Elysium (2013)

Neill dostal prachy, tak upustil od "realističnosti" a naservíroval nám eRkovej biják podle mýho gusta. Über záporák, fajn hrdina a překvapivě dost roztrhanejch lidí. Neill postupem do vyšší ligy neztratil koule a to je na konci letní sezóny příjemný osvěžení. Kde dostanu přidáno? 7/10.

Kick-Ass 2 (2013)

Příjemné překvapení. Na první díl to samozřejmě nemá hlavně kvůli podivnému vizuálu a pokulhávající režii, ale i přesto jde o důstojné pokračování. Příběh je dobrý, vtipy také a herci do jednoho parádní. Chloë si Hit-Girl užívá stejně jako v prvním díle a mě to pořád neskutečně baví. P.S. Scéna na dodávce je opravdu natočená otřesně.

Byzantium (2012)

Atmosférická a melancholická upířina s výživným gore a skvělým ústředním duem upírek. 6+/10.

Panství Downton (2010) (seriál)

Nudné kostýmní drama z Britských ostrovů? Ale kdeže. Downton je svižná, zábavná, dramatická a dojemná podívaná, která chytne a nepustí. Kdo by nechtěl být mladý dědic panství zamilovaný do překrásné dcery hraběte? Kdo by nechtěl mít za nadřizeného přísného, ale spravedlivého majordoma? Seriál určený pro všechny generace a jedna z nej věcí, které jsem v televizi viděl.

Newsroom (2012) (seriál)

Skvělé Sorkinovy dialogy, parádní postavy a ještě lepší herci. Jak podlehnete není cesty zpět.

Maniak (2012)

Velice nepříjemné a sugestivní pokoukání.

Sejmi je všechny (2007)

Ultimátní divočina. S pivkem v ruce čirá zábava plná nápadů.

Probudím se včera (2012)

Letní romance v letním kině. Velice příjemný zážitek.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Del Toro překonal má očekávání a pěstí z ušlechtilé oceli rozdrtil všechny mé obavy. Skvělý letní blockbuster z ranku Dne nezávislosti a Armageddonu, který mě bavil velkolepou akcí, atmosférou a proti všem očekáváním i postavami, které jsou sice jednorozměrné a schematické, ale v rámci příběhu plně funkční a sympatické/nesympatické. Možná mi stačí málo, ale v tomhle až "staromilském" blockbusteru jsou jednorozměrné postavy a hrdinský patos na místě. Ze všeho nejvíc musím pochválit akční scénu z Hong-Kongského zálivu, skvělý flashback s hororovu atmosférou, parádní casting a Del Torův smysl pro sliz a humor, který se ani tady nezapře. 9/10