Než si pro nás přijde (2007)

Moc příjemná podívaná na hodně nepříjemné téma! Skvělí herci v příběhu, který by se ve skutečnosti asi nikdy odehrát nemohl! Jack Nicholson jako tradičně hajzlík čí přímo hajz a Morgan Freeman jako tradičně moudrej přemýšlivec a jejich společnej neporazitelnej nepřítel - rakovina. Laskavost tohohle smutnýho filmu je veliká a krásná!

Dřív než půjdu spát (2014)

Asi by tomuhle filmu slušela trošku hutnější atmosféra a rozhodně by mu slušel Nehappyend! A taky pointa se dala odhalit poměrně brzo! Ale jinak musím říct, že milé překvapení neboť jsem na film šel s despektem!Tradičně skvělej Firth a nečekaně skvělá ba se nestydím říct výtečná Kidman!!

Tlumočnice (2005)

Solidní podívaná s ne moc solidně hrající Kidman, zato se skvělým Pennem! Nejsem si, ale bohužel jist, jestli by film, pokud by se odehrával v méně atraktivním prostředí než budova OSN stál vůbec za koukání. Pointa dobrá

Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Celou noc jsem přemýšlel jestli by tenhle film šel okomentovat jiným slovem než tím, které začíná na „píčo“ a končí na „vina“ ale nic výstižnějšího mě nenapadlo

Místa (2014) odpad!

Tak tohle byla hrůza. Těšil jsem se na trošku jako by nezávislej film o pohledu dvou mladejch kluků na dnešní svět a na hledání svého místa v něm. Ale to co jsem viděl mi přišlo jako kdyby někdo ze surovin na luxusní svíčkovou udělal ne moc dobrou sekanou. Absolutní zmatečnost děje, absence byť je náznakového vysvětlení minulosti, nikam nepasující postava pana Štrébla, mizerné herecké výkony. No prostě katastrofa…

Tenkrát na Západě (1968)

Nádherná podívaná na to, že i prostitutka může být supr ženská a že i největší desperát může být klaďas. Nikam nespěchající příběh pomsty, doplněný o úžasnou hudbu, veliká klasika a zcela určitě jeden z nejlepších filmů všech dob. Navíc krásný přesah do současnosti – hajzl velkopodnikatel si na špinavou práci zjednává ještě většího hajzla!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nevím co napsat, protože o tomhle snímku už bylo napsáno vše. Dokonalost sama! To že i v tak nepřátelským a nelidským světě jako je vězení, se může odehrávat tak úžasně lidskej a přátelském film, je prostě úžasně dokonalý! Pochybuju, že někdo někdy natočí film, který by Shawshank trumfnul

Pád Třetí říše (2004)

Nekulhající Goebles, první věc, která mně na tomhle snímku zarazila.. Při podrobnějším pozorování a porovnávání s dokumenty (H.Eberle, M. Uhl – Akta Hitler / T. Junge , M. Müller - Do posledního okamžiku) najdete v tomhle snímku víc věcí, které ve střetu se skutečností neobstojí. Přesto ale pokud si chcete udělat solidní obrázek o posledních 20dnech nacistického Německa tak snímek doporučuju. Úžasný Bruno Ganz roli té megasvině!

Milionář z chatrče (2008)

Indie jako na dlani se vší svojí brutalitou a kastovní rozděleností. Příběh otázek a odpovědí je zde jen kostrou na který je tohle všechno umě nalepeno.

Paranoia (2007) odpad!

Pokud to byl hraný dokument o laktační psychóze tak prosím. Ale to pochybuju! Podle mýho to byl dašlí z nekonečné škály amerických trapáren, kterým schází naprosto vše. Absolutní absence herectví, napětí, atmosféry – no prostě odpad