Thor: Temný svět (2013)

Zívárna bez záporáka. Nic jiného netřeba dodávat.

Do posledního dechu (2016)

Gillespie má cit pro akci na vodě, která vyplňuje většinu snímku, takže z této jednohubky udělal koukatelnou záležitost. Herecky to táhnou Foster s Affleckem, ale není toho moc, co by mohli předvést. Děkuji za ČSFD projekci v Liberci.

Kurýr 2 (2005)

Jeden z nejdebilnějších filmů, které jsem kdy viděl. Hvězda za Stathama, který teď musí trpět, že v tom kdy hrál.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film naprosto intenzivní každým coulem, každým záběrem, kousnutím, výstřelem, pádem do vody, stromu, každou šlápotou do sněhu. Dicaprio je samozřejmě tahoun (ve většině případů spíš lezoun, nebo tažený), zdatně sekunduje i Tomík Hardy. Ani Will Poulter ale není úplné kopyto. Všichni tu během těch 156 minut viditelně trpí, divák věří každý pocit, který jejich grimasy prezentují. Nevím, co víc napsat - příběh moc hodnotit nelze, jelikož zde jde "jen" o přežití, takže vše opravdu táhnou herci a utiskující rejža, který v očích štábu po tomto výkonu asi moc oblíbený nebude. Letošní oskarové boje mezi Sicariem, Big Shortem a tímto snímkem budou opravdu tuhé.

Záhada Severního moře (2011) (TV film) odpad!

Mein Got! To nebylo už ani tak trapný, aby to aspoň bylo vtipný.

Hotel Transylvánie (2012)

Nepříliš vtipné, potenciál velkého počtu strašidel nenaplněn. Rádoby vtipné situace už byly stokrát viděny někde jinde.

Tah pěšcem (2014)

Zwick tady bohužel selhává v přenosu hry, Tobík zase příliš přehrává. Schreiber je hlavní hereckou hvězdou, a to přitom po většinu času sedí nehybně za stolem. I tak je to ale zajímavý film o podivínovi, jehož jediným smyslem života bylo šachování s králi a mračení se na komouše a židy. Stojí za shlédnutí.

The Looking Planet (2014)

Tak nějak vykresluje mou představu o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby nás měli na svědomí "architekti". Velice hravá jednohubka.

Sázka na nejistotu (2015)

Tak tohle je skvost. Nejenom nejlepší (před)recesní film, ale možná i nejlepší film z finanční sféry. I když je tu hafo finančních termínů, o kterých uslyšíte poprvé, nevadí. Jsou tu vtipné vysvětlující scénky, po kterých aktuální téma pochopí i naprostý finanční ňouma. A když ani to nestačí, je tu Margot Robbie v napěněné vaně, které vše ráda vysvětlí. Vtipné, zábavné, ale zároveň odstrašující, šokující (svět drží na ramenou parta blbů, nepoučitelná parta blbů) a naprosto kolosálně skvěle zahrané. Paráda!

Osm hrozných (2015)

Ani tentokrát Tarantino nepolevil ze svých trademarků, a tak se tlachá a zabíjí. Tlachá se skutečně mohutně, až jsem se z předběžných ohlasů bál, ale i zde mě dialogy nesmírně bavily, takže čas, který uběhl do příjezdu do chatky, příjemně utekl. Pak už se rozehrály další dějství s nechronologickým vyprávěním, podezříváním, bodáním, ustřelováním hlav v kombinaci s upravdu parádním černým humorem. Je to neoriginální (ano, Reservoir Dogs v době Divokého Západu) a ne tak mistrnné jako Inglorious Basterds, ale i tak velice zábavné (i přes svou enormní stopáž).