Prázdniny v Římě (1953)

Tak dlouho mi William Wyler s tímto snímkem unikal a tak dlouho se za něj ostatní převlékali, až jsem ztratil chuť. Ale nikoliv vůli, a tak, když jsem Willíka konečně chytil, shltnul jsem jeho báječný film jedním polknutím. Bezchybný, živý, radostný, s perfektním koncem.

Takoví jsme byli (1973)

Nepříliš poutavé, nepříliš romantické. Avšak nikoliv nudné a herecký výkon MechaStreisandy je opravdu výjimečný. Přesto, jedno skouknutí je akorát.

Earth (2007) (TV film)

Skutečně nádherné obrazy, nad kterými se tají dech. Nejednou jsem si během promítání říkal, jak mohli takovou a takovou scénu vůbec zachytit. Škoda, že komentář nepřináší moc informací a jeho moralizující poselství je moralizující jen svou 1/20, protože svou ideu nijak nerozvádí.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantinův mistrovský... přešlap. K uzoufání nudné a ukecané. Těch pár gore efektů to nezachrání.

Zlatý věk formule 1 (2013)

Troufnu si říct, že dokument je zpracován dokonale, protože toto musí být poutavé i pro nefandy tohoto sportu. Strašidelná délka není znát, naopak, ještě spousta informací chyběla. To by ale vydalo na další dva dokumenty.

Pí a jeho život (2012)

Tak nějak mi nestačilo, že je vše krásně barevné. První půlhodina je úmorně nudná. Přijde sice záblesk náznaků o nebezpečnosti/zbytečnosti náboženství, ale to vše je potom zazděné na úkor rodinné podívané. Jakmile dojde k potopení lodi (opět krásná práce s barvami), začne se být na co koukat. K mému údivu není cesta s velkým kočičákem příliš jednotvárná a úmorná, i když trochu té únavy, nedostatku vody a jídla, vedra nebo naopak přehršle zimy a vlhkosti by mohlo na diváka alespoň trochu přejít. Jak říkám, všemu velí heslo "rodinná podívaná". Průměrný pokus, další prosím!

Robin Hood (2010)

Slepenec, nikoliv nezajímavý, ale zkrátka postrádá drajv a výrazné postavy. Ano, Robin kupodivu nijak film netáhne, není zde komu fandit. Alespoň ty bitvy za něco stojí.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Neurazí, ale jen těžko to někoho nadchne. Abrams naservíroval neoriginální kalkul, který jednak nepřináší nic nového, ale navíc ty recyklované věci recykluje velice nedokonale, takže i když je vše dražší a načančanější, člověk si řekne maximálně tak "Hm". Herecká obsazenost je naprosto tragická, navíc tu jedinou postavu oplývající charismatem zabijí. Absolutním plivancem a vrcholem neumětele je odhalení záporákovy tváře hned v půlce filmu. Nechápu, jak si u Disneye mohli myslet, že pan Vajíčko bude někoho dohánět ke strachu. Pomyslný závod mezi rebooty "Treků" a "Warsů" tak na celé čáře vyhrává Trek. Tam Abrams perlil. Tady spal.

Muž na laně (2015)

Poslední půlhodina je samozřejmě to jediné, proč celý film vznikl. Zbytek filmu je roztahaná francouzská nudle, která nemá co nabídnout (kromě velice okatých digitálních orgií). Jednohubka, kterou už si nikdy více nedáte.

Everest (2015)

Napínavé, poučné, bez trapného happyendu.