Chappie (2015)

Velká paráda. Jednoduchý námět vytěžený na maximum hlavně díky skvělému prostředí a hercům. Z trailerů jsem byl z Blomkampova třetího Johannesburgského zářezu celkem otrávený, ale tentokrát to prostředí filmu slouží opravdu skvěle. Jsem rád, že se režisér vykašlal na nějaké velké filozofování nebo společenskou kritiku a natočil jednoduchou i když těžce zařaditelnou žánrovku, která mě po dlouhé době vzala za srdíčko. Hlavní hrdina je zde opravdu jako živý a záleží vám na něm a to samé se dá říci o Yo-landě a Ninjovi. Nejenže jejich neobvyklá stylizace a projev přinášejí spoustu vtipných scén, ale jejich postavy si projdou uvěřitelným vývojem a ve finále přinášejí kýžené emoce. Hugh Jackman si jednoduchou roli záporáka také užívá, akorát „stvořitel“ v podání Dev Patela je trošku otravný, ale nemá přehnaně moc prostoru. Když dojde na akci tak je dostatečně drsná a černohumorná, ale zároveň mrazí z toho jaké má důsledky na vývoj hlavní postavy. Triky a vizuální stránka jsou bezchybné a spolu s fungujícím soundtrackem se jedná o výhru na všech frontách. 9/10.

Birdman (2014)

Hodně roztěkaná, ale zábavná a přesná schyzofrenní sonda do hereckých palic. 9/10

Křížová cesta (2014)

Příběh o dospívající dívce a její cestě k bohu. Rámování pomocí čtrnácti zastavení křížové cesty film formálně rozděluje, ale příběh naopak pomáhá držet pohromadě právě těmi paralelami mezi Mariiným životem a kalvárií Ježíše Krista. Vše opravdu na svém místě. Strhující.

Dva dny, jedna noc (2014)

16 kolegů, 16 různých lidí a jedno na první pohled jednoduché rozhodnutí, které i divák vláčí na svých bedrech po celý film. Uvěřitelné charaktery, zajímavý námět zpracovaný bez patosu a herecká suverenita Marion Cotillard dělají z filmu silný a ničím nerušený zážitek ať už k hlavní postavě přistoupíte jako k " snaživé ženě v nesnázích" a nebo jako k "otravné kolegyni co vám zkazila víkend". Rozhodnutí je na vás.

Tísňová linka (2013)

Jednoduchá, ale náramně vyvedená žánrovka. Nebýt závěrečného aktu, který začne vršit klišé na klišé bylo by to za plnou palbu. Škoda té poslední třetiny, ale i tak to díky střídmé stopáži skvěle odsýpá a těch 90 minut s Halle Berry uteče jako voda. 7+/10

Laggies (2014)

Nic objevného nebo překvapivého, ale je to s takovou chutí zahraný že mě to dostalo. Keira a Chloë jako vždy parádní a Rockwell taky hraje svůj standard takže každou scénu kde se objeví si krade pro sebe až nakonec ukradne celej film. Feel good film jak má bejt.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Nádhera. Takhle by měla vypadat romantická komedie. S každou přibývající minutou je to lepší a lepší tak dlouho dokud si slečnu Piggottovou nezamilujete.

Pán času (2005) (seriál)

