Až na krev (2007)

Zvláštní film. Zajímavé téma i zpracování. Ale příběh? Z h...a bič neupleteš. Znepokojivá hudba ke scénám, ve kterých téměř o nic nejde a charaktery tak divné, až to bolí. Až na krev mě zasáhl, ale ne úplně pozitivně. Nicméně originalitu mu upřít nemohu.

Fighter (2010)

Tyhle filmy z amerického maloměsta, které ukazují, jak žije americká střední třída mám rád. Tohle není ten naleštěný americký sen, ale realita, která potká většinu. Fighter není výjimečný příběhem, ale zpracováním a taky hereckým výkonem Balea.

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Tahle naivní pohádka o tvrdých mexických chlapcích mě tedy moc neuchvátila. Klišé na klišé, žádné překvapení ve scénáři. Barevné (či dokonce zpomalené) obrázky působily místy spíš trapně než aby vyvolávaly nějaké hlubší emoce. Nesedlo mi to, přestože sportovní filmy mám rád a chápu, že scénář většinou jede ve stejné linii. Ale třeba ve srovnání s Hráči z Indiany tohle na mě působilo neautenticky. Nejlepší na McFarlandu byly závěrečné titulky a chyba ve slově puma.

Andělin popel (1999)

Úplně radostný film to tedy není, ale takový byl (zřejmě) tehdy život. Hodně náboženství, hodně umírání a málo práce. Vykreslené prostředí starého Irska na mě působí dokonale. Film má náboj, jen občas nedrží úplně pohromadě. Alan Parker ale opět dokázal, že točí dobré filmy, v nichž (téměř) není místo na nudu, přestože stopáž je dlouhá. Navíc na Emily Watson je spolehnutí.

Východní přísliby (2007)

Moje oblíbená Naomi Watts je zcela zastíněna Viggo Mortensenem. Ten svoji roli hraje opravdu fantasticky. Východní přísliby jsou originální svým ruským outfitem. Všechno funguje, jak má a možná mnohem líp. Být Cronenbergem, skoro se bojím ruské mafie, ale evidentně to skousla, když je rok 2018 a starý pán je pořád tady.

Osm hrozných (2015)

Tarantino je u mě nahoru dolů. Osm hrozných je jistojistě dolů. Takhle to vypadá, když geniální blázen stárne. Má své vrtochy a nemá při točení nikoho, kdo by ho usměrňoval. První půlka je tak za jedna, protože jediné, co je fajn, jsou záběry krajiny podbarvené Morriconeho hudbou. Předlouhé dialogy nudí podle mě i ty nejzarytější fanoušky, natož mě. Musel jsem to skouknout na pětkrát, abych se překlenul přes prvních 90 minut. Od Earlier This Morning film dostává šťávu a stává se snesitelným (pro toho, komu nevadí kýble krve a hromada násilí pod rouškou nadsázky). Jak se mi líbil Django, tak se mi nelíbilo Osm hrozných.

Nezastavitelný (2010)

Poctivá čtyřka. Moderní akční film, ve kterém nemusí téct litry krve a stejně zaujme. Příběh se rozjíždí trochu pozvolna a předvídatelně, ale dobrá režie (Tonymu Scottovi jsem přišel na chuť) a realistický look vás drží i tak v příjemném napětí. Hollywoodský konec mi v tomhle případě vůbec nevadil.

Muž v ohni (2004)

Určitě dobrý film. Mně se moc líbily ty mexické exteriéry. Exhibice s kamerou mi nevadily a něco se mi vlastně docela dost líbilo. Scénář trochu bez nápadu, ale Man on Fire je udělaný tak originálně, že mi to nevadilo. A Radha Mitchell je tady zatraceně sexy. Až jsem se divil, že si scénárista ušetřil love story s Washinghtonem.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Trochu pomalejší rozjezd, taky jsem si chvíli zvykal na ty divnopostavy, ale pak už jsem si ty tři billboardy opravdu užíval. Scénárista odvedl skvělou práci a ukázal, že život není jen černobílý a to hned v několika případech. Emoce prýštily, postavy se vyvíjely a příběh jel až do konce, do pěti hvězd chybělo málo.

Tajemná řeka (2003)

Výborný thriller s komplexně propracovanými postavami. Ale Seana Penna bych za kamaráda nechtěl ...