Lady Blue Shanghai (2010)

David, zahoď už ten hnusný digitál, prestaň vykrádať sám seba a natoč niečo poriadne.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Po megadrahom a megatupom druhom a treťom dieli ma štvorka celkom potešila. Z objektívneho pohľadu síce príliš nenadchne, ale páčilo sa mi, že podobne ako jednotka, má film taký klasický dobrodružný šmrnc, s väčším dôrazom na príbeh, atmosféru, postavy atď. Sparrow je znova ten šibalský pirát, ktorý má vśetko dopredu náplánované a nie iba šasko, ktorého eskapády v dvoch predchodzích dieloch už vôbec neboli zábavné. V rámci popkornovej zábavy spokojnosť. (6,5/10)

Tekken (2010)

Je iróniou, žetáto teenagerská sračka prišla v dobe, keď aj sláva samotnej hernej série pomaly začína upadať. Tak ako dojemná je snaha autorov o autentické znázornenie sveta Tekken, tak tragické sú kostýmy a parochňa Tagavu. Tak ako sa v niektorých aspektoch tvorci sympaticky snažili o dodržanie niektorých aspektov hry, tak mnohé veci nezmyseľne prekrútili a zmenili. Výsledok napriek niektorým nesporne podareným momentom tak viac pripomína epizódu televízneho seriálu. Škoda talentovaného Garyho Danielsa a Lateefa, ktorí ako jedni z mála skutočne mali čo ponúknuť. (3/10)

Na hraně temnoty (2010)

Nečakal by som, že Gibson po takom výbuchu autorskej tvorivosti ktorý nám predviedol ako režisér, si za svoj herecký comeback vyberie film, ktorý nielenže v ničom neprekvapí, ale ani zďaleka neponúka možnosť užiť si Gibsona ako herca. Nečakal som že bude zasa ako mladík s brčkavými vlasmi sypať jednu cynickú hlášku za druhou, no už vobec nie takto fádny a zapomenutia hodný film. Zmenšite rozpočet, zkráťte spopáž, pridajte pár akčných scén, do hlavnej úlohy obsaďte Van-Damma alebo Seagala a máte regálovku ako vyšitú. Aj vďaka desne inventívnemu posteru aj tak z tohto filmu nič iné nebude - iba zapráśená regálovka. (4/10)

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Veľmi príjemné prekvapenie a podľa mojho názoru veľmi podhodnotený film. Presne vyčlenené a dobre obsadené postavy a jednoduchučký scénár ktorý slúži iba na to, aby čo najzmysluplnejšie pospájal akčné scény. Toto sú jednoduché pravidlá béčok a v tomto prípade to vyšlo. Rozpočet očividne veľký nebol, no kaźdý jeden dolár bol vrazený do akcie za ktorú by sa nemusel hambiť ani žiaden áčkový film. Úplne najviac ma potešil Lungren, ktorý si svoju rolu podobne ako v Expendables pekelne užíva a jeho duel s Van-Dammom má gule ako máloktorý so súbojov ktoré som mal v poslednej dobe možnosť vidieť. Súčasná generácia divákov proste nemá gule na to aby ocenila takýto film. Titáni zapadajú prachom a ani sebelepśí pokus sa dnes nestretáva s ohlasom. Ja im prajem nech im snaha čo najdlhšie vzdrźí. (8/10)

Expendables: Postradatelní (2010)

Predsudky nabok, Expenadables je presne to čo sme čakali. Béčková nakladačka so všetkými pro aj proti ktoré k tomu patria. Jasné, mohlo to byť lepšie, poviete si. No nieje tá nedokonalosť béčkovým filmom ako takým vlastná ? Dokonalú réžiu, nepriestrelný scénár a hi-end technickú stránku hľadajte u Camerona. Toto je predovšetkým o zábave a preto sa dá veľa prehliadnuť. Naviac, je stále malým zázrakom akú hereckú zostavu sa podarilo Stallonovi zloźiť a je to o to potešujúcejšie keď divák vidí, ako si to každý herec naozaj užíva. Pevňe verím, že toto nebolo Stalloneho posledné slovo. Now you know what i do for a living !

Cesta na trůn komedie (1999)

Ikeď nie tak vysoko zábavné a kvalitné a ko niektoré ďalšie Chowove filmy, stále z toho sála autorov obrovský všestranný talent a je prítomné skoro všetko, vďaka čomu si ho veľa ľudí obľúbilo. (7/10)

Černý déšť (1989)

Veľmi zaujímavo vystavaná dráma, kde viac ako na globálny dopad zhodenia atómových bomb na Japonsko je braný ohľad na to, akým spôsobom to obvplyvnilo bežné životy obyčajných ľuďí. Snažia sa vrátiť do normálneho kolobehu života, venujú sa bežným činnostiam, rodine, neprikladajúc katastrofe veľkú hodnotu. No vojna a predovšetkým symbolický Čierny dážď, navždy zmenili osudy všetkých a aj relatívne pozitívna atmosféra sa postupom deja stmavuje, zobrazujúc neodvratný koniec populácie zasiahnutej radioaktívnym ožiarením a dažďom. Pod amosféru a zážitok sa silno podpísal aj úžasný soundtrack. (9/10)

Číslo 9 (2009)

Tak ako vinikajúca je výtvarná stránka, tak fádna a prázdna je stránka obsahová. Z veľkých očakávaní zostala len rýchlo prchajúca atmosféra a pár nápadov (6/10)