Kmotr III (1990)

Druhá polovina filmu (sicilská) jasně předčí tu první (new yorská) - kvalitou scénáře, řežií, sympatiemi k postavám (kromě režisérovy dcery samozřejmě). Navíc má trojka ke konci dokonalou gradaci, která je samozřejmě daná tím, že se jedná o uzávěr celé ságy, to to mu nic každopádně neubírá na kvalitě. Jako celek jsou tedy tyto tři filmy jedním z pokladů kinematografie, samostatně Kmotr III ale moc neobstojí.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Střelená vopičárna, která mě ale překvapila svým humorem a nadhledem. Jestli někdy někdo natočí pokračování, nezaváhám.

Zabití posvátného jelena (2017)

Ze začátku zajímavá atmosféra (hodně dotvářená kamerou), po polovině filmu to už ale začne nudit a absence děje uspí. Pobavil mě jen Farrellův pešek a synkovy krvavé oči. Ztráta času, jděte o dům dál.

Ledové království: Vánoce s Olafem (2017)

Nenadchne a urazí. Otřesně uřvaná nuda, kterou v kinech zařadili před Coco, protože jinak by se na to nikdo ani nepodíval. Hvězdu dávám za losí imitaci sněhuláka.

Kmotr II (1974)

Co jsem vytýkal prvnímu dílu (a nutno přiznat že je to spíš mým vnímáním Coppolova tempa), je zde eliminováno, což je o to víc zarážející, protože druhý díl má ještě o půl hodiny delší stopáž. Opět zde není co vytýkat - herci, scénář, výprava a spousta mafiánského intrikánství, které končí nevyhnutelnou smrtí. Jeden z vrcholů filmového umu, avšak bez svého staršího bratra by byl poloviční.

Kmotr (1972)

Touto dílu je opravdu málo co vytknout - svkělí herci, reálie, příběh, vše ve své ryzí podobě. Osobně mám však obecně problém s Coppolou, někdy je na mě až moc utahaný, což je i případ prvního Kmotra. Avšak pokud je přiležitost, nikdy neodmítnu jej zhlédnout znovu, protože lepší mafiánská sága zkrátka není a asi těžko může být.

Coco (2017)

Ačkoliv je Pixar "team-to-beat", i mistr tesař se někdy utne, a tak je na startu přemotivovaný, nešlápne na plyn a motor přejde do anti-stall režimu. Z dolních příček se pak musí probíjet dopředu, ale zajíždí u toho o 2 sekundy rychlejší kola než konkurence, takže není pochyb o tom, kdo bude vítězem. Má totiž všechno - hlavního hrdinu, se kterým je snadné sympatizovat, spoustu charakterních vedlejších postav, dva uvěřitelné a pospolu fungující světy, místy až fotorealistickou grafiku a scénář na Oscara. Nominace na nejlepší film by jej též neměla minout. Člověku je až líto, že šachovnicovou vlajku protnula tak rychle. Coco se dostává do společenství těch nejvyvolenějších.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Spousta pohledů vyprávění, časové paradoxy, hlavní postava je trochu tak i antagonista, neotřelá akce (uřezávání částí těl!) a slušné tempo. Pro někoho spousta plusů, pro někoho mínusy. Za mě jsou jediné slabší chvilky doma u Blunťákovic Emilky a strašně vyrušující obočí JGL! Jinak je to příjemná oddychovka, která hlavu moc nezamotá, rychle uteče a jejíž konec je tak rychlý, že zaskočí.

Zabiják & bodyguard (2017)

Až se mi nechce věřit, že tohle točil rejža Expendables 3, protože takhle nahláškovaný a akčně nápaditý a ratingem nesprzněný buddy movies se už moc netočí, a už vůbec byste to nečekali od Hughese. Připomínalo mi to kombinaci prvních Kingsmanů a Nice Guys, objektivně ale musím přiznat, že než se film přesunul do Amstru, moc mě nebavil. Díky skvělé stírací Salmě a líbezně fuckujícímu SLJ jsem to ale schopen odpustit. Velké překvapení, díky za něj.

Moonlight (2016)

Tohle se hodně minulo účinkem. Kdyby v hlavní roli nebyl přihřátej teploušskej buzerantskej černej negr, každej tomu vytkne příběh vedoucí odnikud nikam, toporný herce a všeobecnou nudu a pochválí maximálně kameru. On ale v hlavní roli je, a tak je film magnetem na všechny možný ceny a šikovní herci, scénáristi a režiséři mají o důvod víc, proč se přidat ke KKK.