Nebezpečné známosti (1988)

Abych se přiznal, čekal jsem něco jiného. Mou velkou negatívou je, že jsem nejprve viděl Velmi nebezpečné známosti s Ryanem Philippem a S.M.Gellarovou. Kdo tohle udělal stejně jako já, musí souhlasit, že John Malkovich je k ženám krutý. Krutý až moc. A ne jen psychicky, ale i fyzicky. A tím si tahle role moje kladné body nezíská. Dokonce si tímhle škrtne každý možný kladný bod. A Michelle Pfeiffer? Daleko více se mi zamlouvala mladičká Uma Thurman. Uma a Keenu Reeves jsou zde pro mě těmi nejrozkošnějšími mlaďásky, kteří mohou být. No a Glenn Close? Nevycházím z úžasu. Tahle v tuto chvíli již důchodkyně předvedla něco nevídaného. Jí jsem doslova zobal a to odkudkoliv. Režie: ****; Scénář: ***; Herci: ****; Hudba: ? V celkovém hodnocení je vše ale značně ovlivněno J. Malkovičem. Díky němu a jeho roli již tento film nechci nikdy vidět.

Slečna Drsňák (2000)

Režie: ***; Scénář: *****; Hudba: ***; Herci: ****; Sešteno a podtrženo: Moje milovaná Sandra v nejlepší formě. Mňam..

Navždy mladý (1992)

Nemám téměř co dodat. Byl jsem oslněn scénářem a výkonem herců. Myšlenka je sice asi hodně nereálná, celý příběh je ale tak dobře sehrán, že jsem uvěřil. Scénář: *****; Režie: ****; Herci: ****; Hudba: **** (naprosto citlivá a nenucená hudba, která není nikdy vlezlá ani neodlákává od jednotlivých scén). K tomuhle filmu se můžu vrátit kdykoliv a pokaždé si více jak 100 minut doslova užiju.

Nekecej a pádluj 2: Volání divočiny (2009)

Olivera Jamese mám docela rád. Jenže. Tady to podělal. Režie je šílená, scénář naprosto mimo. Tohle už bohužel nenapraví ani banda snažících se herců. Bohužel. Byl jsem svědkem scén, které film pohřbily daleko pod zem a půda nad nimi byla těžce udusána. Například scéna se samopalem uprostřed lesa. Zklamání. Bohužel. Scénář: **; Režie: *; Hudba: *; Herci: ***

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Herci: ***** (kam se hrabou všichni zde přítomní na R. Phillippa); Scénář: *****; Režie: ****; Hudba: ***** (Soundtrack si už několik let točím pravidelně dokola a dokola)..

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Je to paskvli originálních Prciček a Tad Hilgenbrink taky nic moc. Kde jsou ty doby originálního Stiflera..achjo:-( No ale i tak, příběh to má a jakštakš to je i koukatelný..

Warrior (2011)

Už mám dost filmů ala Rocky. Ocelová pěst byla úžasná, jasně, po letech vytáhla na světlo světa tu úžasnou podívanou..vygradovanou od začátku po konec..Ale tady? Už od chvilky, kdy se dozvídáme, že oba bratři jdou na ten samý turnaj, je všechno jasné. Konec je předvídatelný až moc a to mi vadí. Jasně, sice tady je omíláno téma rodiny atd atd, jenže tohle mi už prostě nestačí. Warrior na Ocelovou pěst nemá. Kvůli výborné režii, hercům a hudbě dávám ****, hodnocení scénáře je u mě ale jednoznačně nižší..***...a to jen tak tak:-( Režie: *****; Herci: **** (role Nick Nolteho byla pro mě skoro i zklamáním); Hudba: ****; Scénář: ***

Drahé tety a já (1974)

Natašu Gollovou mám rád. Její rozpustilost a hlas, který by člověk poznal na míle daleko. Drahé tety a já je film nabitý (dle mého názoru) hvězdami. Nikdo ale nestačí na Jiřího Hrzána. Na toho zde prostě nemá nikdo. Jeho přirozené charisma, pohybové nadání, sebedůvěra...on dokáže utáhnout film úplně sám:-) Co se týče scénáře, jsem lehce na rozpacích z urychleného konce. Celý příběh plyne pěkně pomaloučku, vyšetřování se blíží ke konci a je proplétáno nehoráznou spoustou vtipných scén, ale onen zatraceně rychlý a uspěchaný konec nechápu. Kdyby z posledních 10 minut udělali tvůrci další půlhodinu, rád bych se bavil dál. Scénář: ****; Režie: ****; Herci: *****; Hudbu tentokrát hodnotit nebudu.

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

No...abych řekl pravdu, tak po první polovině filmu jsem váhal mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Už mi lezou krkem bezduché "kozaté" filmy. "Prcičky" jsou právě tímhle postižené moc a moc. Ani herci nejsou kdovíjací. Hudba je pouhou napodobeninou klasických Prciček, kde se tvůrci nebojí přihodit hodně SUM41, BLINK182 a pod. Tady se jedná opravdu jenom o napodobeniny. Režie? Taky stojí za starou belu. Čeho si u Nahé míle můžu jako jediného cenit je romantický příběh v závěru. A pan Levenstine..ten je klasikou a netřeba o něm mluvit.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Kdyby si skrze celých 104 minut nedělali všichni herci srandu sami ze sebe, byl by tenhle film poloviční. Ze všech bych snad vyzvedl Bena Afflecka a úžasně vizuálně ztvárněnýho S.W.Scotta - ten prostě nemá chybu.