How to Make Love to a Woman (2010)

Ano, jsem holka, což značí, že jsem si tenhle film pustila jen kvůli Ianu Somerhalderovi (už zas). Holt nic extra zatím nenatočil, tak se slečinka musí spokojit i s takovýmto brakem a může brblat, proč ta sympatická Krysten Ritter prostě neodletí do západu slunce právě s Ianem, protože hlavní hrdina je hlupák na entou. Jedna hvězdička za Iana, který se měl ve filmu objevit trochu dřív a s trochu větší rolí, aby to bylo přežitelnější.

Probuzení (2009)

V podstatě jsem nic extra nečekala a jen se chtěla podívat na nějaký film s Ianem Somerhalderem, nejlépe z poslední doby. Pokud máte, slečny, podobnou pohnutku, pak se podívejte - Ian tam vypadá jako obvykle skvěle a hraje dobře (aneb jedna hvězda v hodnocení navíc). Tolik ke kladům tohoto snímku, který ale není tak hrozný - je tam originální zápletka, která je bohužel samá díra, hraje tam táta Walsh a taky přehrávající Bijou Phillips, která ale není tak špatná a extra dobře vypadaíjí, abychom ji museli nesnášet :D Rozhodně bych nezařadila mezi komedie, ale je to vcelku přežitelný film.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Upíří deníky zřejmě vznikly v reakci na popularitu upírů vzniklou díky Stmívání. Bohužel už se neřadím mezi teenagery a tak jsem si tohle téma oblíbila už před mnoha a mnoha lety, kdy jsem četla a viděla Interview s upírem. Tož, co k tomu říct... Byl by to klasický příběh - on potkal ji, zamilovali se a byli šťastni až do konce života, kdyby on už nebyl půl druhého století mrtvý a nudně romantický a neměl zlého staršího bratra. Tenhle příběh z městečka Mystic Falls absorboval snad všechna klišé žánru a podobných fantasy, takže krom upírů si můžeme užívat zápletky s vlkodlaky, hybridy, dvojníky, čarodějkami, lovci, poutníky, sifony a podobnou havětí. To všechno míchaj dohromady s relativně přežitelným množstvím krve, vraždění a šíleností, aby jste si na konci dalšího dílu přes to všechno zase říkali, že ten co přijde příště prostě musíte vidět, protože se musíte dozvědět, jak to dopadne! Takže není to tak špatné, jak jsem čekala, (i když mé 4* jsou trochu nadsazené - viz dále). Po tom, jak špatněně se postupem času vyvíjelo True Blood, bylo TVD v určité chvíli značně osvěžující, načež s přibývajícími sézónami stejně jakou u TB musím konstatovat, že z toho je čím dál větší švár, překombinovanost, slátanina... Každopádně oproti TB si zde užijeme mnohem více romantiky a mnohem méně sexu a také mnohem větší koncentraci hot boys & girls. Čerstvě po finále 7. sezóny je mi opravdu líto, že TVD neskončilo už před pár lety, snad bude 8. série poslední a nebudou to utrpení dále protahovat. A teď k hereckému obsazení. Paul Wesley aka hlavní hrdina Stefan, byl důvodem proč jsem tenhle seriál nezhlídla už před pár lety, protože jsem si ho znelíbila jako záporáka v Everwoodu. Stefan je hodný a nudný, nebo alespoň ze začátku to tak vypadá, načež se dozvíme, že vlastně úplně hodný není, takže není důvod ho mít rád. Nina Dobrev jako Katherine/Elena je hezká a zlá/hodná, ale taky trochu nudná a navíc otravná, načež kvůli jejímu hlavnímu hrdinství je nutné ji přežít hned v několika dvojnických rolích. A teď trochu z jiného soudku. Candice Accola, sluníčko, jako Caroline, jejíž postava mě baví a zajímá. Steven R. McQueen jako Jerry, který vstává z mrtvých, taky dobře on, i když nevadí, že jeho dějová linka je okrajová. A pak tu máme superzlého Clause Josepha Morgana a jeho zásadového bratra Elijaha neboli Daniela Gilliese, tak ty oba beru, oba velmi zajímaví a vždy rozčeří stojaté vody. A nakonec tu máme "zlého" Damona, který se zamiluje do otravné přítelkyně svého mladšího bratra. Postavu, kvůli které se většina (alespoň dámských) diváků na seriál dívá a když už ne kvůli němu jako nejzajímavější postavě celého toho cirkusu, pak kvůli Ianu Somerhalderovi, jako jeho představiteli. A jen díky němu je mé hodnocení 4*, protože přes všechny klady to není úplně kvalitní věc. A teď zbývá už jedině dodat - team Damon!

