Krokodýl Dundee (1986)

Krásná příroda. Krásná ženská. Obyčejný, až příliš často viděný příběh. Neskutečný happyend. Přestože jsem uvedl dva plusy a dva zápory tak o tomhle filmu můžu mluvit jenom a jenom kladně. Přesně takhle má, podle mého, vypadat dobrodružná komedie!

Smrt stopařek (1979)

Česká kriminálka, na motivy skutečného příběhu. Filmu zoufale chybí jakýkoliv, byť jen sebemenší, náznak napětí!

Zlodějka knih (2013)

Čekal jsem něco malinko jiného, něco jako Clařinu válku, ale film mě rozhodně nezklamal (i když také nijak extra nenadchnul). Jako pohled na život obyčejných němců v době války je to rozhodně zajímavé. Film vyprávěný smrtí by si asi zasloužil jiný než tradiční happyendový konec!!

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tenhle komiks převedený do filmové podoby se nijak neztratí tak jak se to v drtivé většině komiksům stává. Zde na tom má samozřejmě velikou zásluhu skvělý Depardieu a škála sportovních hvězd ve větších či menších rolích! A samozřejmě nestárnoucí Delon coby Ceasar. Christian Clavier jako Asterix byl lepší než Clovis Cornillac!! Ave tati!

Mazaný Filip (2003)

Výborná parodie, dost možná nejlepší parodie, jako jsem kdy viděl. Snad celé Divadlo Sklep na filmovém plátně!

Všiváci (2014)

S lehce delší stopáží, která by dala šanci nahlédnout hlouběji od všech postraních příběhů, kterými je hlavní děj obklopen a s vynecháním některých ryze komicky, a tím se do filmu nehodících, scén by to byl naprosto úžasnej film. Takhle povím, že to je „jen“ hodně dobrej film!

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Veliká klasika , i když příběhově film lehce pokulhává, tak všechno ostatní je na něm prostě skvělé.

Výlet (2002)

Ač nemám moc filmy od Alice Nellis rád, protože mi všechny přijdou stejné tak jsem se nechal nalákat a byl jsem strašně mile překvapen, tím jak tahle netradiční road movie skvěle zachycuje mezilidské vztahy a vyrovnávání se s, ne vždy snadnou, minulostí a s ještě těžší přítomností!

Zakázané uvolnění (2014)

Jediné co bylo na tomhle filmu dobré, bylo to, že kinosál byl klimatizovaný na příjemnou teplotu zatímco venku bylo 35C. Velice příjemně strávených 77, i z reklamama 100 minut!

Kolotoč (2007) (TV film)

Velice neotřelý, zajímavý pohled na "mateřské štěstí" !