Hvozd (2015)

Od chvíle, co příšery vylezly z lesa, to u mě ztratilo podstatnou část kouzla. 50%

Vzmuž se (2015)

Fuck the past! Kouzelná romantická komedie s děsně charismatickou ústřední dvojicí. A energií. A Londýnem. Co chtít víc?

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Nejsem žádnej skalní fanda Evil Deadu a možná proto mi pilot přijde zábavnější než celá původní trilogie. 90%

King Kong (1976)

Tak trochu guilty pleasure, ale nemůžu si pomoct. Překrásná Jessica Lange, "opičák" Jeff Bridges, úchvatná hudba Johna Barryho, Guillerminova solidní režie a velkorysá výprava. Škoda snad jen těch nevyrovnaných triků. Na druhou stranu to samé se stalo s mnohem větším rozpočtem i Jacksonovi. Doporučuju dabovanou verzi s Markem Vašutem, kterou jsem kdysi jako děcko viděl v kině.

Pátek třináctého 3 (1982)

Nechápu ty spokojené reakce některých hororových fandů. Jason si možná nasadil hokejovou masku a 3D z toho kouká na sto honů i v placaté verzi, jenže chybí mi tu atmosféra a napětí prvních dvou dílu. A pěkné holky. A kozy.

Na návštěvě (2015)

Shyamalan na to pořád má. Prima low budget hororová jednohubka se sympatickými dětskými představiteli a fungující atmosférou i lekačkami. Není to ještě úplně Manojova první liga, ale něco mi říká, že když bude chtít, může se do ní vrátit. Celkově velmi příjemné překvapení.

Noční směna (2014)

Pěkně natočené a fungující stylistické cvičení. DiBlasi dokáže i z tuctové zápletky vykřesat solidní hororovou atmosféru. Teď ještě kdyby mu někdo napsal kvalitní scénář. 70%

Starman (1984)

Pozapomenutá, ale dodnes fungující Carpenterova romantická variace na E.T. se sympatickým obrazením, dojímavou atmosférou a působivou hudbou Jacka Nitzscheho.

Superman 4 (1987)

Čirá supermanská demence. Jediný Gene Hackman vypadá, že si tu děsivou krávovinu vlastně užívá. Asi dostal hodně zaplaceno. Půlhodina vystřižených scén dosvědčuje, že ale mohlo být ještě hůř.