• Mysteriózní

Muž v osidlech (1973) (TV film)

Tento film sa hral na bol som lynčovaný s ukážkovým Spencerom Tracym a bezchybnou réžiou Fritza Langa. Ale tento sa naň mohol naozaj len hrať, lebo všetko v tomto filme bolo len priemerné, narozdieľ od úžasného Fritzovho diela. Tu mi najviac vadili strojené herecké výkony, ako z nejakého nepodareného kabaretného vystúpenia. A len kvoli tomu má obsahová stránka vobec neoslovila, nebavila a bolo mi úplne fuk, ako to celé s hlavnou postavou dopadne. Ja som už to konečné rozuzlenie bral len ako fakt, že to konečne za chvíľku skončí a ja rýchlo na tento nepodarok zabudnem. Môže to byť aj tým, že mi nesadlo prostredie, kde sa tento film odohráva alebo , že chcel režisér rozohrať detektívku na mačku a myš, ale na ktorú nemal rozhodne žiadny talent. Slabé 3* a aj to len kvoli niektorým mojim obľúbeným hercom, ktorí sa aspoň snažili z tohto slabého príbehu spraviť niečo seriózne, ale v mojom prípade sa to minulo účinku. 20 film z diskusie V .R. K.

Noční jízda (1972) (TV film)

Vo filme  je do detailov rozobraná povaha človeka, ktorá na sto percent verí svojej manželke, ale ako náhle sa dostane do spoločnosti mužov a počuje, čo im ženy navyvádzali, začína ho zožierať pochybnosti. A vyústi to až do nočnej jazdy, ktorá ho preverí po všetkých stránkach. Je to také milé dobrodružstvo, kde  Staněk sa zoznamuje s postavami, ktoré tiež majú svoje problemy a ako k nemu prišli, tak aj odídu. Ale jeho myšlienky sú teraz zaťažene len na jednu vec a to ho stále pohana až do cieľa a bolo užasne pozorovať, že ako na tak malom priestore sa zvýraznilo herectvo Radoslava Brzobohatého a aj keď tento film nepatrí k najzaujímavejším v jeho filmografii, rozhodne patrí k jeho top postavám. Cela tá atmosféra prostredia, hmly a jednej hlučnej vetrieske mi imponovalo, ale keďže sa to odohrávalo na tak malom priestore aj tých vypätých situácii bolo pomenej. Tak si hovorím pred koncom, že to bude za solídne 3*, ale režisér to na konci ukážkovo vypointoval a s poslednou vetou "Já jsem , ale blbec" to vytiahol na silné 4*. to som teda nečakal. Je to 19 film z diskusie V.R.K.

Kým kohút nezaspieva (1972)

Takéto konverzačne drámy v Československu neboli ojedinelým javom a tento potvrdzuje fakt, že v tom Československý tvorcovia boli veľmi dobrý. Sú tu herecké esa na ktorých závisí úroveň celého filmu. Je sympatické, že pri Jozefovi Kronerovi sa tu objavila aj jeho žena, ktorá tam rozhodne nebola do počtu. Ladislav Chudík mi pripomínal jeho rolu v nemocnici na kraji mesta, len tu už aj trocha zvisoval hlas, ale situácia si to vyžadovala. Potom tu bol aj štandardný František Dibarbora a v roli čierneho Petra ukážkovo hrajúci Jozef Adamovič. Ale aj ostatní svoje dramatické výstupy zvládli na výbornú. Teraz pri písaní komentára rozmýšľam prečo som filmu dal len 4*, keď sa podobá na dvanasť rozhnevaných mužov, ale tu im išlo o viac ako, v tom príbehu, tým porotcom. Ale najviac ho porovnávam s filmom Obžalovaný , ktorý i keď mal iný príbeh, ale tiež bojoval za pravdu, česť a život. Tak mením hodnotenie zo silných 4* na slabých 5*. Je to 18 film z diskusie V.R.K.

Psíčci lorda Carltona (1970) (TV film)

Tento pribeh ma veru vobec neoslovil. Nechápal som načo a hlavne kvoli čomu vychýrený cenzor má nutnosť tie fotky vyťahovať na večierkoch alebo doma, kde sa k nim môže hocikto dostáť. Je pravda, že som si uvedomoval, že Lord Carlton bol s tých fotiek úplne nervózny a nesústredený a preto konal roztržito a aj keď mal za sebou veľa rokov v tejto oblasti, aj tak ho to značne poznamenalo v správaní. Ja Som Kopeckého ešte v takejto pre mna nepríjemnej roli nevidel, ale to bolo kvoli príbehovej stránke a nie, že by svoju rolu nezvládol, ale tu mi sympatický rozhodne nebol. Popravde nebavil som sa, tá obsahová stránka a celé to chovanie postav mi prišlo ako zlý vtip. 17 film v diskusii V.R.K. Slabé 3*.

