MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Skvěle vybrané hlavní role, výborný námět (častému nepochopení postupů ostatními je v dnešní době opravdu úsměvné), ale hlavně pro mě naprosto nečekané velké porce napětí, což je u konverzačního titulu něco nevídaného. Divák má opravdovou radost, když moucha sedne na lep a začne ze svý huby zvracet jedno zvrácený moudro za druhým. Druhá série je netrpělivě očekávána.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Dvojka je oproti jedničce trochu těžkopádná, někdy nelogická, děravá. Přesto svižná, plná režijních nápadů (ale leckdy pokulhává CGI). Nesedla mi větší komixovost (laso, roboti), naopak potěšila větší dávka vtipů (děda, který se poprvý za poslední 3 týdny pořádně vysral, jednoznačně vede). Divák určitě snese vícero skouknutí.

The Escape (2016)

Suchá automobilová honička s kvalitním technickým zpracováním.

Zygota (2017)

Mix Věci a Vetřelce podle Blomkampa. Atmosférická jednohubka. Palec nahoru za monstrum.

Rakka (2017)

Typický Blomkamp (vetřelci, špína, dobrá atmosféra), nic nového pod sluncem, přesto stále nadprůměrné.

Základna (2017)

Skvělá atmosféra a vizuál, průměrný scénář a debilní zrození Říčního boha. Každopádně Blomkamp umí a chci vidět druhou část, protože mě zajímá, jak to s vietnamským Dr. Manhattanem dopadne.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 6 (2017) (epizoda)

Krátký (v porovnání s ostaními) díl, který má však ukázkovou úvodní sekvenci. Troufnu si říct, že nevidět v úvodních titulkách jméno Tobiase Lindholma, tipoval bych Finchera.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Srovnatelné s předchozím dílem. Sem tam to má slušnou atmosféru, ale člověk tak nějak cítí, že se dětem stejně nic nestane. Opět - na domácí pokoukání OK.

Annabelle (2014)

Musím přiznat, že jsem to čekal horší. Leonetti se snaží být jako Wan, ale na to je trochu krátký. Nicméně pár dobrých a atmosférických scén se najde a těch 95 minut je tak akorát. Na domácí pokoukání OK.