Žena v černém (2012)

Pro ty, kteří znají knihu je příběh filmu asi docela překvapení. Možná je film i zajímavější, rozhodně má dobrý casting, ale to ho u mě bohužel nezachránilo. Není to vyloženě průšvih, dokonce jsem se i lekla ve správné chvíli, ale zároveň to ani není nic, co bych musela vidět znovu nebo na co si za nějakou dobu vzpomenu.

Vražda o třech dějstvích (1986) (TV film) odpad!

Posunout děj příběhu o několik desetiletí dopředu by se nemuselo zdát jako špatný nápad. V tomto případě opak je bohužel pravdou. Vždy elegantní a geometricky přesný pan Poirot se zde (velkým viníkem je hrozná móda té doby) v podání Petera Ustinova stal nevkusným, nudným a líným staříkem s neupraveným knírem, kterého ani šedé buňky mozkové nezachrání. David Suchet forever!

Hanna (2011)

Bylo to dobré, ale mohlo to být o moc lepší.

Sahara (2005)

Dva áčkoví herci a opravdu hodně špatný scénář. Bohužel (nebo spíš bohudík?) netuším, jak moc je scénář podobný předloze, ale příběh skládající se z jakéstakés zápletky a toho, že záporákům zřejmě stačily mozkové buňky asi tak na zavázání tkaniček u bot a naopak hrdinům se samozřejmě povede každá šílenost, nebo prostě vše a náhodou u toho ještě najdou poklad, není můj šálek...neotrávené pramenité vody...

Pomsta (2011) (seriál)

David Clarke byl obviněn a následně odsouzen za teroristický čin, který nespáchal a poté zavražděn ve vězení. O sedmnáct let později přichází Emily Thorne alias jeho dcera Amanda, aby se pomstila všem, kteří z něj udělali terč falešného obvinění. Na Pomstu jsem se začala dívat jen kvůli Emily VanCamp, kterou jsem jsem si zamilovala v první sérii Everwoodu už v roce 2002 (tj. už před 11 lety - neuvěřitelný). Po chvíli jsem dumala, odkud znám toho zajímavého mladíka a uvědomila jsem si, že to je Nick Wechsler, kterého si pamatuji ze šíleného Knight Rider Teamu už před neuvěřitelnými 16 lety (to už jsem asi definitivně stará...). Tatínka Emily, který byl křivě nařčen a zavražděn ve vězení hraje Jack - muž na stromě neskutečně sympatický James Tupper. Tudíž Emily přeju, aby co nejšikovněji svého ubohého tatínka pomstila a dopadlo to s ní mocinky dobře. Není to úplně strhující dílko, ale řekla bych slušný nadprůměr s velesympatickým obsazením. Po první sérii u mě dobré - tož uvidíme, jak se to vyvine dál. Po druhé sérii - pořád dobré, několik zajímavých zvratů, vybití otravných postav - už se těším na další díly. Po čtvrté sérii - dokoukáno a uzavřeno dílem 04x23, jsem spokojena a musím konstatovat, že Revenge je jedním z mála seriálů s velmi vyrovnanou kvalitou sérií jakož i jednotlivých dílů.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Abyste mohli být vojákem ve flotile musíte mít hnědé tílko a být trochu zmatení při jeho oblékání a natáhnout si ho obráceně... Nemůžu říct, že by se mi BSG nelíbilo, jen to chtělo něčeho víc, něčeho míň a snad i lepší casting. Pro mě největší sympaťák ať vzhledově i charakterově jednoznačně Apollo. Z žen pro mě vyčnívá Kara "Starbuck" Thrace, která je ale hlavně osina v zadku a dále Laura "prezidentka" Roslin, která je mi výjimečně sympatická, problémem je tu její "náboženské" přesvědčení nebo spíše fanatismus. Je tu dost klišé, dost wtf momentů, na můj vkus moc chvil kdy se Šestka ocucává s Baltarem, ale celkově celkem zajímavé, dobré a přežitelné.