Let (2012)

Moc dobrý. Uvažoval jsem i o plném hodnocení. Název trochu mate, není to tolik o letu jako spíše o démonech alkoholu a vztazích. Doporučuji.

Čistá práce (2008)

Velmi dobrý film o přepadení banky. Vadilo mi míšení žánrů, nejdřív taková klasická britská lehčí krimi, aby náhle černý řezník brutálně ťal do živého... Jinak ale kvalitní scénář i herecké výkony.

Vyjednavač (1998)

Kvalitní krimi s předvídatelnou počáteční zápletkou. Nicméně ve chvíli, kdy náš vyjednávač rozjede vysokou hru, film vás vtáhne a pak až do konce jede.

Invictus: Neporažený (2009)

Moralita, námět s nevyužitým potenciálem. Skutečnost musela být mnohem méně slunečná ...

Prostředníci (2009)

Výborný, jede to od začátku do konce.

Prolomit vlny (1996)

Chápu, proč je tohle legenda, nicméně na mě to neúčinkovalo na 100%. Příliš dlouhé, chvílemi nudné, finále vlastně předvídatelné. Prolomit vlny má své nezpochybnitelné kouzlo, které vytvořila z velké části Emily Watson. Tak komplexní herecký výkon se jen tak nevidí. Své sehrálo i neokoukané prostředí a nepochybně zajímavá režie.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Zajímavý snímek, který určitě stojí za zhlédnutí. Zajímavá zápletka okolo utahující se časové smyčky, která zdánlivě nemá řešení.

Moskva na Hudsonu (1984)

Tento film by měl nyní (okolo oslav třicátin sametové revoluce) běžet v televizi několikrát ... Svoboda je svoboda a je určitě lepší než nesvoboda, jen se s ní musí umět zacházet. Moc hezky natočený film občas připomínající reklamu na Ameriku, ale v kontextu celého filmu mi to nevadilo.

Zlatý podraz (2018)

Z pohledu posledního desetiletí určitě nadprůměrný český film, ale musím souhlasit s tím, že potenciál měl ten námět větší.Škoda, mohla to být pecka. I tak se mi to docela líbilo.