Rychlejší než vlastní stín (2009)

Důstojný přírůstek do přihrádky ztřeštěných evropských dobrodružných komedií spíše pro děti (k B. Spencerovi a T. Hillovi). Pár opravdu krásných fórů, skvěle zvolená hudba, ale především po výtvarné stránce je to paráda.

Divá Bára (1949)

Geniální a trpělivá práce s exteriéry... Na svou dobu úžasná podívaná. A příběh o lidské omezenosti, závisti a předsudcích je pořád dost aktuální. Lůza je velmi silná a má moc (důkazem je Miloš Zeman v pozici nejreprezenativnějšího z nás).

Na titulní straně (1974)

Chvílemi velmi zábavná a hodně ztřeštěná komedie o novinářské neetice a nesoudnosti.

Hrobník (2009) (TV film)

Z novodobých českých kriminálek průměr. Když už jsou dialogy podobně pitomé jako v nováckých kriminálních projektech, tak se lze radovat alespoň ze slušného obsazení.

Něžné kuře (1978)

Okouzlující komedie s kriminální zápletkou.

Malý kousek nebe (2011)

Začalo to jako klasická přiblblá romantická komedie (všechna klišé dovolena a postavy se tváří jako v seriálu Sex ve městě), ale s přibývajícími desítkami minut (které se zpočátku zdají nekonečné) se z toho stává docela chytré drama.

Erik Viking (1989)

Fantastická kravina!! Tleskám! MothyPythonovský humor tam prostě je, i když ne mnoho. Můžete s tím třeba nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat. Kdo k tomu přistupoval jako k "fantasy", toho je mi moc líto. Kdo čekal komedii, tak si taky nepřišel na své. Je to Jonesovsky prdlý pohádkový příběh s úžasně nápaditou výtvarnou stránkou a se skutečnými základy ve vikingské mytologii.

Klauni a vlastenci (1991) (TV film)

Poutavý příběh jednoho statečného/nestatečného člověka v éře Protektorátu. Ze scénáristického hlediska se musí ocenit monology a dialogy na jevišti, které přináší spoustu dobových politických narážek, z nichž některé by se daly označit za celkem vtipné. Poctivá filmařina plná zajímavých exteriérů i interiérů. Naštěstí se to stihlo před McDonaldizací Prahy.

Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)

Kdyby se o tohle dnes někdo pokusil, tak z toho asi vyleze nějaké rozpačité Babí léto. Skvěle vykreslené i zahrané veškeré postavy. A krásné poselství o tom, že by na život člověk neměl nikdy rezignovat. Ani s Milošem na Hradě...

Tajemství (2007)

Poněkud ponuré, ale strhující vyprávění o pocitu viny a o osudech francouzských židů v éře nacismu. Skvělé herecké obsazení a velmi hezká práce s kamerou.