Herbář (2013) (pořad)

Super moderátorky, zajímavé recepty a informace, neotřelá forma, zábavné a přiměřeně dlouhé. Za mě palec nahoru.

Star Trek: Do temnoty (2013)

První díl nového Star Treku byl opravdu super. Přestože jsem nikdy seriál Star Trek nesledovala, tohle se mi líbilo. Star Trek: Do temnoty sice na první pohled vypadá stejně líbivě jako díl první, to je bohužel vše a označila bych ho jako průměrnou zábavu - neurazí, nenadchne.

Collateral (2004)

Collateral není špatný film. Úplně mi neseděla kamera, nějaké nelogičnosti, Tom Cruise jako zlý hoch a otravně ukecaný taxikář Max.

Caddyshack (1980)

Jedna hvězdička za dějovou linku se syslem, jinak to za nic nestálo...

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Mám ráda kuchařské pořady, tento je však nutné zhodnotit z několika hledisek. Ze strany receptů a jídla musím říct, že vypadá krásně a kdyby mi jídla Dita podala, ochutnala bych vše (a pravděpodobně by mi i chutnalo). Hlavně kvůli tomu i nadále pokračuji ve sledování dalších dílů. Za druhé hlavní protagonistka bohužel není příliš sympatická, vybrané kostýmy příliš nepodtrhnou její přednosti a jako velmi světlá osůbka ve velké bílé kuchyni trochu zaniká. Co však nezaniká je její hrubý hlas (který se ve velké bílé kuchyni navíc divně rozléhá) a lidové vyjadřování - škoda. A jako poslední bod bych zmínila příběh a herce. Příběh, to je velká katastrofa a herci prostě přehrávají a tyto dvě věci pořadu úplně nejvíc ubírají.

Super drbna (2007) (seriál)

Do města se vrací Serena a... wtf koho to vůbec zajímá, každopádně časem se dozvídáme, že Serena má pořád problémy, pořád dokola ty samé problémy a čím dál tím víc nudnější a nudnější problémy... Ale to už pozorný divák zbystřil, že i děj se naštěstí přesouvá trošičku jinam - a nadále sleduje sice většinou za vlasy přitažené a se zvláštním (ne)vkusem pro módu přikrášlené příběhy Blair Waldorf a Chucka Basse (a čím dál větší prostor získávajícího Nathaniela Archibalda). Přiznávám, není to žádný mistrovský kousek, ale vydržela jsem se dívat až do úplného konečku a to hlavně díky Leighton Meester, Edu Westwickovi a konečně i Chace Crawfordovi. A abych neopoměla Osamělého chlapce - v podstatě je to stejný typ postavy jako je v Beverly Hills 902 10 Brandon Walsh dávaný na piedestal všem ostatním ubohým a morálně nedostačujícím kamarádům této skvělé hlavní postavy, který se ukazuje naprosto stejně jako ubožák a morálně špatný člověk. A úplně nakonec, abych nezapoměla Blake Lively - Serena je opravdu velmi hezká.

Žena v černém (2012)

Pro ty, kteří znají knihu je příběh filmu asi docela překvapení. Možná je film i zajímavější, rozhodně má dobrý casting, ale to ho u mě bohužel nezachránilo. Není to vyloženě průšvih, dokonce jsem se i lekla ve správné chvíli, ale zároveň to ani není nic, co bych musela vidět znovu nebo na co si za nějakou dobu vzpomenu.