Lovci lvů (1996)

Skvele natoceny dobrodruzny film se zajimavym nametem a perfektne zvladnutou atmosferou s postupnym vygradovanim cele zapletky. Velmi me tento film potesil a moc jsem se bavil.

Tuvalu (1999)

Zajimave a velmi zvlastne natocene ulitle dilko debutujiciho nemeckeho rezisera Veita Helmera se vyznacuje opravdu velmi neotrelym zpracovanim (kamera, prostredi) a take tim ze v nem nepadne snad jedna veta (je to dokonce bez titulku, protoze to co postavy preci jen reknou je srozumitelne snad vsem lidem). Pro nekoho bude tento film bud ukrutna nuda anebo neokoukana skvela a velmi zvlastni podivana.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Fantasticky natoceny film, ktery vypravi zivotni pribeh a postupny vzestup Adolfa Hitlera a jeho nacisticke strany, jenz vygraduje totalni nadvladou a kontrolou tehdejsiho Nemecka. Vykon Roberta Carlylea je naprosto nepopsatelny a uchvatny tim jak dokazal presvedcive, autenticky a mnohdy temer psychopaticky ztvarnit postavu A. Hitlera. Za zminku rozhodne stoji take skvela vyprava a hudba. Je to zkratka filmova lahudka, kterou si nesmite nechat uniknout.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Kdyz pominete deravy scenar, spatne herecke vykony, nedomysleny sceny a to ze reziser udelal z predatoru naprosty blbce tak vam zbyde par dobrych akcnich scen a celkem uchazejici prvni polovina filmu.

Jen pro tvé oči (1981)

Opet vynikajici dnes jiz klasicka bondovka se skvelym Rogerem Moorem alias Jamesem Bondem agentem 007 jejiho velicenstva s povolenim zabijet, ktery se v tomto filmu opet perfektne vyradi s ruznymi bondovskymi hracickami a finesami. Zkratka a dobre Bonda zna kazdy a kazdy vi co od neho a jeho filmu ocekavat - zabavu, cerny humor a hlavne skvelou relaxi od tech vsech vaznych, krvavych a drsnych filmu.

Devátá brána (1999)

V zasade nemam vetsich vytek. Celou dobu jsem byl opravdu napnuty jak to vsechno dopadne. Velice mi tento film asocioval s pocitacovymi adventury 90 let (Broken Sword), kde hlavni hrdina mi velice pripominal Johnyho Deppa, ktery postupne a pomalu odhaluje obrovske tajemstvi one Devate brany. Knizni predloha musi byt opravdu skvela zalezitost a nejspis si ji v blizke dobe nekde sezenu ;)

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Ja proste Star Trek nemohu hodnotit jinak. Je mi jedno jestli nekdo tento scifi skvost hanobi a urazi pro me je proste Star Trek jednim z nejlepsich science fiction a basta. Samozrejme co se tyce filmove kvality tak urcite ze serie Star Treku byli uz lepsi kousky, ale to nijak nesrazi kvalitu tohoto filmu. Je zde vse cim se Star Trek vyznacuje (kvalitni pribeh, skvela atmosfera, impozanti vesmirne lode a bitvy a v neposledni rade osobity humor a pristup k veci vsech hlavnich clenu posadky).

Princezna a bojovník (2000)

Oproti "akcnejsi" Lole je tento film o mnoho klidnejsi a mnohem silneji me vtahl do deje. Franka Potente v tomto filmu zahrala podle me svoji nejlepsi roli (tedy alespon co jsem mel cest videt) a predvadi opravdu uzasny vykon. Benno Furmann nehraje taky spatne, ale na vykon Franky to nestaci. Za zminku stoji take skvela kamera a velmi zajimava hudba.

Horem pádem (2004)

Opravdu skvela tragikomedie s perfektnimi herci a velice zajimavym nametem a scenarem, ktery Vas donuti trochu o tom filmu premyslet.