

Vysoká hra (2020) (TV film)

Nadprůměrný televizní film. Svoboda mě překvapil, že i ve svém věku je schopen natočit něco takového. Děj je trochu děsivý, ale takhle podobně ten svět bohužel funguje. Jediné co bych vytknul, je poměrně zmatený začátek, kdy měl divák problém orientovat se ve všech postavách.