Pohádky pro Emu (2016)

Námet filmu je obyčajný a takýchto podobných filmov sa každý rok toči niekoľko. No a určite aj lepších, ako je tento film. Navrh mal sympatická dvojicu, zelena karta zas úžasných hercov a tento film len celkom predvídateľnú linku s Ondřejem Vetchým, ktorý ma už dlhodobo vobec nebaví a ani tu som ho nežral. Film chce upútať diváka na emotívnosť v podobe dievčatá, zomierajúcej matky a ignoranta. No, ale to dievčatko by musela hrať nejaká detská hviezdička, ktorá zvláda nápor vysokých nárokov, ale toto dievča to nezvládlo a aj preto má to až tak neoslovilo. Na mna to nefungovalo, ale na iných by mohlo. Slabé 3*.

Pár nenormálních aktivit 2 (2014)

Jednotku som ešte nevidel a po tejto časti ju odsúvam na neurčito. Nie , že by to bola katastrofa, ale u parodických komédiách veľa vody nenamútila. Je to hlavne uškriekane a v tom zábavu teda nevidím a Marlon Wayans tu viac prehrával, ako bol zábavný. A to v Scary movie exceloval, tam bol rozhodne najzábavnejším článkom filmových postav, ale tu hlavnú rolu až tak nezvládol. Tak tri sceny mi prišli vtipne a najviac asi tá, kde si to rozdáva s Annabbelov, ale ostatné je už len trápna vata, ktorá s vtipnosťou nemá čo dočinenia. Ako som napísal na začiatku, nie je to katastrofa, ale ako komédia to tiež nie je niečo mimoriadne. Slabé 3*.

Vřískot 2 (1997)

Stále je to ešte nadupaná zábava, len škoda, že , Sarah Michelle Gellar sa musela rozlúčiť tak skoro. Vraždy boli ako je v tejto sérii zvykom rýchle a nekompromisné a killerovia boli do poslednej finálovej vybíjanej záhadou a to je len dobre. Tento krát pri niektorých scénach sa dá aj pousmiať a je sympatické, že v niektorých scénach sa film vracia k jednotke ako film v kinách. Ešte stále Solídna stvoročka.

Sestra Smrt (2023)

Od Paco Plaza som videl asi všetko podstatné a v mojich očiach  je priemerný režisér a v tomto filme mi to len potvrdil. Jediný film, ktorý natočil sám a páčil sa mi bola Veronica, ktorá mala slušnú atmosféru aj spad. Potom Paco Plaza natočil rec 1 a 2 s Jaume Balagueró, ktorý narozdiel od tohto režiséra má u mna oveľa väčší úspech. Poslednej dobe sa s podobnými filmami roztrhlo vrece a tak ani tu sa o žiadnu originalitu ci zaujímavý scenár nejednalo. Povedal by som, že práve naopak. Je to tak obyčajné a tak priehľadné, že každý krok režiséra sa dá vytušiť o niečo skôr. Film nemá v tejto dobe už čo ponúknuť a tak je tu často nuda, nezáživnosť a klišéovitosť. Vizuál sa mi celkom páčil, ale to je asi aj tak všetko, čo pozitívne môžem o tomto filme povedat. Lakačky nefungujú a ešte aj obsahová stránka filmu je strašne kostrbatá. U tohto režiséra mám aj horšie hodnotene filmy, ale ani tento nebol z jeho tvorby niečím zvláštny. Slabé 3*.

Kletba Halloweenu (1995)

Už len začiatok, keď bolo povedané, že Řitka video uvádza, už som tušil, že je dobojované. Neviem ani kde začať, tak asi prvom rade killer ako dyňová hlava bol trápny, keď s tým príde niekto na večierku to beriem, ale do celovečerného filmu toto vtesnať bolo hned ukážkovo zlé riešené a nielen to. Amatérsky herci a aj to, že prostredie Hallowenskeho mesta bolo mimoriadne všedné a bez elánu. Idem spraviť Halloweensky horor, tak to má aspoň nejako vyzerať, keď už vraždy nestoja za nič, tak aspoň vizual nech má grády, ale tu nič nefungovalo. Ešte aj ten poster zavádzal, keďže sa jednalo o dyňovú hlavu a nie o nejakého napudrovaného a naružovaného panáčika. Je to jeden zo zbytočných filmov, ktoré sú tak špatné, že aj v tej špatnosti hľadáte niečo pozitívne, ja som to nenašiel, ale mám dobru náladu, tak dávam slabé 2*, inak by to bol hádam aj odpad.

La Plus Longue Nuit du diable (1971)

Hneď začiatok ma upútal hlavne kvoli kúzelnému hradu Antoing, ktorý sídli v Belgicku. Najprv to vyzerá ako štandardná gotika, kde niekoľko pocestných sa muselo narýchlo usídliť na zámku. A samozrejme potom je na rade smrť, ktorá milých účastníkov kosí jedného po druhom. Nič z toho by rozhodne nebolo nezvyčajne, keby tú záhadnú postavu nestvárnila ukážková  Erika Blanc, ktorá milú osôbku vzápätí premenila na démonickú postavičku , ktorá to tam všetko začala driapať. Ale zas aj Daniel Emilfork bol v roli nejakého prevádzača bravúrny, ako by sa k filmu potajomky pripojil sám upír s Nosferstu. Určite to nie je veľdielo, čo sa týka gotického horroru, ale je to slušná jedno hubka, ktorá rozhodne neurazí. Silné 3*.