T2 Trainspotting (2017)

Téměř stejně skvělé jak jednička. Film natočený pro fanoušky. Návraty starých známých málokdy udělají takovou radost jako zde. Renton, Spud, Sick Boy a Begbie jsou zpět, pořád ve skvělé formě jako před lety.

Lék na život (2016)

Ve filmu je vše skvělé. Atmosféra, herci i tajemno. Všemu trochu škodí delší stopáž, ale ta by nevadila, kdyby Gore zvládl finále. Konec je nepovedený, plytký a zabíjí celý film, takže po konci zbyde člověku nepříjemná pachuť. Film stojí za to vidět, ale je lepší být připravený na to, že nedostane, tak geniální konec jako třeba u Shutter Island.

LEGO® Batman film (2017)

Ještě hravější a zábavnější než LEGO Movie. Warneři plně využili potenciál svých licencí a naservírovali animák spíše pro dospělé, který je plný odkazů, až z toho jde hlava kolem. Kadence gagů je ideální a navíc není nikdy přes čáru. Scenáristé se ukázali v nejlepším světle a předložili animátorům i dabérům skvělý materiál, na který se rád podívám znova.

Rozpolcený (2016)

Dobře natočená psychárna, kterou si naprosto podmaňuje James McAvoy. Právě on je esencí kvality a originality snímku. Shyamalan nadávkoval správně tempo, které nenudí, snad jen flashbacky si mohl trochu odpustit, a udržuje film na napínavé vlně. Nakonec musím pochválit výběr tří hlavních hrdinek, které byla opravdu radost sledovat :)

La La Land (2016)

U La La Landu jsem se celou dobu musel usmívat. Ten film je skvělý, člověk je prostě při jeho sledování nadšený, ať se děje cokoliv. Ryan Gosling s Emmou Stone si užívají každou chvíli a divák si to užívá s nimi. Damien Chazelle je opravdu skvělý režisér/scenárista a po výborném Whiplashovi nám naservíroval ještě o něco povedenější zážitek, jehož hudba mi bude hrát v hlavně ještě hodně dlouho.

Taboo - Episode 1 (2017) (epizoda)

Úvodní díl je atmosférický a stylový dost na to, aby člověka nechal napjatě čekat s čím démonický Tom Hardy přijde příště.

Assassin’s Creed (2016)

Na film jsem šel s cílem pobavit se. Pobavit se s kamarády, kteří, stejně jako já, utopili v této sérii stovky hodin. Inu pobavili jsme se to ano, ale spíš tím, že jsme se smáli WTF momentům, kterých je ve filmu opravdu dost. Znalce série nepotěší to, že z majestátního Jablka ráje udělali kouli na petang, z elegantního animu je absurdní rameno a templáři jsou celkově dost zvrácení. Parkour je zpracovaný působivě a celkově jsou historické pasáže fajn, jen jich je ukrutně málo. Současnost je o dost nepovedenější, to co Fassbender někdy kvůli scénáři předvádí je celkem podivné. Zahrané to je výborně to ano, ale scénář nedává hercům prostor. Justin Kurzel je dobrý režisér, ale měl vzít spíš další artovku, než videoherní blockbuster. Hlavní problém je stejně scénář, větší patlaly Ubisoft vybrat nemohl, ale koneckonců jsem to čekal horší, takže vlastně dobrý.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Kdykoliv tento film vidím, mám chuť se zamilovat. Příběh o Benjaminu Buttonovi je jeden z nejdojemnějších snímků, jaké kdy byly natočeny.

Hon (2012)

Hodně těžký a zároveň nepříjemný film. Je děsivé, že se tohle ve skutečnosti může stát a je v podstatě nemožné proti tomu bojovat. Celý film člověka sužuje nepříjemný pocit beznaděje a nepřátelství. Všechna atmosféra je podána velmi precizně, takže o filmu bude člověk hodně přemýšlet.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Star Wars je láska vždycky byla a vždycky bude, o tom pro mě není pochyb. Na předpremiéru jsem šel s tím, že si film maximálně užiji, ať bude jakýkoliv. Naštěstí nemusím být nadšený jen z návratu do milované předaleké galaxie, ale i z toho, že film je prostě a jednoduše skvělý. Zároveň je nutno podotknout to i jak je rozdílný. Oproti klasickým epizodám je více drsný a fungující sám o sobě i mimo ságy, i když konec je vyložený cliffhanger na New Hope. Edwards naservíroval krásnou Felicity Jones, super-charismatického Madse Mikkelsena a drsného Dartha Vadera v tom nejlepším Star Wars hávu!