Panna nebo orel (1982)

První povídka s Pozzettou je vážnější, zato zajímavý příběh. Vynikající Mara Venier, až se divím že není slavnější. Druhá s Manfredi je úplně jiná káva a podle mě patří k tomu nejlepšímu z Itálie.

Zlatý věk formule 1 (2013)

Tento dokument hodnotím jako velmi dobrý, protože kvalitně přibližuje atmosféru f1 od druhé poloviny 60.let až do roku 1976 (včetně). Jsem si jist že spousta diváků uvidí zcela poprvé záběry, které nikdy předtím neviděl. Na druhé straně nedává nám detailnější obraz, a bohužel většinou se opírá o jezdce z Británie - na ty ostatní častěji zapomene, o Brabham či Hulme nic, anebo pokud si pamatuji dobře, tak rok 75 zcela vynechává, atd. Potom rok 76 byl rokem Hunta, tak je ,,logický,, že opět nemůže chybět. Takže malinko zase nám jde také o leštění ega.

Život Adèle (2013)

První třetina ještě kvalitní, potom ale příliš mnoho detailů, příběh častěji stojí protože režisér potřebuje nasnímat tvář Adele nejméně dvacetkrát - když ne padesátkrát. Čím dál tím častěji pak objevují zbytečné a umělé scénky. Sestříhat je na 120 minut a je to dobrý film. Vynikající Adèle Exarchopoulos, talentovaná, i když tady režisér spíše těžil z její zvláštní povahy nebo výrazu. Celkově zajímavě natočený, pro mě pořád ale jen průměrný výsledek.

Dobrodružství Forda Fairlana (1990)

Přítomnost Priscilla Presley není náhodná, častěji připomíná Bláznivou střelu, akorát ne tak kvalitní - spíš ,,béčko,,. Ale zas má tempo, hlášky doslova v jednom kuse (dopo originál), nemusím čekat půl hodiny aby se stalo konečně něco - jako je kolikrát zvykem.

Mafiánovi (2013)

Spíš komedie, ujetý, občas vážnější, takový průměr. Plusem je že docela to frčí.

Dohola (2001)

Koukám je to koprodukce USA-Velká Británie-Německo, vypadá ale jako typický Irský film, což je plusem jelikož já jejich filmy rád. V první řadě příjemný zážitek, místy laciný - místy vypadá že přece jenom více. Herecky vynikající, Nighy také ve své kůži, nemám víc co dodat.

Opilí láskou (2002)

Originální, podle mě jeden z těch nejkvalitnějších co se týče rom. příběhů z USA vůbec, řekl bych asi nejlepší výkon od Sandlera za celou jeho kariéru.

Špičák (2009)

Kdo rád divné filmy, má velkou příležitost. Je propracovanější než byly letní olympijské hry v Pekingu. Uvěřitelné herecké výkony - vhodné typy. Na druhé straně každá myšlenka potřebuje čas na zrání, a to tady necítit - věci se rozjíždí jen tak najednou. Také, myslím si že když jako režisér či scénárista chci něco důležitého říct - a věřím v tom, že jsem dobrý -, najdu způsob ne takhle odporný.

Loganův útěk (1976)

Sci-fi bez vesmírných lodí, ale o to více stravitelný i po letech - vizuálně ač jednodušší, ale ve všech směrech kvalitní práce od všech: řekl bych, že jeden z těch nejvíce zvládnutých příběhů v žánru. Velmi povedená dvojice Michael York a Jenny Agutter (ta vypadala velmi povedená i bez oblečení), v těch menších rolí zas rozhodně velkým přínosem byl Peter Ustinov. Delší stopáž vůbec není na škodu, lehce dobrodružný, super film na odpoledne.

Střelený (1996)

Žánr ,,komedie,,byl přilepen asi jen z nouze: ten 1pokus o vtip/hod moc tedy neudělá. Mimo to nuda na3.