1. Série: Christopher Ecclestone a Billie Piper jsou výborná dvojka, ale některé díly byli trošku výplňové a moc mě nebavily. Přesto zábavná podívaná a velice spokojených 7/10 . Nejlepší díly: 1x08 - The Father's Day, 1x12 - Bad Wolf, 1x13 - Parting Of The Ways. 2. série: Davida Tennanta jsem si zamiloval hned po jeho prvním výstupu a citování Lvího krále. Billie Piper je pořád skvělá a oproti předchozí sérii to drží více pohromadě. V celé sérii je minimum špatných dílů a výborné emotivní finále, Doktor si mě definitivně zaháčkoval 9/10 . Nejlepší díly: 2x04 - The Girl in the Fireplace, 2x08 - The Impossible Planet, 2x09 - The Satan Pit. 3. Série: Na Marthu Jones jsem si musel chvíli zvykat, ale od poloviny série skvěle zapadla a následovali opravdu výtečné díly. Narážky a informace o Doktorově minulosti tomu dávají správný nádech osudovosti na který jsem čekal. Tennant opět skvělý a svým herectvím dokáže i ty průměrné epizody proměnit ve výtečnou zábavu 9/10 . Nejlepší díly: 3x08 - Human Nature, 3x10 - Blink, 3x11 - Utopia. 4. Série: Další výborná série. Donna se k Doktorovi hodí a během celé série není výraznějších kvalitativních rozdílů. Postava profesorky River Song je pouze třešničkou na dortu výborné série a finále je tentokrát opravdu dechberoucí 9/10 . Nejlepší díly: 4x08 - Silence in the Library, 4x10 - Midnight, 4x11 - Turn Left. 5. Série: První tři díly jsem nemohl přijít novému Doktorovi(Matt Smith) na chuť, ale pak se dostaví River Song, Andělé a vše zapadne do správných kolejí. Amy Pond je rozkošná, Rory sympaťák a na konci série si myslím, že lepší náhradu za Tennanta opravdu nemohli najít. Výtečných 9/10 . Nejlepší díly: 5x07 - Amy's Choice, 5x10 - Vincent and the Doctor, 5x13 - Big Bang. 6. Série: První díly série nic moc, ale nakonec se (jak je u Moffata zvykem) ukázalo, že bez nich by byl závěr série poloviční. Vlažný start série je tedy odpuštěn a zbytek je Doktorův vysoký standard 8/10 . Nejlepší díly: 6x07 - A Good Man Goes to War, 6x12 - Closing Time, 6x13 - The Wedding of River Song. 7. Série: Výborný start série, která v druhé polovině zákonitě musela zpomalit . Clara je roztomilá, Matt Smith opět dokonalý a závěr série taky dobrý s pěkným cliffhangerem, který láká na výroční díl 8+/10 . Nejlepší díly: 7x02 - Dinosaurs on a Spaceship, 7x05 - The Angels Take Manhattan, 7x13 - The Name of the Doctor. 8. Série: Jako po každé regeneraci první tři díly jsem Capaldimu nemohl přijít na chuť. Naštěstí se to v první polovině série zlomí a pak je to opět jízda. Doktor je tentokrát sarkastický, více cynický a vážný, ale to neznamená že se nedostaví zábavné momenty. Vykulená Clara opět sympatická a celá série také. Dobrých 7/10 . Nejlepší díly: 8x04 - Listen, 8x05 - Time Heist, 8x09 - Flatline. 9. Série: Je to pořád Doktor a je to pořád fajn, ale už můžu prohlásit, že Capaldi mě jako Doktor za srdíčko nechytnul a nejspíš nechytne. Herecky je fajn, ale příběhy tentokrát slabší přičemž pár věcí mě vyloženě mrzelo/naštvalo. "Me" má být podobně důležitá postava jako byla River Song, ale tentokrát se ta její osudovost vůbec nedaří prodat a prostě to nefunguje. Stejně jako tentokrát už nesnesitelně dlouhý závěrečný monolog v Zyngonském dvojdíle. Oproti minulé sezóně se však mimořádně povedlo finále. Konečně se v něm o "něco" hraje a díky tomu je výsledný dojem mnohem lepší. Standardních Doktorových 7/10 , s tím že už se těším na poslední Moffatovu sérii a nového showrunnera, možná i Doktora. Nejlepší díly: 9x10 - Face the Raven, 9x11 - Heaven Sent, 9x12 - Hell Bent. 10. Série: Do začátku série vnesla Bill svěží vítr, ale druhá půlka docela zklamání. Capaldiho série mě zkrátka trochu minuly. Zatím Doktorových nejslabších 6/10 . Nejlepší díly: 10x01 - The Pilot, 10x04 - Knock Knock. 11. Série: Jodie mi jako Doktorka sedla prakticky okamžitě. Připomíná mi mojí oblíbenou Jedenáctku svou zmatečností a je neuvěřitelně sympatická. Ostatní společníci taky fajn, jen Ryan mě zatím moc nebaví. V druhé půlce série to nabere slušné grády a celkově mě to bavilo asi víc než některé Capaldiho série. Slušných 7/10 . Nejlepší díly: 11x06 - Demons of the Punjab, 11x07 - Kerblam!, 11x09 - It Takes You Away.

Zmizelá (2014)

Fincher je pán. Hudba, režie, kamera, herecké výkony, to vše umírněno a podřízeno napínavému vyprávění s notnou porcí cynismu. Vychutnával jsem si každou minutu a nestačil jsem se divit jak skvěle jsou vykresleny postavy, jejich motivace a nakonec i následky. Trefa do černého.

Zátah 2 (2014)

Perfektní práce. Po prvním shlédnutí jsem měl nějaké výhrady k příběhu a tempu, které občas vázne, ale po druhé mi to sedlo perfektně a všechno zapadlo na svá místa. Pohled do mafiánské rodiny je poutavý, akční scény jsou skvěle dávkované a mají opravdu boží choreografii a kameru. Všechno je přehledně a zároveň líbivě nasnímané, že jsem se několikrát zarazil a řekl si: "Tak tohle byl fakt cool záběr." Spolu s úžasně vygradovaným finále a fajn herci tu máme pecku, která se rodí jednou za uherský rok. Doufám, že Evans nezběhne do Hollywoodu a pěkně v klidu nám naservíruje pokračování.