Láska rohatá (2009) (TV film)

Jediné co mi z téhle pohádky zůstalo v paměti je Mádlův totálně zmatenej přitroublej čert. Jinak se ničím nevymyká z průměru.

Apokalypsa (1979)

Netradiční podívaná na válku, vlastně taková válečná roadmovie, která válku nijak nepřikrašluje ani neheroizuje, prostě válka ve své celé hnusosti jen krapet z jiného úhlu než jsme standardně zvyklí.

Kvarteto (2017)

Solidní vztahový film, už jsem na podobné téma viděl lepší, ale také mnohem, mnohem horší. Zde ozvláštněno úžasnýma očima Báry Polákové.

Špindl (2017)

Všechno je moc průhledné a dopředu avizované, příběh slabý spíš žádný, no prostě slabota, ale abych byl fér – asi dvakrát jsem se solidně zasmál.

Půl domu bez ženicha (1980)

Takový předchůdce filmů Dům. Taky nám ukazuje touhu mladým pomoci, ale touhu, která přerůstá v tyranii. A na druhé straně ukazuje různé způsoby vypořádání se s takovou pomocí.

Zahradnictví: Nápadník (2017)

Největší problém celé trilogie se ukázal až v tomhle dílu, a to sice ten, že nám byl trilogie vydávána na prequel k Pelíškům, ale nenajdete moc věcí, které mají společné…. Jako samostatná trilogie odehrávající se na pozadí důležitých událostí, tu se odehrávající vesele tu smutně by to asi špatné nebylo.

Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček? (1995)

Jak se stát dědečkem a nepřijít o rozum. Malinko mi tam nesedí to souběžné těhotenství matka-dcera, jako by scénarista najednou potřeboval příběh nafouknout , aby byl dost velký, ale pořád příjemní komedie.

Hlava rodiny (1991)

Jak vdát dceru a nepřijít při tom o rozum. Krásné šílenství kolem zařizování svatby z pohledu nevěstina otce. Solidní komedie, kterou zvedají Martinovy promluvy sama k sobě.

Milada (2017)

Při sledování tohohle filmu se mi vybavil film Než si pro nás přijde a to ta pasáž, kde Freeman říká Nicholsonovi "to i louže je hlubší" tak přesně tahle věta vystihuje ten film. Film je plytkej nic nám neukáže a nic se z něj nedovíme, ani o paní Horákové, ani o komunistickém převzetí moci a už vůbec ne (a to mně mrzí nejvíc) o pozadí procesu, jeho řízení z Moskvy! Vše je jenom povrchně naznačeno. Film je tak mizernej, že ani nedokože vzbudit emoce a to ani u scény, ze ketré by emoce měly stříkat, tedy u popravy. Mimochodem, když už jsme u té popravy tak ta nebyla zobrazena moc věrně, až příliš totiž připomínala angllický způsob "long drop", který se u nás nikdy nepoužíval. No a když už jsme u těch chyb tak gottwaldovo slavné "právě se vracím z hradu" taky vypadalo dost odlišně... !!!!