Ledová ňadra (1974)

Po 40 letech se to může zdát mnohým úsměvné, při sledování amerických škvárů tohoto tisíciletí je však zřejmé od koho (také) jejich tvůrci opisovali. V době našich "Kalašovek" si už Frantíci otevřeli okno do budoucnosti.

Borsalino (1970)

Kdybych tenhle film neviděl, nikdy by mě nenapadlo přemýšlet o tom, kdo z nich je vyšší.

Hodinový manžel (2014)

Ty nadšené komentáře moc nekapíruju. Oceňuju jen to, že když se to má odehrávat v Nymburce, tak je tam důsledně Nymburk s citem pro zajímavé scenerie jinak nepříliš hezkého města.

Posedlá (2009)

Naprosto souhlasím s J*A*S*M včetně ***.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Šafránková, jako jindy, nic moc. Unylá, nepřesvědčivá, deklamuje. Jinak standardní sitcom postavený ne jednoduchém schématu. Jeden druhýho podtrhne, ten se mu příště pomstí. Čas od času si vymění charaktery. Normálně se na to nedá koukat, když ale přijde nuda...

Donšajni (2013)

Jedna hvězda z úcty k režisérovi, který si k stáru myslí, že cokoli se mu nepovede může jít do bijáku. I on potvrzuje, že stáří je poněkud dětinské.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Protože jsem jedničce udělil hvězdu, ač si to nezasloužila, tak dvojce taky, aby se to vyrovnalo, ač byla o něco lepší. Pořád mně ale vrtá hlavou kdo od koho opisuje, protože King napsal Dlouhý pochod v roce 1979, takže on byl dřív, jenže nevím od koho nápad ukradl on, pokud vůbec.

Hunger Games (2012)

Nejsou games jako games. Od hození do odpadkového koše je zachránila okolnost, že jsem se dobře vyspal.

Fotograf (2015)

Chci být neutrální, proto ten průměr. Nevím, jak, kdy a zda-li si Pavlásková užívala s Janem, ale je příznačné, že se jeho obhajoby ujala žena. To není film o fotografovi, to je film o cvokovi a nemám mu za zlé, že si nechal natočit pomstu, když mu nic jiného nezbývalo. Za zlé bych mohl mít Ireně, že si přisadila, leč do svědomí jí sahat nehodlám. Jak Rodena nijak zvlášť nemusím, tady se mi docela líbil. Fyzio i intelekt poněkud jinde, ale celkem se popasoval.