Muž z oceli (2013)

Mohutný start série s velkým "S". Velice příjemné překvapení co se týče scénáře a příběhu. Opravdu jsem nečekal, že u nového zrodu superhrdiny, kterého znám ze stříbrného plátna budu překvapen příběhem. Samozřejmě, že se v Kal-Elově životě stane vše co má, ale stane se to jiným způsobem než jsem očekával a jako neznalec comicsů jsem byl přímo nadšen. To co přijde v druhé půlce už netřeba komentovat. Strhující akce, fungující emoce a skvělí herci. Snyder se po 4 letech vrací na trůn comicsového žánru vedle Nolana a jsem zvědav kam tak skvěle rozehranou partii dovede v pokračování. 9+/10.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Čistá a upřímná popcornová zábava. Kdo chce víc musí pryč. P.S. Když jsem odcházel z kina hrozně mě bolely nohy jak jsem brzdil o sedačku přede mnou.

Předčítač (2008)

Nezvyklá romance a hlavně zkouška průchodnosti slzných kanálků. Opravdu výborní herci a silný příběh.

Angel Heart (1987)

Voodoo noir trip, který se po střídmém začátku odvíjel pro mě dost nečekaným směrem. Mickey Rourke je výborný a jeho zbitý a psychicky vyčerpaný Harry Angel vás tím Louisianským vedrem provede tak sugestivně až se sami zapotíte. Po pekelném konci přišel velký pocit zadostiučinění a radost, že jsem si tu cestu sebepoznání s Harrym prošel. P.S. Dneska by Harryho Angela tutově musel hrát Bradley Cooper.

Pád (2013) (seriál)

Vrah od vedle a zarputilá vyšetřovatelka. Možná ohraný koncept, ale perfektně napsané postavy a vpíjející až hypnotická atmosféra dělají divy. Přičtěte si dobré herecké výkony, super konec a máte vyhráno.

Trans (2013)

Vizuálně opojný, ale jinak komorní thriller, který už v úvodu naznačí, že se půjde až na dřeň a kamera tentokrát opravdu neuhne. Chvilku šokující, chvilku napínavé a vzápětí vám Boyle vykouzlí úsměv na rtech. Se spokojeným úsměvem jsem odcházel i z kina a to jsem u napínavého finále málem rozmačkal opěrky u sedačky.

Jack a obři (2013)

Bavil jsem se výborně, všichni herci byli skvělí a vlastně mě překvapilo i pár zvratů. Od Hvězdného prachu tu lepší fantasy-pohádka nebyla. Obrovské překvapení.

96 hodin: Odplata (2012)

Pohodovka přesně naplňující škatulku. Nic víc, nic míň. 60%.

Terapie láskou (2012)

Tanec, fotbal, sázky, jeden magor, jedna coura a láska. 9/10.

Bídníci (2012)

Poloviční prohra. Přezpívání všech dialogů a zpěv "naživo" se zdálo jako skvělý nápad a inovace v rámci žánru. Bohužel se ukázalo, že jde o slepou uličku, protože s tím zmizely pro muzikál tak důležitá tančení čísla a všechny ostatní muzikálové prvky tu buď nejsou nebo jsou modifikovány tímto nešťastným experimentem. Abych nebyl jen přehnaně kritický pořád se jedná o skvěle zahraný a po technické stránce zvládnutý film. I ty emoce se najdou, ale většinou jen u písniček z původního muzikálu u kterých vás hned po skončení skladby vyruší další strojově zpívaný dialog. O to víc zamrzí, že tvůrci nezvolili klasickou cestu protože když se rozezpívá celá barikáda je to najednou ten skvělý muzikál, který z toho mohl být. 6/10.