Mongjunggi (2002)

Teenegerske komédie zrovna nemusím, ale v tomto prípade som sa celkom bavil. Humor mi nepripadal až taký trapny, problemy 15-ročných pubertiakov vcelku v pohode,no a ženské osadenstvo učitelské zboru bolo veľmi sympatické.

Ozvěny mrtvých (1999)

Obstojná ducharina. Kevin Bacon sa na úlohu rozpolteného otca rodiny, ktorý sa pomaly mení v šialenca, vyslovené hodí a takú milujúcu a tolerantnú manželku mu všetci určite závidia.

Závrať (1958)

Parádny Hitchcock, film ktorý sa dá pozrieť aj po vyše 50 rokov od svojho vzniku. Tajomny a s prekvapujúcou pointou.

Avatar (2009)

Keď už veľký John čakal 12 rokov na technologický pokrok, aby ukojil svoju túžbu o natočení tejto bombastickej CGI sci-fi, mohol aj nejaký ten rôčik venovať napísaniu zmysluplnejšieho scenara. Inak je to pastva pre oči. (videné 3D).

Půlnoční vlak (2008)

Brutálny, doslova mäsiarský horor, ktorý zľahka čerpá z krátkej poviedky Clive Barkera. Technická stránka je zvládnutá, digitálne vylepšené mordy majú šmrnc a Vinnie Jones ako mlčanlivý mäsiar s kamennou tvárou nemá chybu. Celé sa to moc neberie vážne, takže spokojnosť, vzhľadom na takmer žiadne očakávania som bol milo prekvapený. Rád by som si pozrel aj nejaké japonské kúsky Ryuhei Kitamura.

Ned Kelly (2003)

Australská Jánošík-westernovka v hlavnej úlohe so sympatickým a vcelku uveriteľným Heathom Ledgerom ako legendárny Ned Kelly. Neviem presno čo, ale nato aby vystúpil tento film zo šedých vôd priemeru mu niečo chýba. Moji obľubení herci Goeffrey Rush a Naomi Watts sa na obrazovke priveľa neohriali.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Michaelovi Bay postráda zmysel pre dávkovanie. A tentokrát to riadne presolil. Dočkáme sa síce všetkých Bayovských trademarkov: kamerové prelety okolo hlavných hrdinov, propagácia americkej super armády apod., ale je to trapas. Osobne som mal film problém dopozerať dokonca. Hlavná dvojica sa zrazu stala nesympatickou, iskrenie z prvej časti sa úplne vytratilo. Dej je priblbý aj pre hračkársky veľkofilm (zlatý G.I.Joe), dostavia sa všetky možné klišé. Od ešte nižšieho hodnotenia to zachránili len slušné triky a hudba.

Hrbáč (1997)

Klasický námet spracovaný klasickým spôsobom, tj. nič nové pod slnkom, sympaticky naivné, ale vcelku príjemne ubehnuté 2h.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Obrovský rozpočet a hodné slávnych miniroličiek nestačí na dobrý film. S Asterixom to ide z kopca.

Zběsilost v srdci (1990)

U mňa jedna z ľahšie uchopiteľných Lynchoviek. Drsná lovestory s vyníkajúcim Nicolasom Cageom, väčšne nadržanou Laurou Dern, no a úlisný Willem Dafoe je takou čerešničkou na torte. Jeho postava si taký koniec aj veru zaslúžila.